Skocz do zawartości
Polar

Mini Recenzja Myszy A4tech Oscar X-718bk

Rekomendowane odpowiedzi

Zawartość pudełka:

 

Mysz, instrukcja użytkowania, płyta z programem do obsługi pamięci myszy i skryptów, na płycie szczegółowa instrukcja itd, zapasowe ślizgacze na dwie zmiany.

 

post-7607-1223137005_thumb.jpgpost-7607-1223137019_thumb.jpgpost-7607-1223137032_thumb.jpg

Podstawowe dane techniczne:

 

Rodzaj: Mysz optyczna, podświetlenie LED

Wymiary: 122/74/38 (dł/szer/wys) w maksymalnym miejscu

Waga: 110g

Kabel: 1.8m długość i 2.6mm grubość, wtyczka nie jest pozłacana

Ilość przycisków: 7 (2 górne + 2 boczne + 1 trzykrotny strzał + 1 rolka + 1 zmiana rozdzielczości)

Rozdzielczość: 6 trybów (600, 800, 1200, 1600, 2400, 3200)

Czas reakcji: 4 tryby (125hz, 250hz, 500hz i 1000hz)

Czas reakcji klawiszy: kilkanaście trybów do wyboru od 3ms do 30ms

Pamięć: 16KB pamięci na własne ustawienia, obsługiwanej za pomocą dołączonego programu

Powierzchnia: czarna matowa, pod kciukiem materiał antypoślizgowy, dobrze spasowana, nie skrzypi

Ślizgacze: 4 duże na rogach i 2 małe na środku

Cena: ~50zł

 

post-7607-1223137174_thumb.jpgpost-7607-1223137183_thumb.jpg

Oprogramowanie:

 

Oczywiście nie jest to sterownik i nie ingeruje on w żaden sposób z systemowymi ustawieniami w panelu sterowania myszy. Więc nie ma problemu że coś nagle zacznie źle działać. Program nazywa się Oscar Editor i ma kilka użytecznych funkcji. Ogólnie można powiedzieć, że oprogramowanie to kamień milowy. W przypadku tanich myszy jeszcze czegoś takiego przy tej cenie nie było.

 

Ekran główny programu umożliwia tworzenie nowych profili, zapisywanie ich do plików i wgrywanie nowych profili do myszy. Napisane przez użytkowników skrypty do różnych gier można ściągać z Internetu.

 

post-7607-1223137350_thumb.png

Z głównego ekranu dla każdego przycisku jest dostępny Macro Manager, który pozwala na pisanie własnych sekwencji i przypisywanie ich do klawiszy za pomocą prostego języka skryptowego.

 

post-7607-1223137247_thumb.jpg

Menu na pasku zadań - czyli skróty do różnych funkcji programu, pod spodem opisane najważniejsze z nich:

 

post-7607-1223137479.png

Auto Launch on Boot - uruchamia program wraz z systemem.

Mouse-Control Panel- otwiera ustawienia myszy w panelu sterowania.

Button Response Time - umożliwia ustawienie czasu reakcji przycisków od 3ms do 30ms.

 

post-7607-1223137239_thumb.png

Function/Key Reminder - na razie nie zapoznałem się z tą funkcją.

Report Rate Setting - ustawienia współczynnika raportowania.

 

post-7607-1223137488_thumb.png

Open Oscar Editor - otwiera edytor (Ekran główny).

Exit - wyłączenie programu :P

 

Testy: (przeprowadzone po użyciu mousefix.reg na podkładce z siga)

 

1. Test interpolacji, przeprowadzany w VMouseBench 0.0.7a przy ustawieniu czułości na środku. Jak widać na obrazku poniżej interpolacja występuje w trybach 2400 i jest to 2+1 i 3200 i jest to 1+1. W pozostałych trybach jej nie ma.

 

post-7607-1223137235_thumb.png

2. Test raportowania, przy ustawieniu 1000hz, przeprowadzany w programie Strider's DirectInput Mouse Hz. Wynik wzorcowy, podobnie jest dla innych ustawień.

