Jump to content
Kaz!o

Potrzebna Antena Do Wrt54g Do Mojego Domu

Recommended Posts

Witam!

Mam Linksysa WRT54G, który dostarcza u mnie w domu necik. Niestety zasięg nie jest wystraczający i muszę zmienić jedną z fabrycznych anten. Nie wiem do końca która najlepiej spełni u mnie pokładane nadzieje: panelówka, czy zwykła dookólna.

 

Mój domek:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Mam nadzieję, że obrazeczki wyjaśniają sprawę. Po przeciwnej stronie domu niż stoi router, na piętrze wyżej muszę mieć dobry net. Router chce schować pod drewniane biurko. Sygnał musi przebić się jeszcze poza stropem przez 2-3 ściany. Net chciałbym mieć także w innych miejscach domu - piwnica, nad gabinetem gdzie stoi router, fajnie byłoby gdyby był zasięg również niedaleko domu (na zewnątrz)

 

Chwilowo mój typ to antena dookólna, ale nie chciałbym wyrzucać 20-30zł w błoto, dlatego Was pytam, jak Wam się to widzi. Czy taka antena sprosta moim wymaganiom?

 

Pozdrawiam i czekam na wypowiedzi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po przeanalizowaniu raz jeszcze oferty i zrewidowaniu swoich potrzeb, doszedłem do wniosku, że taki bacik będzie odpowiedni u mnie. Co prawda nie znalazłem nic o tym "sławnym" zysku energetycznym w antenach Linksysowych (obiło mi się o uszy wartości rzędu do 5dBi),ale te anteny 37 centymetrowe mają 9-12dBi, co przy plotkach jakie zasłyszałem oznaczałoby dużo skok wydajności u mnie. Pewnie kupię na dniach antenkę i zdam krótką relacje jak się sprawuję u mnie.

 

Pozdrawiam i dzięki roodin za radę!

Share this post


Link to post
Share on other sites

polaczenie nie zalezy tylko routera wifi, ale tez od karty wifi w kompie, jaka karta w laptopie / kompie ( bez mega anteny ) przepusci sygnal przez 2 - 3 sciany i strop ?

Przy tworzeniu sieci w topologii gwiazdy (bo taką niewątpliwie jest jeden ap i stacje klienckie) antena odbiorcza wcele nie musi być super hiper mocna jak odbiorcze. I co z tego że jej sygnał nie doleci do drugiego urządzenia? Przecież po to montujemy mocną antenę w ap aby nie tylko "siała" w eter ale także odbierała swoje z eteru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...


Aktualności

Artykuły×
×
  • Create New...