Skocz do zawartości
Gość dragonlore

Mass Effect 2

Rekomendowane odpowiedzi

Też mi się tak wydaję. Gra będzie po prostu duża, a dvd najpojemniejszym nośnikiem już od dawna nie jest. Ja za wszelką cenę będę starał się dorwać wersję z oryginalnymi głosami - nawet jeśli polski dubbing będzie udany to oryginalny i tak będzie lepszy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z UK wychodzi tyle samo co u nas. Ja natomiast czekam do premiery w PL, chce miec pewnosc, ze w wersji na X360 na bank nie bedize opcji wlaczenia jezyka angielskiego. Swoja droga to jest niezla glupota, bo w takim Dragon Age ktore ma pelen dubbing mozna mimo wszystko wlaczyc dodatkowo polskie napisy - po co?? Jesli bylaby opcja z angielska sciezka to ok, ale tak to przeciez totalnie sensu nie ma. A jak nie to zostanie game.co.uk i nara (ewentualnie Allegro i jakies importy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoja droga to jest niezla glupota, bo w takim Dragon Age ktore ma pelen dubbing mozna mimo wszystko wlaczyc dodatkowo polskie napisy - po co?? Jesli bylaby opcja z angielska sciezka to ok, ale tak to przeciez totalnie sensu nie ma. A jak nie to zostanie game.co.uk i nara (ewentualnie Allegro i jakies importy).

Zdecydowana wiekszosc gier jak i filmow w jezyku angielskim posiada napisy w tym samym jezyku, ciekawe dlaczego? Dla mnie ma to jak najbardziej sens gdyz sa jeszcze osoby ktore maja wady sluchu, a rowniez chcialy by wiedziec o co chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz sa rozni ludzie i rozne upodobania jedni wola dubbing czy lektora inni wola oryginal z napisami albo bez, z tym ze wsrod tych pierwszych jest mnostwo osob ktore bez dubbingu czy lektora nie siegna po dany tytul bo sa zbyt leniwe by np czytac tekst. Ja tak to widze. Problemem w kwesti gier moga tez byc ograniczenia wielkosci nosnika no ale to juz raczej inna bajka.

 

W sumie do dzis sie dziwie swemu tesciowi ktory usilnie stara sie nauczyc angielskiego ze nie oglada filmow ktore mu podrzucam z oryginalnym audio po angielsku. A tyle razy mu tlumaczylem ze w taki sposob szybciej zalapie o co biega.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, chodzi o to ze, pomimo tego iz znam jezyk ang na poziomie wystarczajacym to ZAWSZE mam wrazenie, ze czegos nie zrozumiem/przekrece, a to z kolei popsuje mi klimacik danego tytulu. Aczkolwiek i tak wole wersje full eng niz full pl, polska mowa jakos nie pasuje mi do jezyka zdobywcow kosmosu :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z UK wychodzi tyle samo co u nas. Ja natomiast czekam do premiery w PL, chce miec pewnosc, ze w wersji na X360 na bank nie bedize opcji wlaczenia jezyka angielskiego. Swoja droga to jest niezla glupota, bo w takim Dragon Age ktore ma pelen dubbing mozna mimo wszystko wlaczyc dodatkowo polskie napisy - po co?? Jesli bylaby opcja z angielska sciezka to ok, ale tak to przeciez totalnie sensu nie ma. A jak nie to zostanie game.co.uk i nara (ewentualnie Allegro i jakies importy).

Nie wiem, jak w w ersji konsolowej, zle w wersji PC DAO standardowo jest instalowane angielskie i polskie audio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, chodzi o to ze, pomimo tego iz znam jezyk ang na poziomie wystarczajacym to ZAWSZE mam wrazenie, ze czegos nie zrozumiem/przekrece, a to z kolei popsuje mi klimacik danego tytulu. Aczkolwiek i tak wole wersje full eng niz full pl, polska mowa jakos nie pasuje mi do jezyka zdobywcow kosmosu :lol2:

W takim razie masz odpowiedź, po co dają napisy w tym samym języku co dubbing ;). Mam dokładnie, to samo. Jak gram w grę po angielsku to nie zawsze wszystko usłyszę/zrozumiem. No i w grach często zdarza się, że szybciej odczytam mówiony tekst, niż postać go wygłosi więc "przeklikam" fragment, bo po co tracić czas? W takim układzie polskie napisy i dubbing w DA mają jak najbardziej sens. Tak samo było w Wiedźminie. Czasem NPC nie zdążył dokończyć zdania a ja już wiedziałem, że nie powie nic ciekawego :P (a np. wszystkie opcje dialogowe Geralta to były pełne zdania które gracz i tak musiał przeczytać, żeby je sensownie wybrać, więc to też można było przeklikać).