 

post-7607-1223137257_thumb.png

3. Test akceleracji wstecznej, rysowanie linii w programie paint przy rozdzielczości 800 dpi i 1600 dpi. Tu chyba nic nie trzeba wyjaśniać zarówno linie rysowane szybko i wolno są idealnie proste, absolutnie nie jestem w stanie zgubić tej myszy nawet przy maksymalnie szybkich ruchach.

 

post-7607-1223137252_thumb.png

4. Test maksymalnej rozdzielczości, przeprowadzany w VMouseBench 0.0.7a przy ustawieniu czułości na środku, podaje średnie wartości z kilku pomiarów. Wynika z tego że tradycyjnie dla A4Techa najlepszym ustawieniem jest 1600dpi, daje to brak interpolacji i w miarę dużą rozdzielczość.

dla 600 wyszło 620

dla 800 wyszło 850

dla 1200 wyszło 1190

dla 1600 wyszło 1800

dla 2400 wyszło 2350

dla 3200 wyszło 3440

 

Subiektywna ocena:

 

Mysz sprawia bardzo dobre wrażenie. Według mnie jest to mocno poprawiony X-718BF. Wreszcie jest porządne oprogramowanie w którym można zmieniać ustawienia raportowania 125-1000hz, czas reakcji przycisków 3-30ms, pisać skrypty w specjalnym języku do różnego rodzaju gier czy dowolnego oprogramowania. Mysz ma wbudowane 16KB pamięci w której można zapisywać różne profile. Działa to wszystko bardzo ładnie, nic nie zamula nic się nie zawiesza i nie wpływa na indywidualne ustawienia w grach.

 

Oczywiście program do obsługi myszy służy tylko do tworzenia i wgrywania różnego rodzaju ustawień skryptów. Po wgraniu odpowiednich ustawień są one zapamiętane na stałe i przenoszone w pamięci myszy na dowolny komputer i działają bez potrzeby uruchamiania tego edytora. Co jest naprawdę bardzo dobrym rozwiązaniem. Oprogramowanie obsługuje też gesty i umożliwia przypisanie dowolnej funkcji pod określony gest myszą.

 

Przy ustawieniu 1600dpi, 1000hz i 3ms dla przycisków precyzja jest niesamowita, mysz reaguje natychmiast i nawet najbardziej hardkorowi gracze nie maja prawa narzekać. Dla mnie małym problemem jest kabel, który w X-718BF był bardzo cieniutki i nie przeszkadzał. Tutaj jest nieco grubszy i może przeszkadzać. Ale muszę przyznać że grałem 2 godziny w sieci w CSa i przy dobrym ustawieniu kabla był zupełnie niewyczuwalny. Właściwie mysz nie ma wad, więc jeśli ktoś szuka następcy dla swojego 710, 718, 750, F, BF, XL itp. to będzie to najlepsze rozwiązanie.

Zdaje sobie sprawę że jest to chyba pierwsza recenzja tej myszy w Polsce, więc jak ktoś to gdzieś przykleja to niech podaje linka do tego tematu.

Edytowane przez razor1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przyjdzie to opisz co i jak interesują mnie te ciężarki. Czy to taki bajer czy faktycznie robi to różnice?

 

Co do bohatera tego tematu to muszę powiedzieć że do kabla się przyzwyczaiłem. Gram w CSa na średnim sensie może na low to by przeszkadzało bardziej... W sumie te bajery do zapisywania konfigu do myszy to fajna rzecz ale osobiście oprócz ustawienia 3ms i 1000hz nie korzystam z tego. Chociaż jak ktoś lubi to może mieć sprzętowego 3x , 4x bursta albo sprzętowe auto fire z pistoletu hehe :legal:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, czyżby wpakowali do niej sensor jak w razerach 3G (1800DPI)?

