Skocz do zawartości
hardwin

Problem Z Rozdzieleniem Sygnału W Sieci Lan Na Kompa I Laptopa Z Wifi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

próbuje podłączyć 2 komputery za pomocą routera, jeden komp kablem, drugi po wifi

sieć jest zabezpieczona, sprawdza komputery po MACu, reszta ustawien automatyczne DHCP

 

wygląda to tak

podłączam router Edimaxa BR-6204WG, w ustawieniach klonuje MACa, włączam wifi na hasło

-kabelkiem do kompa [winXP] > komp działa

-wifi z laptopem [win Vista] > widzi połączenie, wklepuje hasło, łączy się, widzi LAN, połączenia z internetem nie ma [odśwież strone]

 

próbuje z innym routerem, LinkSYs WRT54GC

znowu....w ustawieniach klonuje MACa, włączam wifi na hasło

-kabelkiem do kompa [winXP] > komp działa

-wifi z laptopem [win Vista] > widzi połączenie, wklepuje hasło, łączy się, widzi LAN, widzi juz internet ale blokuje mnie dostawca internetowy, błąd autoryzacji, wykryto inny MAC

jakim prawem? przecież sklonowałem MAC

w ostateczności pomyślałem ze wklepie w laptopa ten sam MAC co w desktopie, ale sieciówka nie ma takiej opcji, poza tym to nie dokonca mi pasi takie rozwiązanie

w laptopie jest druga sieciówka, na kabel, widzi siec, widzi wszystko ale błąd autoryzacji, wykrywa inny MAC, po zmianie MACa internet dziala ale na kabelku

 

Pytanie:

1.dlaczego dostawca internetowy wykrywa inny komputer [inny MAC] mimo routera?

2.jak myślicie dlaczego w edimaksie wogóle nie widzi internetu? nawet do autoryzacji nie dochodzi

3.jak to zrobic by działało?

 

robiłem takie rzeczy wcześniej, wystarczyło sklonować MAC

 

dzięki z góry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...