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzyl ktos moze na ceny ME2 za granica? To premiery coraz blizej, jesli mamy zamawiac z UK to moze wartoby sie juz zainteresowac?

Z thehut/zavvi wychodzi ok 39 funtow z przesylka.

 

Jak sie komus nie spieszy to za 4-6 tygodni pewnie cena spadnei w okolice 20-25 funtow.

 

PS. Jak ktos nie siega po fajny tytul bo mu sie napisow nei chce czytac to no comment :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem wyjscie z sytuacji....kupie wersje na PC :lol2: Jedynke i tak przechodzilem na kompie wiec moze i 2 czesc tez? Poczekam tylko do premiery zeby sie upewnic czy na sprzecie w podpisu ruszy wszystko @ 1680x1050 i po problemie ;) Przynajmniej bedzie tak jak chce: sciezka po ang, podpisy po polsku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tym bardizej wlasnie, kolejny argument za PC ;) A tak swoja droga to nadal aktualne z tym przeniesieniem savow? Musialbym poszukac, ale czy w ogole warto? W sensie czy naprawde cos dadza = zaczniemy takim ziomkiem jakim bylismy pod koniec poprzedniej czesci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno byc moze tak ;) (sorry, topic na oficjalnym forum jest za dlugi, nie chce mi sie czytac calego), ale poza tym wspomina sie, ze nastawienie postaci (paragon/renegade) i wydarzenia z pierwszej czesci beda mialy wplyw na rozgrywke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tym bardizej wlasnie, kolejny argument za PC ;) A tak swoja droga to nadal aktualne z tym przeniesieniem savow? Musialbym poszukac, ale czy w ogole warto? W sensie czy naprawde cos dadza = zaczniemy takim ziomkiem jakim bylismy pod koniec poprzedniej czesci?

 

 

Nie zaczniemy 50 poziomowym przepakiem ;)

 

Ale to jak rozegraliśmy końcówkę , kogo poświęcieliśmy wiecie gdzie, jak rozegraliśmy Wrexa ma być odwzorowane.

 

No i cośtam o skillach pisało, ale nie pamiętam co.

 

Tylko jak ktoś grał panienką to chyba nieźle się wku... (znaczy zdenerwuje) po odpaleniu 2

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "spoiler"
bo podobno żeńskie postacie zostaną przerobione na faceta, co wydaje się zgadzać z faktem że nikt nie chwali się kto podłóży głos pod panią komander.

Znalazłem oferte ponizej 160 , ale nie znam tego sklepu:

http://www.thegamecollection.net/mass-effe...360-p-3138.html

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się nie cieszył Fallout 3 też tyle miał ;)

A to Fallout 3 jakiś biedny jest bo nie zauważyłem ;). Wprawdzie porównać go do F1 i F2 nie mogę bo nie grałem ale mnie F3 bardzo miło zaskoczył (IMO dużo lepszy od Obliviona).

 

Jeszcze nie czytałem tej recki ale niedługo to zrobię. Szkoda, że zagram pewnie za jakiś rok najwcześniej (taki mam plan grania w gry, najpierw "starocie", a jak nówki się zestarzeją to i na nie przyjdzie pora :P). Pozdro.

 

EDIT: Przeczytałem i trochę mnie martwi to, że w samej recenzji brakuje informacji o polskiej wersji (dubbing) ale recka wg "oceniaczki" tyczy się wersji polskiej. Jest wprawdzie dodatkowa ramka o polskim dubbingu ale szkoda, że nie wpleciono tego w główny tekst recenzji, przecież to integralna cześć gry. Z ramki tej wynika, że wersji językowej nie można zmienić (buuuu) i że nasz dubbing wypada nawet nieźle. Jest kilka przebłysków ale kilku aktorów gra nierówno (w tym niestety Shepard).

 

Jeszcze co do żeńskich postaci Sheparda. Wg recenzji można grać mężczyzną albo kobietą więc ktoś kto brał "babeczką" może spać spokojnie ;). "Jego" Shepard nie zbrzydnie :P. Znowu, nie jest to napisane wprost ale kilka zwrotów w postaci "albo Pani Komandor" zdaje się ucinać spekulacje.

Edytowane przez TrueVanDal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm a to ciekawe bo wedlug spoilerow postac zenska miala byc automatycznie konwertowana na meska , ale moze to jakas sciema byla ;)

(...)

