Skocz do zawartości
Kisame

Laptop do 2000zł, dobra grafa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio zacząłem poważnie myśleć o zakupie nowego laptopa, który charakteryzował by się:

 

- Procesor Dwurdzeniowy

- Grafiką NIEZINTEGROWANA (możliwie dobrą)

- Długim czasem działania na baterii

- dysk około 160 GB

- Około 2 GB RAM DDR2 (z możliwością rozbudowy)

- Cena poniżej 2000 zł :)

- Inne bajery typu Blootouh itp ( im więcej tym lepiej ^_^)

- OFC nagrywarka DVD ;p

 

Wypatrzyłem taki model:

 

http://www.allegro.pl/item447066475_asus_f...ati_hd3470.html

 

Ktoś z was ma propozycję lepszej od tej (lub taką samą) w niższej cenie?

 

Chcę dokonać zakupy który by mi służył na następne kilka lat z możliwością ewentualnego upgraedu. Laptop byłby wykorzystywany raczej do pracy ( między innymi praca z programem PhotoShop) niżeli do gier. Co do grafiki dodam tylko tyle, że jeżeli chodzi o gry to nie mam ZBYT dużych wymagań ( fajnie by było zagrać w C&C3 bez problemów ^_^). Obecnie gram w trochę w Heroesa V, a tak to raczej Online (World of WarCraft, Diablo2).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wolisz laptopa sygnowanego przez któregoś ze znanych producentów to raczej nie ma nic lepszego jak ten asus którego podałeś. Natomiast jeśli nie jesteś przeciwnikiem kadłubków to możesz poszukać coś ze stajni Compala. Na korzyść w compalu przemawia grafika (8600 GT), natomiast może trochę boleć design, bo na jakość plastików nie można narzekać.

Edytowane przez B3niu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wolisz laptopa sygnowanego przez któregoś ze znanych producentów to raczej nie ma nic lepszego jak ten asus którego podałeś. Natomiast jeśli nie jesteś przeciwnikiem kadłubków to możesz poszukać coś ze stajni Compala. Na korzyść w compalu przemawia grafika (8600 GT), natomiast może trochę boleć design, bo na jakość plastików nie można narzekać.

Konkretnie. Raczej nie jestem przeciwnikiem i jestem otwarty na inne firmy, chodź najbardziej mi znane to właśnie ASUS i Toshiba. Podałem przykład konkretny i chciałbym konkretnej propozycji, nazwa modelu, ewentualne parametry, cena (na podstawie wyżej wymienionego opisu).

 

Tak na marginesie za co mam 10% :D :D :D ? (już coś zepsułem ;p ;p ;p).

 

 

 

 

 

http://www.allegro.pl/item450291393_compal...600gt_wifi.html

 

 

 

Za zakładanie tematu w nieodpowiednim dziale.

W ramach promocji, gratis masz zmianę nazwy tematu na coś bardziej treściwego, bo troszkę przypomina temat typu "Pomocy" w dziale "Problemy" :lol2: - za to też można dostać procenty.

To był sarkazm z tym warmem <_<.

Edytowane przez Kisame

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałbym

 

3114679[/snapback]

:D

 

Za zakładanie tematu w nieodpowiednim dziale.

W ramach promocji, gratis masz zmianę nazwy tematu na coś bardziej treściwego, bo troszkę przypomina temat typu "Pomocy" w dziale "Problemy" :lol2: - za to też można dostać procenty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wydajność grafiki to ten Asus nie ma polotu do tego compala, ale jakoś nie mam przekonania do Intela Dual Core, może to tylko moje widzimisię ale niech wypowie sie ktoś inny kto miał doczynienia z tymi prockami w lapkach. Chyba że dasz rade coś dosypać do budżetu to można pomyśleć nad czymś takim. http://allegro.pl/item445544233_fl90_2x2_0...i_bt_torba.html

Edytowane przez B3niu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wydajność grafiki to ten Asus nie ma polotu do tego compala, ale jakoś nie mam przekonania do Intela Dual Core, może to tylko moje widzimisię ale niech wypowie sie ktoś inny kto miał doczynienia z tymi prockami w lapkach. Chyba że dasz rade coś dosypać do budżetu to można pomyśleć nad czymś takim. http://allegro.pl/item445544233_fl90_2x2_0...i_bt_torba.html

Eee.. trochę dziwnie to napisałeś "...Asus nie ma polotu do tego compala...". Słowo polot odnosi się raczej do ludzi (z tego co ja wiem ale mniejsza o to). Może napisze to wprost. Który z tych dwóch bardziej nadaje się biorąc pod uwagę możliwości rozbudowy, czy może nie ma między nimi dużej różnicy i powinienem kierowa się innymi priorytetami?

 

Co do tego drugiego należy zwrócić uwagę na fakt wszechstronnej rozbudowy (między innymi procesor :)). Poza tym ten compal ma troche lepszy chipset :P

 

Zaznaczam tylko że głównie sprzęt będzie wykorzystywany w celach "graficznych", że się tak wyrażę (ale również trochę do zabawy :P)

Edytowane przez Kisame

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że radeon 3470 nie może sie równać do tego 8600GT. A jeśli chodzi o możliwość rozbudowy to ten konkretny compal którego podaleś jest lepszym kandydatem to modernizacji a z tego co sie orientuje to dual core jest na tym samym socketcie co np. C2D, także w przyszłości jakbyś chciał zmienic proca to nie będzie problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...