Skocz do zawartości
matei

Lcd 40" Za ~4000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Zamierzam kupić sobie jakiś telewizor lcd bo 17-letnii Philips już swoje przeżył. Niestety w tym temacie nie mam rozeznania po modelach. Wyznaczyłem sobie jednak kryteria, które przy zakupie powinny zostać spełnione.

-Telewizor będzie w pomieszczeniu 25m^2, więc optymalną przekątną ekranu będzie 40" (ewentualnie 42").

-Zamierzam podłączyć do niego nboxa i ps3 przez hdmi, więc musi dobrze współpracować z owym sprzętem.

-Powinien posiadać 100hz procesor obrazu

-Nie powinien mieć obudowy błyszczącej (względy estetyczne)

-Obsługa dvb-t

-Długi okres gwarancyjny

-Wysoka jakość obrazu (brak smużenia, dobra jakość sd)

 

Marka raczej dowolna. Myślałem o Sony, Sharp, Toshiba.

 

Mam do dyspozycji budżet 4000zł. Nie obraże się jeśli będzie mniej Odchyły w granicach 100zł są dopuszczalne, lecz wolałbym się obejść bez przekroczenia granicy początkowej.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Twoich wymagań wykreśliłbym 100 Hz (całkowicie bezsensowny chwyt marketingowy) a dodał:

- rozdzielczość FullHD (konieczna przy tym rozmiarze ekranu) i,

- automatyczne skalowanie obrazu do pełnego ekranu (są TV, np. niektóre Samsungi, gdzie trzeba to robić ręcznie).

 

Jeśli chodzi o jakość obrazu to za chwile dostaniesz tu 50 odpowiedzi, w których każdy będzie chwalił SWÓJ telewizor i ... właściwie każdy będzie miał i nie będzie miał racji - jest to sprawa tak subiektywna, że nic nie uchroni Cię przed wizytą w Media :) ... Ale generalnie za tą kwotę nie będziesz miał problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O full hd nawet nie pisałem, bo w kwocie około 4000zł już chyba wszystko to ma ;) Dzisiaj byłem w szczecińskim centrum sony pooglądać tv, a konkretniej Bravię 40W4500, która jest polecana na kilku serwisach. Obok tego modelu stał inny bez 100hz. Różnica w płynności szczerze mówiąc spora :) Ma ktoś może z Was ten model? Jeśli tak to prosiłbym o opinie na jego temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam TOSHIBE 42Z3030 (Regza) (Full HD, 100 Hz) posiadam ten tv od lutego i zero problemow co do obrazu Discovery HD wyglada pieknie SD nie jest zle i da sie to ogladac bez problemow ;] pozatym tv ma sporo bajerow poprawiajacych jakosc obrazu

Sądzę że ta Toshiba będzie oferować obraz podobnej jakości co Sharp ... a jest tańsza. Też ma przetwarzanie koloru 10 bit i 100 Hz ... tylko teraz zapytać o awaryjność Toshiba vs. Sharp i kupić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba polecasz bo sprzedajesz :lol2:

 

Ja zdecydowanie odradzam te modele SONY które podałeś :

- brak 100 Hz

- tylko 40"

 

(Toshiba i Sharp polecany wcześniej mają po 42" i 100Hz ... i oczywiście FullHD, 10 bit kolor itd.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Twoich wymagań wykreśliłbym 100 Hz (całkowicie bezsensowny chwyt marketingowy) a dodał:

- rozdzielczość FullHD (konieczna przy tym rozmiarze ekranu) i,

100Hz, gdy przy 50Hz oczy wyskakują z orbit -> wejdź do byle jakiego sklepu i se poprzełączaj między 50Hz a 100Hz.

I w kontekście bezsensownych wynalazków, którym wg. Ciebie jest 100Hz dajesz konieczność FullHD gdy 0% kanałów na świecie jest w HD.

Jedynym zrozumiałym krokiem kupowania TV FullHD jest podłączanie pod niego konsoli do gier potrafiącej wyświetlić tą rozdzielczość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dajesz konieczność FullHD gdy 0% kanałów na świecie jest w HD.

Jedynym zrozumiałym krokiem kupowania TV FullHD jest podłączanie pod niego konsoli do gier potrafiącej wyświetlić tą rozdzielczość.