Nie wiem, tak zrozumiałem z tej recenzji. Ale jest w niej pewien spoiler (w sumie z samego początku gry), który może tłumaczyć takie stwierdzenia (zamiana postaci żeńskiej na męską). Jak ktoś nie chce sobie psuć "niespodzianki" to niech nie czyta!
» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "Spoiler!"
Podobno Shepard na początku gry ginie...dosłownie! Ale Cerberus jakoś go "wskrzesza" (nie wiem czy chodzi o klonowanie czy coś innego bo tego nie napisano). Jest to też moment w którym KAŻDY gracz może zmienić aparycję bohatera i jego klasę, niezależnie od tego kim był w ME1. Być może istnieje możliwość zmiany faceta w kobietę i odwrotnie ale to już by był hardcore :P. Może o to chodzi.

 

Tak BTW: Zastanawiam się jak postacie reagują na Sheparda "po liftingu". Wiecie, jeśli spotkam kogoś z ME1 to czy on mnie wtedy pozna? Nie powinien...

A orientujecie sie jak jest z tym przenoszeniem postaci? Nie przegapie czegos ciekawego rozpoczynajac "przygode" od nowa na piecu? 

Podobno dużo ciekawiej jest grać własną postacią, z wyborami podjętymi w pierwszej części. W sumie ma to sens. Nie wiem jak gra jest ustawiana jeśli gramy od zera ale przecież zakłada się, że jakieś decyzje w ME1 zostały podjęte, niekoniecznie takie jak byśmy tego chcieli. Z jednej strony Bioware trochę dało ciała, ktoś mógł przejść grę dawno temu i skasować "sejwy". Szkoda, że nie wpadli na to szybciej.

 

Co do samego przenoszenia postaci, to w sumie tyczy się to głównie wyborów, skille w ME2 i cały rozwój postaci jest nieco inaczej zrobiony niż w ME1 i przeniesienie tego w bezstratnej formie jest niemożliwe. Ale im ma się silniejszą postać z ME1, tym więcej punktów umiejętności dostaje się "na dzień dobry" do rozdania w ME2, podobno jest też więcej kasy na starcie.

 

Narka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlaśnie ten spoiler widzialem, tylko w wersji, że zmiana jest obowiązkowa ;)

 

Ja w sumie pogram najpierw bez savów bo się sformatowały jakiś czas temu, a dopiero potem będę robił transfer z ME1 na ME2 po ponownym przejściu ;) I przy okazji porównam co się zmieniło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno dużo ciekawiej jest grać własną postacią, z wyborami podjętymi w pierwszej części. W sumie ma to sens. Nie wiem jak gra jest ustawiana jeśli gramy od zera ale przecież zakłada się, że jakieś decyzje w ME1 zostały podjęte, niekoniecznie takie jak byśmy tego chcieli. Z jednej strony Bioware trochę dało ciała, ktoś mógł przejść grę dawno temu i skasować "sejwy". Szkoda, że nie wpadli na to szybciej.

A: od poczatku bylo wiadomo, ze ME bedzie trylogia.

B: Save'a z "endgame" nie jestes w stanie skasowac, chyba, ze np. wymienisz sobie dysk i nie zgrasz zawartosci starego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A: od poczatku bylo wiadomo, ze ME bedzie trylogia.

B: Save'a z "endgame" nie jestes w stanie skasowac, chyba, ze np. wymienisz sobie dysk i nie zgrasz zawartosci starego.

Ad A: Zgadza się, ale chyba nie od razu mówili, że stary sejw się przyda. Tak mi się przynajmniej wydaje.

Ad B: Nie wiem, nie próbowałem :P. Ale jeśli tak to jest to dosyć restrykcyjne podejście (przecież kiedyś chciałbym to usunąć a tu co, nie da się?).

 

Tak. BTW to co jest tak naprawdę potrzebne do kontynuowania gry naszym Shepardem? Tzn. trzymam kilka sejwów, ale chyba przyda się tylko automatyczny sejw z profilem/profilami, dobrze kombinuję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad.B - nie za bardzo rozumiem, po co mialbys to usuwac... miejsca nie zajmuje duzo (chyba nie wiecej niz 1MB), nie jest dostepny z poziomu interfejsu gry ani zadnego innego (pojawia sie dopiero, gdy zdecydujesz sie rozpoczac nowa gre juz istniejaca postacia)...

 

Wg. info na oficjalnym forum do kontynuacji bedzie mozna uzyc dowolnego save'a, w tym "ukrytego" endgame.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...