Skocz do zawartości
demno

Problem Motoryzacyjny :)

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad kupnem samochodu, wybrałem już marke ale nie wiem który model…  mam na oku Volvo tylko nie wiem co wybrac – czy C30 czy S40, oba sa w podobnych cenach ale C30 ma taka ladniejsza, bardziej sportowa linie. S40 za to wyglada dostojniej… Pomóżcie bo będę jeździł sam bądź z dziewczyna, czy warto kupic wiekszy czy mniejszy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jezdzilem c30 ale smialo moge polecic s40 2.0D w automacie :) zwawe to jest i ponad 200 ciagnie, bo D5 chyba u nas nie oferuja, a to by bylo najlepsze do tego auta, co do praktycznosci, s40 nie ma az tak wielkiego bagaznika, z tylu z miejscem jest dobrze ale szalu nie ma, wykonanie - wiadomo jak w volvo, schowek za panelem srodkowym nawet praktyczny, prowadzenie bez zarzutu, jesli bedziesz jezdzil tylko z dziewczyna do obu sie zmiescicie, wiec wybor to kwestia gustu, najwyzej jak sie rodzina powiekszy do s60/xc60/xc90 sie przesiadziecie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wlasnie myslalem nad C30, podoba mi sie bardziej, zwlaszcza w wersji 1.8 a teraz podobno maja jakas promocje i jest tansze. S40 jest tez ladna ale w sumie nie potrzebuje takiego duzego samochodu, do C30 tez sie zmieszcza bagaze na jakis wyjazd :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

S40 i C30 generalnie niewiele sie roznia, poza rozmiarami ;) . Z przodu miejsca praktycznie tyle samo, w jednym i drugim tak samo nudny kokpit (jak w wiekszosci volvo :P ). W moim odczuciu troszke jednak lepiej i precyzyjniej sie prowadzi S40. W C30 jest swietny widok do tylu, chociaz trzeba uwazac na tylnie nadkola - widac je tylko w lusterkach ;) . Do tego bagaznik smiesznej wielkosci i bardzo plytki, idealnie wchodzi jedna duza torba podrozna... i koniec :D

 

Nie bierz przez przypadek 1.6D - muł bagienny, nie chce sie wkrecac na obroty. T5 jest fajne tylko na prostej - do konkurencji sie nie umywa.

 

O wygladzie sie nie wypowiadam, jednak C30 naprawde smiesznie wyglada z profilu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli brac C30?? Tak wlasnie myślałem, strasznie mi się podoba. A mojej dziewczynie to nawet nie wspomne, powiedziala ze nawet takim samochodem to może sama jeździć… :) A ten bagażnik tak bardzo mi nie przeszkadza bo jak będziemy jeździć we dwoje to zawsze można złożyć kanape… I wlasnie – wiesz może jak się sklada kanapa? 50/50 czy jakos inaczej??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli brac C30?? Tak wlasnie myślałem, strasznie mi się podoba. A mojej dziewczynie to nawet nie wspomne, powiedziala ze nawet takim samochodem to może sama jeździć… :) A ten bagażnik tak bardzo mi nie przeszkadza bo jak będziemy jeździć we dwoje to zawsze można złożyć kanape… I wlasnie – wiesz może jak się sklada kanapa? 50/50 czy jakos inaczej??

Szczerze mowiac nie zwrocilem uwagi na to, jednak stawiam na 50/50, bo sa tylko 2 miejsca z tylu :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście bym brał S40. Jakoś ten C30 mi nie podpasił.

 

Koledzy dobrze Ci podowiadają, szkoda kupić nowego i stracić sporo kasy po wyjechaniu z salonu.Wiadomo że zapachu nowego samochodu nic nie przebije :P ale ja bym się pokierował rozsądkiem i kupił taki 2-wu letni. Przebieg mały niezniszczony i naaaapewno tańszy. Czasem mozna też kilkumiesięczny właśnie kupić prosto od dilera salonu, wtedy masz pewność że wszystk jest z autkiem ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

volvo na lata ?

 

to eliminuje c30..... trzeba brać s40 bo nawet na wakacje nie pojedziesz... a to co zostawisz w bagażniku bedzie widać bo c30 nie ma rolety xD byłem na jeździe próbnej... sam mam s40 z 2003.... powiem tak, wpisz w wyszukiwarke forum volvo i poczytaj... odnośnie małych modeli c30/s/v/40/50 .... to kpina, to pomieszanie forda z renault.... jak juz to lepiej kupić używany z salonu ale nie nowy tego segmentu....broń Boże !

 

PS: małe volvo to inaczej ford focus : ) . Prawdziwe "volvo" to s60/v70.XC/90/s80 więc z tym na lata to przystopuj : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ty chyba nie wiesz co piszesz. moi znajomi mieli ten samochód nówke z salonu. więcej stał w warsztacie niż jeździł. popsuł im sie we Włoszech wrócił na lawecie do polski wymienili calutką elektrykę łącznie z kablami i jeszcze w tym samym miesiącu do niego wrócił :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grupa kapitałowa ? tak to informacja marketingowa dla klientów z któych wyciągają kase : )

 

Volvo s40 robione jest na płycie podłogowej forda focusa, na niektórych podzespołąch jest nawet napisane FO.MO.CO (ford motor company) albo jak elementy silnika i skrzyni z renault laguna..... tak smao jak saab należy do general motors i płyte ma z vectry opla : )

