Skocz do zawartości
kurczakin

Gigabyte I Realtek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem prawie szczęśliwym posiadaczem płyty głównej gigabyte ga73vm-sh2. Z tego co mi wiadomo nosi ona w sobie zintegrowany układ dźwiękowy realtek ALC889A który nie jak niektórzy zainstalowałem w systemie bez pomocy :P no ale mniejsza z tym.

Problem polega na tym że nawet po odinstalowaniu oryginalnych sterowników (z płytki cd) i zainstalowaniu realtekowskich najnowszych jakie były panel kontrolny gigabyte audio nadal nie znikł i nadal sprawia problemy.Nie ma go jako oddzielny program w dodaj usuń programy. (wszystkie sterowniki obecnie są nowsze ze stron producenckich nie od gigabyte)

Główny problem to opcja "karaoke" która mimo wyłączenia "usuwania głosów" nadal wpływa na jakość dźwięku w taki sposób ze nawet przy wszystkim innym ustawionym na none auto itp dźwięk nadal słychać jak przez tunel czyli dodatkowe echo i przytłumienia przy zwykłym winampie. W grach dźwięk odtwarzany z bufora sprzętowego generuje jakby podwójnie mocne efekty w porównaniu do sblive nawet w otwartej przestrzeni bufor programowy generuje stale jednomiernie przytłumiony dźwięk jak winamp.

Czy istnieje jakiś sposób odinstalowania sterowników razem z panelem gigabyte aby sprawdzić czy to wina sterowników/konfiguratorów/karty.

Proszę o pomoc, dzięki.(jestem informatykiem nie musicie pisać do mnie jak do kretyna)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj pliku exe tego dodatkowego panelu i go usuń :]

 

Jaki masz OS ? Próbowałeś "odgórnego" wyłączenia wszelkich efektów ? Ja poza "wyzerowaniem" i wyłączeniem danego efektu dodatkowo mam wyłączone nakładanie czegokolwiek (ale efekty w grach są OK).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szperałem wczoraj po domu bo wiedziałem że podobny efekt w winampie już kiedyś słyszałem i rzeczywiście nazywało ie to spatial lub superstereo i siedziało w zaawansowanych w wave tutaj niestety tego niema i nie da rady wyłączyć wyłączanie usuwanie samego konfiguratora nic nie da on zapisuje ustawienia gdzieś dalej u mnie w grach dźwięk jest "standardowo" jak przez rurę od odkurzacza nie ma opcji definitywnego wyłączania efektów oes to zwykłe xp sp2 bez udziwnień

Edytowane przez kurczakin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...