Skocz do zawartości
borozu

Czy Chłodnica Wyrobi?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam takowe klocki:

 

E2140 chłodzony będzie Prisonem V2

8800GT chłodzony będzie Cubem PRO

P965 chłodzony będzie Danger Denem

 

I tak sobie myślę, że moja BWA 2x120 to za mało(?). Jestem nastawiony na zakup jeszcze jednej chłodniczki 1x120 lub sprzedanie BWA i kupno 3x120. Tylko czy to wszystko będzie ładnie grało? Szczególnie zależy mi na OC procka do wartości ok 3GHz bo na standardowych taktach potrafi zamulić.

 

Najchętniej zostałbym przy 2x120 bo mi taka się mieści do budy i nie mam zbytnio funduszy na inne klocki ale myślę, że wtedy nici z OC procka?

 

Tak więc proszę was o rady w tej sprawie. Co zrobić? Dokupić chłodnicę? Zostać przy tej którą mam?

 

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da rade.

W jednym kompie mialem przez chwile 7900GS KO i E6320, do tego fullcover, Frost3D, MCW30, CR2 i BIP 2 z wentylkami na 5V, wewnatrz LainLi PC-V350, tak ze doplyw powietrza do chlodznicy byl dosc kiepski i przewiew maly, a tempweatury calkiem przyzwoite.

Teraz mala zmiana sie szykuje, to znaczy wstawilem juz DDC z topem Alphacoola i rezem, dolozylem Fesel Xcharger 120 na tyl, teraz tylko musze D-Teka zalozyc, ktory kurz od tygodnia zbera i czeka az czas znajde i przy okazji jakis zasilator kupie cichszy, bo 2 razy rozbierac tego mi sie niestety nie chce...

 

W drugim ukladzie pracowal BIP2, Apogee GT, MCW30, DDC z topem watercoola, MCRES. Chlodzilo to 5200+ po OC, 7900GT eXtreme, i Dfi infinity bez problemow, tempy bardzo fajne nawet po OC przy acutake na 5V dawalo rade. Teraz zmienilem wiatraczki, bo tamte nieco mnie irytowaly i dolozylem Fesera Xcharger 240 wiec mozna powiedziec ze jest praktycznie bezglosnie i zimno :)

 

Przy 7V mysle ze bedzie ok pracowac (z malym OC), ewentualnie wiatraczki daj na 2 strony i tyle. Mozesz je jeszcze puscic na 12V, bedzie troszki glosno niestety, ale wtedy poradzi sobie spokojnie, tylko z OC sproboj delikatnie, na tyle ile poleci Ci na def napieciu, jesli bedzie znosnie jedz dalej, jesli nie wtedy pomyslal bym nad dokupieniem jakiejs 1x120.

 

btw Q6600@3.6 G0 na BIX480 i Akasa ultra Quiet Smokey black przy gdzies okolo 800 RPM nie przekracza 40-41 w pelnym stresie :)

Przy TC pewnie jeszcze lepiej by bylo na niskich obrotach, ale jakos nie chce mi sie obu petli przerabiac i zamieniac chlodnice :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam chłodnice 2x120mm Black Ice Extreme, chłodze wodą karte i procesor E2160... Karta po vmodzie, a proc podkręcony do 3Ghz i nie ma mowy o wysokich temperaturach :rolleyes:

Proc w stresie 40-42*C a grafika o 10*C więcej od procesora (słaby blok na GPU) w idle proc 28-30*C a karta około 38*C.

Wnioski wyciąg sobie sam :wink::)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie da rady, u mnie na 1x120 i 2x120 chłodniczki były ciepłe na quadzie i 8800.

Mając styczność z dużą ilością 4850 i 4870 mogę stwierdzić ze przy dwóch "jedynkach" wodę w układzie zagotujesz.

Lepiej późno niż wcale ;) :

Ja przy chłodnicy 2x120mm (bodajże wersja ULTIMATE- 5cm grubości) i Acutake puszczone na 7V na HD4850 mam takie tempy:

Idle 28/30/28*C

Stress 32/34/32*C (gra w crysis)

Tempy dopowiednio dla: Rdzeń/Memki/Shadery

W pokoju coś około 18-20*C

Na referencyjnym chłodzeniu w idle miałem cos kolo 46-50*C a w stresie 65-70*C przy 40% obrotach wiatraka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...