 

Oprócz designu ford focus nowy od s40 mało sie rózni, a no ceną oczywiscie bo volvo to volvo nie ? xD

 

PS: Jesteś początkującym użytkownikiem forum komputerowego a poruszasz temat motoryzacyjny... kupno to duża odpowiedzialność, jeżeli myślisz o volvo poszperaj na jego forum.... nie tyle o tym czy go kupić bo to kwestia gustu etc ale o tym co to tak naprawde jest .... z cyzm to sie je bo widze ze w ciemno sie to zabierasz, za zakup bliski 100 000zł.... choć nie wiem jak chcesz bo te w promocji 69k zł to golasy, dolicz elektryke, lakier metalic, fele i już d***.... jak juz, serio lepiej kupić używke od dealera z minimalnym przebiegiem a są takie z firm... i dostaniesz gwarancje na taki i po przeglądzie.

 

PEACE ! : )

 

PS: PYTAJ W SALONIE O AUTA POWYSTAWOWE ! ! ! tańsze nawet o 30 k, podpakowane i praktycznie bez przebiegu i nieużywane ! ! !

Edytowane przez wirion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podstawowy zestaw audio jest słaby.... przynajmniej jeden upgrade =$

lakier metalic = $

felgi = $

 

to tylko 3 przykładowe opcje przekraczajace już 10 000zł .... a przeciez to nie wszystko : )

 

z autka za 69k mamy już 80k : ) i tak dalej....

 

a za 80k u delaera kupisz powystawowy wart 120 000 nieuzywany prawie i bez przebiegu (a ąłdnie dopakowany*) : ) , lacą gotówką dostaniesz zniżke przy negocjacji etc etc... tak w nie skończonosc można : )

 

* w koncu auto na lata a nie ze po roku zacznie ci czegoś brakować : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nigdzie nie oszukują, a to nie standart ko w wersji wybranej lub w promocji....

 

 

Polecam Tobie takie auto:

 

Warszawa, DOM VOLVO Puławska przy Piasecznie.

 

Volvo s40, 2007, 34 000km, automat, 2.4 Diesel, skóra, R-Design, wypas, po wystawowy, 79 000zł jak pamiętam.

Taniej niz taki nowy o 60 000 ! ! ! Praktycznie zero zużycia. Skąd wiem? Bo nim jeździłem na jeździe testowej, dokałdnie nim i teraz

do sprzedania jest, po przeglądzie i na gwarancji.

 

Byłem dziś swoje s40 odebrać z salonu to oblookałem reszte : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to rzeczywiście zawsze marzyłem aby mieć samochód którym przez rok jeździł każdy – dlatego chcę nowy, taki aby miał przy odbieraniu z salonu 0 ewentualnie 2 km przejechane – ten zapach nowości... A nie smród np. papierosów w egzemplarzu z jazd testowych :) I ostatnia rzecz – nie dość że diesel to jeszcze w automacie? Nie leży mi, albo ropa albo automat. A tak btw którą wersję silnikową nabyłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skąd wytrzasnąłeś papierosy xD ?

 

 

Ja sie juz nie wypowiadam bo wydajesz sie być nieodpowiedzialny...

 

1)od tak chcesz wydać kupe kasy bez zastanowienia

2)nie masz pojecia o tym co chcesz kupić

3)nie byłeś na jeździe testowej

4)jak masz problem z wyborem wersji i dostosowaniem pogadaj z dealerem

5)prosisz o rade motoryzacyjną na forum komputerowym, przy tej kasie, marce i doświadczeniu powinieneś odwiedzić conajmniej forum:

"www.v40.pl" lub "www.volvoforum.pl"

6)mówisz diesel i automat, volvo ma świetne silniki w tym połaczeniu i takich im schodzi najwięcej + patrz punkt 3

 

PS: Jeżeli volvo to Twoje marzenie, kasa nie gra roli to ten topic jest bezcelowy, sam sie określiłeś co do segmentu auta, poprostu zapraszamy do salonu. Tam w pełni wykwalifikowany personel Tobie doradzi... Bądź rzesz facet xD

 

Pozdrawiam : )

 

PPS: Ja kupowałem nowy w 2003r, silnik 1.8, xenon etc etc, kupowałem swoją wersję w stylu tak jak teraz jest s60 rubin i diament. Czyli taniej i z lepszym wyposazeniem ale to końcówka rocznikowa produkcji była. Teraz jakbym kupował to saab 9-3 lub volvo s60. A auto odbierałe nie ze znowu kolejne tylko z przeglądu. JA niemusze wymieniać, mam przebiegu 55k xD

Edytowane przez wirion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam w różnych miejscach, dywersyfikuję źródła, szukam obiektywnych opinii, więc niekoniecznie na forum maniaków volvo. Dlatego zapytałem o poradę ludzi którzy mogą mieć inne trochę spojrzenie na to i na tematykę samochodową. Na forum jest duży dział offtop, poświęcony rozmowom na WSZYSTKIE tematy. A Ty kolego bardzo mi pomogłeś mimo całej Twojej lekkiej nieuprzejmości :)

 

PS. To z papierosami to był przykład.

 

 

edit:

 

Kupiłem po radach tutejszych forumowiczów Volvo S40 i jestem bardzo zadowolony. Dziękuję za pomoc.

Edytowane przez demno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...