A filmy blu ray ??? , ... a co do programów ... http://www.tvp.pl/tvp-hd + oferty TVN/Polsht kilku programów (na krzyż) jakiś sens już dają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ogarniam full hd jeszcze dlugo bedzie nierealnym formatem ;) trzeba bedzie wymienic cale okablowanie, a satelita tez ma zbyt mala przepustowosc ;) Aczkolwiek w dzisiejszych czasach glupota by bylo pchanie sie w hd ready. 10 metrowy kabel hdmi i z kompa mozna wszystko sciagac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o technologii 200hz??

 

Ma ja z4500, ale cena jest duuuzo wyzsza od w4500...

ta technologia to pic na wodę

wczoraj czytałem obszerny test tego telewizora, okazuje się że płynność gorsza od tej spotykanej w modelach 50Hz

 

 

Z tego co ogarniam full hd jeszcze dlugo bedzie nierealnym formatem ;) trzeba bedzie wymienic cale okablowanie, a satelita tez ma zbyt mala przepustowosc ;) Aczkolwiek w dzisiejszych czasach glupota by bylo pchanie sie w hd ready. 10 metrowy kabel hdmi i z kompa mozna wszystko sciagac ;)

jest realnym dla ludzi, którzy mają realnie dobre źródło i cenią najwyższą jakość ;)

 

a odnośnie tematu, Samsungi z serii 9 wymiatają, ale póki co najmniejszy jest 46" no i troszkę droższy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ogarniam full hd jeszcze dlugo bedzie nierealnym formatem ;) trzeba bedzie wymienic cale okablowanie, a satelita tez ma zbyt mala przepustowosc ;) Aczkolwiek w dzisiejszych czasach glupota by bylo pchanie sie w hd ready. 10 metrowy kabel hdmi i z kompa mozna wszystko sciagac ;)

Full hd jest realnym formatem. Na satelicie sporo kanałów nadaje w tym formacie (na n chyba tylko tvn hd jest hd ready). Jest to jednak obraz bez progressive scan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy komu co potrzebne. Ale twierdzenie że FullHD to niepotrzebny bajer jest raczej nie na miejscu. Komputer, konsola, filmy w HD, na horyzoncie DVB. Jak ktoś tego nie używa to faktycznie jest to niepotrzebny bajer. Jakbym miał wybierać FullHD a 100hz to bez chwili namysłu wole to pierwsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

które konsole działają w full hd i ile jest filmów na Blu-ray / kanałów nadawanych w tym standardzie? Niewiele. A DVB na horyzoncie? Chyba w Szwecji, bo to jedyny kraj w Europie, który nadaje DVB-T w rozdzielczości HD. A w Polsce ile mamy multipleksów? :> Porażka... UKE wynegocjował z Unią deadline 17. czerwca 2015...

 

dla przeciętnego usera w Polsce, telewizor full hd będzie miał realną wartość za 10 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla przeciętnego usera w Polsce, telewizor full hd będzie miał realną wartość za 10 lat.

Ostra przesada z tak długim terminem. 5 lat - już prędzej (choć stawiam że trochę mniej).

 

Ja bym tego nie określał nawet w latach tylko w wydarzeniach .... jeśli będzie TVP1, TVP2 , Polsat, TVN w full HD w DVB-T + ew. SAT to będzie TV Full HD w pełni użyteczny. Do tego filmy blu ray w gazetach i ceny napędów w okolicach 300 PLN

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

które konsole działają w full hd i ile jest filmów na Blu-ray / kanałów nadawanych w tym standardzie? Niewiele.

wystarczy :) malo filmow BD? mozna zlozyc ladna kolekcje np. z amazona ;) konsole maja problemy z HD? np :) komp da rade. malo programow? osobiscie jak juz cos ogladam, to jest to HD - np. Disc, hbo, mtv, mgm, a jak juz cos ogladam w SD to i tak jest to mniejszosc, tak wiec imho szukasz dziury w calym ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, nie ośmieszaj się. Idąc takim tokiem myślenia to TV Hdready (720p) też są FullHD bo mogą wyświetlić 1080i, tak? FullHD to 1080 linii w poziomie bez przeplotu.

 

Linki nijak mają się do dyskusji. Ja wiem w jakim standardzie nadają cyfrówki - w większości to 1080i, rzadziej 720p, żadna dostępna w Polsce nie nadaje w 1080p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...