Skocz do zawartości
DrKleiner

Geforce GTX 285/295

Rekomendowane odpowiedzi

hej.

pytanko do właścicieli gtx 2985 i gta IV

jak wyglada sytuacja w gta IV na gtx 295 czy na full detal da sie grać, czy gra chodzi płynnie?

Nie ma obecnie na rynku rozwiązania takiego, by ta gra chodziła w pełni stabilnie z all na max, plus suwakiem zasięgu na 100 - prędzej czy później gra się po prostu wyłoży - czasem szybciej czasem po godzinie np. Ale się wyłoży. Z racji braku VRAM.

Jest duża wada w tej grze ,że mało czerpie relatywnie z zasobów typu RAM. Nie mówiąc o tym, że skoro jest tak CPU żerna - to mogli by bardziej postarać się o to, by te rdzenie pracowały, zamiast z 60% - to z 80% - większy nakład pracy, lepiej rozłożone zadania na wątki , lepiej rozprowadzona całość obliczeń.

 

Tu jest bardzo dużo niedoróbek - głownie z racji pospiechu jaki towarzyszył wydaniu tej gry.

 

Z grubsza , chodzi na tych samych ustawieniach co GTX 280/285 - tylko szybciej. CO i tak jest więcej drastycznie niż HD 4870X2 i każde CF podobne rozwiązanie.

 

(mowie o max całkowitym, czyli 1680x1050/1920x1200 all very high , highest , 100 suwak zasięgu widoczności (reszta suwaków jest bardziej zależna od CPU , GPU niz vram)

 

gra chodzi tak samo jak na gtx 285 czy 280 , z tego wzgledu ze gta 4 nie obsluguje sli ani crossfire

 

Tak samo jeżeli idzie o ustawienie detali - ale jeżeli idzie o szybkość , to jest wyraźna różnica.

Edytowane przez ^mobo*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość delavego

Nie ma obecnie na rynku rozwiązania takiego, by ta gra chodziła w pełni stabilnie z all na max, plus suwakiem zasięgu na 100 - prędzej czy później gra się po prostu wyłoży - czasem szybciej czasem po godzinie np. Ale się wyłoży. Z racji braku VRAM.

Jest duża wada w tej grze ,że mało czerpie relatywnie z zasobów typu RAM. Nie mówiąc o tym, że skoro jest tak CPU żerna - to mogli by bardziej postarać się o to, by te rdzenie pracowały, zamiast z 60% - to z 80% - większy nakład pracy, lepiej rozłożone zadania na wątki , lepiej rozprowadzona całość obliczeń.

 

Tu jest bardzo dużo niedoróbek - głownie z racji pospiechu jaki towarzyszył wydaniu tej gry.

 

Z grubsza , chodzi na tych samych ustawieniach co GTX 280/285 - tylko szybciej. CO i tak jest więcej drastycznie niż HD 4870X2 i każde CF podobne rozwiązanie.

 

(mowie o max całkowitym, czyli 1680x1050/1920x1200 all very high , highest , 100 suwak zasięgu widoczności (reszta suwaków jest bardziej zależna od CPU , GPU niz vram)

 

 

 

 

Tak samo jeżeli idzie o ustawienie detali - ale jeżeli idzie o szybkość , to jest wyraźna różnica.

 

kurcze chcialem kupc tego gtx295 ale widze ze musze poczekac na cos nowszego skoro sa problemy z gta

dzieki za wypowiedz wszystkim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość delavego

czyli na rozdzielczosci 1440x900 gra powinna chodzic na maxa, bez przycinek tak? moze ktos sprawdzic ta rozdzielczosc? dzieki z gory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał Tri-SLi z GTX 285. Jak GTX 295 - to tylko jeden.

Z racji tego, że Tri-SLi nawet według nvidia lepiej się skaluje w obecnych grach, w super high res 2560x1600. Bo chyba o tym mowa. Bo do 1920x1200 to dwa GTX 285 bądź GTX 295 (solo).

