Skocz do zawartości
Kaz!o

Potrzebna Antena Do Wrt54g Do Mojego Domu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam Linksysa WRT54G, który dostarcza u mnie w domu necik. Niestety zasięg nie jest wystraczający i muszę zmienić jedną z fabrycznych anten. Nie wiem do końca która najlepiej spełni u mnie pokładane nadzieje: panelówka, czy zwykła dookólna.

 

Mój domek:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Mam nadzieję, że obrazeczki wyjaśniają sprawę. Po przeciwnej stronie domu niż stoi router, na piętrze wyżej muszę mieć dobry net. Router chce schować pod drewniane biurko. Sygnał musi przebić się jeszcze poza stropem przez 2-3 ściany. Net chciałbym mieć także w innych miejscach domu - piwnica, nad gabinetem gdzie stoi router, fajnie byłoby gdyby był zasięg również niedaleko domu (na zewnątrz)

 

Chwilowo mój typ to antena dookólna, ale nie chciałbym wyrzucać 20-30zł w błoto, dlatego Was pytam, jak Wam się to widzi. Czy taka antena sprosta moim wymaganiom?

 

Pozdrawiam i czekam na wypowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeanalizowaniu raz jeszcze oferty i zrewidowaniu swoich potrzeb, doszedłem do wniosku, że taki bacik będzie odpowiedni u mnie. Co prawda nie znalazłem nic o tym "sławnym" zysku energetycznym w antenach Linksysowych (obiło mi się o uszy wartości rzędu do 5dBi),ale te anteny 37 centymetrowe mają 9-12dBi, co przy plotkach jakie zasłyszałem oznaczałoby dużo skok wydajności u mnie. Pewnie kupię na dniach antenkę i zdam krótką relacje jak się sprawuję u mnie.

 

Pozdrawiam i dzięki roodin za radę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polaczenie nie zalezy tylko routera wifi, ale tez od karty wifi w kompie, jaka karta w laptopie / kompie ( bez mega anteny ) przepusci sygnal przez 2 - 3 sciany i strop ?

Przy tworzeniu sieci w topologii gwiazdy (bo taką niewątpliwie jest jeden ap i stacje klienckie) antena odbiorcza wcele nie musi być super hiper mocna jak odbiorcze. I co z tego że jej sygnał nie doleci do drugiego urządzenia? Przecież po to montujemy mocną antenę w ap aby nie tylko "siała" w eter ale także odbierała swoje z eteru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...