Skocz do zawartości
Domell

Problem Z Oc Na Ep35c-dsr!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.... Dziś zetknąłem się w swoim kompie z bardzo dziwnym problemem (przunajmniej dziwnym dla mnie).... Otóż surfując sobie po necie komp nagle zaliczył reseta. Oczywiście wstał bez żadnego problemu i wszystko chodziło OK no ale.... Właśnie - i tutaj dochodzimy do sedna sprawy.... Otóż posiadam płytę jak w temacie i procka Intela E7200, który to był podkręcony na 3,16Ghz (szyna z 266 na 333Mhz).... Tymczasem po tym nagłym restarcie zauważyłem że podczas uruchamiania się kompa po raz drugi bios jakby się zresetował i takty proca qwróciły na 2,53Ghz czyli 266x9,5.... No i w tym własnie cały problem.... Tak się bowiem składa że od teraz nie mogę w żaden sposób znów podkrecić procka na te 333Mhz na szynie!! Mało tego - nie mogę nawet dac 200Mhz na szynie bo tak czy inaczej zawsze wyswietla 266x9,5!! Wszedłem do Wina (mam Vistę 32-bit) i CPU-Z też pokazuje 266x9,5.... Poprostu wygląda na to jakby nastąpiła jakaś blokada zmian w OC szyną.... Calosc wygląda tym bardziej dziwnie, bo w samym BIOSie wszystko można przestawiac itp. ale nawet jak dam żeby zapisał te ustawienia to po wyjściu z biosu (po uprzednim niby-zapisaniu) nadal są standarwode taktowania procka....

 

Przed chwilą fleszowałem biosa z wersji F2 na wersję F4A (najnowsza ze stronki; fleszowane programem @BIOS).... Dalej to samo - nic sie nie dzieje czyli poprostu nie mam OC :(

 

Czy ma ktoś moze jakieś pomysły?? Co to moze być za przyczyna?? Wina proca czy płyty?? Czy jest podstawa żeby reklamować za cuś takiego czy raczej nie mam szans na pozytywne rozpatrzenie sprawy i musze się pogodzić z brakiem OC??

 

Aha - mój komp to:

E7200

EP35C-DSR Gigabyte

4GB RAM

Vista

 

 

PROSZE O POMOC!!!! Z góry dziękuję za wszelkie porady....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo dziwne... GIGA-BUT zwariował  :blink:

LOAD DEFAULT po flashu? CLEAR CMOS? Wyciągnąć bateryjkę?

PCI-E ustaw sztywno na 100 bo wiem, że GB ustawia na AUTO domyślnie.

nie wiem co jeszcze

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baterii nie wyciągałem.... ustawienia po fleszu resetowałem na domyślne.... Co do tej bateryjki to nic się nie stanie jak ją wyciągnę?? Tzn. czy komp nie padnie??

 

PCI_E mam na Auto ale zawsze tak miałem i było ok.... Płyta ma niecałe 3 miechy bo kompa wymieniałem w Sierpniu.... teraz w skrócie wygląda to tak jakby wszystko było OK tylko poprostu nie działa krecenie szyną ani w jedną ani w druga stronę.... Ale np. już dzielniki RAMów działają prawidłowo.... :blink: Tak samo dzielnik procka - w dół moge zmienić np z 9,5 na 9 czy też na 8 itd.... jedynie taktowanie szyny jakby się zablokowało.... A właśnie to jest najistorniejsze jeśli chodzi o OC przy zablokowanym w gore mnożniku :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol2: Heh dzięki bardzo za radę :) Wyłączyłem wtyczke od zasiłki na chwile i podłączyłem znów i działa (oby już na stałe!!).... Niewiem co to było i czy to rzeczywiscie od tego ale dzięki bardzo za zainteresowanie sprawą i za pomoc....

 

Pozdro :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...