Nowy hit proszę państwa ;)

Gdyby były jeszcze różne warianty jeżeli chodzi i kształt....

Anyway GJ razor1

P.S. - odpal sobie ut2004 z directinput - moze wtedy ja zgubisz na jakims minimalnym sensie ;p

P.S.2 - czy ten responding time mozna ustawic na mniejszy niz 3ms? NIEAKTUALNE - niedoczytalm :D

 

EDIT:

Widzę, że jest jeszcze np. X-748K http://img.nokaut.pl/p/22/15/2215c29f388ea...6795500x500.jpg

Ktory zdaje sie miec to samo w srodku, ale ksztal podobny do IE. Ciekawa alternatywa.

Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przyjdzie to opisz co i jak interesują mnie te ciężarki. Czy to taki bajer czy faktycznie robi to różnice?

 

Co do bohatera tego tematu to muszę powiedzieć że do kabla się przyzwyczaiłem. Gram w CSa na średnim sensie może na low to by przeszkadzało bardziej... W sumie te bajery do zapisywania konfigu do myszy to fajna rzecz ale osobiście oprócz ustawienia 3ms i 1000hz nie korzystam z tego. Chociaż jak ktoś lubi to może mieć sprzętowego 3x , 4x bursta albo sprzętowe auto fire z pistoletu hehe :legal:

Witam myszka A4-TECH XL-740K doszła może te czarne myszki z nowej serii lepiej się prezentują ale mnie skusiły ciężarki i 3600 DPI i nie żałuje nawet ze na razie nie używam tego. Malo co testowałem ja jeszcze ale cos tam skrobałem .Co do ciężarków fajny bajer osobiście po 2 dniach wyjąłem wszystkie a czemu bo moja poprzednia mysz była lżejsza wiec chce dostosować do ciężaru taka jak miałem wcześniej bo szukam ustawie choć minimalnych takie jak poprzednia myszka miała tp. Gram w Coda 4 w trybie 800 czyli bardzo niskim powinienem wprawić się o 1 oczko wyżej w ustawieniach ale nie mogłem się tak od razu przestawi bo nieźle dostawałem w dupe na serwerze hadkor wiadomo liczy się precyzja a jak się używa przez parę lat jedna myszki to się wprawiło na niej a utrzymuje 2 miejsce od roku wiec dostosowuje wszystko do poprzedniej myszki jak na razie :( oczywiście wielki + 3ms i 1000hz o wiele szybciej reaguje niz moja poprzednia mycha naprawdę zajebiste polaczenie . Chociaż tez nie korzystam zapisywania konfiguracji do myszy chyba dla zapalonych graczy co jeżdżą na turnieje itp. może się przydąć a całkiem jest nieprzydatne mi jak na razie te 3 szczały za 1 kliknięciem ten przycisk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram w Coda 4 w trybie 800 czyli bardzo niskim powinienem wprawić się o 1 oczko wyżej w ustawieniach ale nie mogłem się tak od razu przestawi bo nieźle dostawałem w dupe na serwerze hadkor wiadomo liczy się precyzja a jak się używa przez parę lat jedna myszki to się wprawiło na niej a utrzymuje

Hmmm ... w Call Of Duty 4 nie można regulować czułości ? :blink: Powinieneś ustawić mysz na tryb ~2000 dpi (jest to max rozdzielczość tej myszy bez interpolowania) a czułość ustawić tak aby była identyczna z tą na 800 dpi (czyli ~2,5x niższą niż masz obecnie). Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobną mysz: X-710BK. Testując interpolację VMouseBench 0.0.7a trzeba nastawić raportowanie na 1000Hz inaczej wyniki mogą być przekłamane. Podejrzewam, że u Ciebie jest tak samo, bo na 99% sensor w X-718BK ma sprzętowe 400, 800 i 1600 DPI, a reszta jest interpolowana.

 

U mnie jest tak:

 

X-710BK 500Hz

Dołączona grafika

 

X-710BK 1000Hz

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...