Z X58 praktycznie każda płyta umożliwia Tri-SLi - jest tylko parę wyjątków, ale producent to wyraźnie zaznacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie evga gtx 260 maja takie kiepskie oc pamieci. Zauwazylem we wszystkich testach powyzej 2300 jest sciana. Mam czas do jutra, zeby odwolac zamowienie, jesli ktos jest w stanie to potwierdzic. Najwyzej sie wykrwawie i doloze do 285. Z tego co obserwuje to do 2800 mozna dobic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie evga gtx 260 maja takie kiepskie oc pamieci. Zauwazylem we wszystkich testach powyzej 2300 jest sciana. Mam czas do jutra, zeby odwolac zamowienie, jesli ktos jest w stanie to potwierdzic. Najwyzej sie wykrwawie i doloze do 285. Z tego co obserwuje to do 2800 mozna dobic.

1400[2800] to standard , trafiają się perełki 1500 [3000]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do kupna GTX'a 285 i chciałbym się poradzić jaką wersję kupić: Od jakiego producenta? Z fabrycznym OC, czy referencyjną? Dodam, że chciałbym wykorzystać potencjał OC tej karty...

Z tego co do tej pory się dowiedziałem EVGA byłaby dobrym wyborem, m.in. dlatego, że nidługo ma wypuścić programik do zwiększania napięć...

 

Co Wy na to?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie evga ,jest to mój faworyt miałem już 3 karty od nich i jestem zadowolony ,i to bardzo. 88GT ,potem 9800GX2 ,no i teraz GTX 295. Z 295 miałem przebój bo zakupiłem go pobawiłem się chwile w smarku i karta okazała się wadliwa ,oddałem na serwis po 2tyg wymienili na nową i tylko z 30 min się pobawiłem tym cacuszkiem ,ze względu na to że teraz jestem rzadko w domu. Troszkę się zaskoczyłem jak karta cicho w crysisie chodziła ,nie to co gx2. Polecam evga rejestrujesz na www i masz 10 lat gwary. pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wzialem jaki byl najtnszy, w gralu , jest to co w podpisie byl on w cenie 1749 na poczatku teraz juz 1899 , ja bym bral jak najtanszego i tak wszystko referenty sa i praktycznie tak samo sie kreca wsumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adriann

 

Programik juz jest....

 

http://www.mvktech.net/component/option,co...ef28a6756fcc04/

 

Napiecia to sobie mozna bedzie w biosie nibitorem podniesc. Wystarczy kupic zwyklego gtx 285 i edytowac bios.

Zaoszczedzisz kupe kasy a wynik taki sam jak nie lepszy.

Edytowane przez Misquamaqus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adriann

 

Programik juz jest....

 

http://www.mvktech.net/component/option,co...ef28a6756fcc04/

 

Napiecia to sobie mozna bedzie w biosie nibitorem podniesc. Wystarczy kupic zwyklego gtx 285 i edytowac bios.

Zaoszczedzisz kupe kasy a wynik taki sam jak nie lepszy.

Dzięki, tak zrobię. Jak dołożę do niej jeszcze Accelere Extreme GTX 280 to pewnie przebiję nawet wersję FTW :E...

 

Pozdrawiam

 

EDIT:

 

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/EVGA_G...uner-16660.html

Edytowane przez Adriann

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiecie może, czy po zainstolowaniu Accelero Xtreme GTX 280 stracę gwarancję na kartę?

Stracisz, bo kazda ingerencja mechaniczna w produkt objety gwarancja jest traktowana jako zerwanie umowy gwarancyjnej miedzy producentem a uzytkownikiem.

Musisz zaryzykowac....jak zmiana przebiegnie bez komplikacji to karta powinna pracowac bez problemow, jednak gdy bedziesz chcial ja sprzedac to juz gwarancji niet. To samo dotyczy serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...