Skocz do zawartości
DrKleiner

Geforce GTX 285/295

Rekomendowane odpowiedzi

Imo absolutnie nie warto! Kanapka daję już solidnego kopa, ale ma też mankamenty, więc imo lepiej czekać na nową generację. W Twoim przypadku bardziej bym poszedł w szybszy procek, bo ten nie należy do potworów i czasami potrafi przydusić kartę :wink: pzdr

Mowiles o mnie? Szybszy procek to znaczy w i7? Tak naprawde na upartego to bym go i na 3.6GHz pewnie puscil, 3.4 to spokojnie, pytanie po co. Rekordow w 3dmarkach nie bije a 100FPS mi w zupelnosci wystarczy. Poki co nie mam zaufania do DDR3 a i7 tez mnie poki co nie kreci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie karty jak masz i modele wyższe bardzo lubią procki taktowane >4GHz. Poniżej 3,8GHz dostają zadyszki w dużych rozdziałkach. 4GHz dają im porządnego kopa. Procka masz luźnego i nie wymieniał bym go, ale jak zauważysz objawy spadku wydajności to spróbuj go podbić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie karty jak masz i modele wyższe bardzo lubią procki taktowane >4GHz. Poniżej 3,8GHz dostają zadyszki w dużych rozdziałkach. 4GHz dają im porządnego kopa. Procka masz luźnego i nie wymieniał bym go, ale jak zauważysz objawy spadku wydajności to spróbuj go podbić.

Masz pojęcie :lol2: , im wyższa rozdziałka tym znaczenie cpu maleje , ponieważ karta graficzna staje się wąskim gardłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkręcenie cepa daje widoczny przypływ energii :) Niech moc będzie z Wami :)

Cieszy mnie, że ty side masz pojęcie. Pzdr.

Edytowane przez Pietrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy wam też tak piszczą karty graficzne podczas grania lub testowania 3dmark ??

 

Zastanawiam się co wart jest 295 GTX. Bo wyniki 3dmark mam kiepskie, aczkolwiek dajmy na to GTA4 wszystko na Very High 1900 1200 i jest bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy wam też tak piszczą karty graficzne podczas grania lub testowania 3dmark ??

 

Zastanawiam się co wart jest 295 GTX. Bo wyniki 3dmark mam kiepskie, aczkolwiek dajmy na to GTA4 wszystko na Very High 1900 1200 i jest bardzo dobrze.

Tylko w Crysis Warhead mam piszczenie/skwierczenie, w innych tytułach cisza. W 3DMark06 też to mam od czasu do czasu. Jaki masz wynik, że piszesz, że kiepski? Edytowane przez flood

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz pojęcie :lol2: , im wyższa rozdziałka tym znaczenie cpu maleje , ponieważ karta graficzna staje się wąskim gardłem.

nie do końca

mniej wiecej biega o skalowanie w danej rozdziałce,deko w tym prawdy że nawet E8xxx przy 3,8-4 GHz dusi grafe ale już taki E8xxx przy 6GHz UP daja radę

obecne CPU deko duszą GPU przy wyższych rozdziałkach :?

na dzisiaj taki i7 @ 6-7GHz to byłby przekozakiem :)

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To malo? Sie tam nieznam, ale ram to ty raczej super wypas niemasz, i jeszcze niewiadomo jak vista ustawiona, ale 15.5 tys to chyba nie tak zle, 295 na platformie i7 965 z 6gb ramu 2000 mial 23-24 tys, wiec chyba nie masz tak zle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę wejść na oc wówczas zobacze jak zmieni się wynik.

 

Przy OC:

 

CPU - Q9550 @3550

RAM - 4GB - 4X OCZ Platinium @1000MHz 5-5-5-15

GPU - GF with CUDA GTX 295 Asus 576/1998/1242 @ 625/2210/1347

 

W 3dmark05 24495

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie do końca

mniej wiecej biega o skalowanie w danej rozdziałce,deko w tym prawdy że nawet E8xxx przy 3,8-4 GHz dusi grafe ale już taki E8xxx przy 6GHz UP daja radę

obecne CPU deko duszą GPU przy wyższych rozdziałkach :?

na dzisiaj taki i7 @ 6-7GHz to byłby przekozakiem :)

Co ty gadasz włącz sobie chociażby 1680*1050 AA*4 AF*16 i np clear sky 100ghz procesor nie pomoże bo grafika umiera. Je... skalowanie bo można sobie włączyć rozdziałke 640*480 i grafika będzie się skalować w nieskonczoność. Jak się ma mocno grafike to się w wysokiej rozdziałce i wtedy znaczenie procesora maleje , w przypadku kanapek to inna bajka z wiadomych przyczyn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proszę tylko nie Stalker Clear Sky :rolleyes:

są dwie albo trzy szkoły, niech piszą gry które GPU obsłuży w 80-90 % a CPU zajmie się zarządzaniem podstawowymi funkcjami blaszaka i będzie ameryka

Physix itp.bajery miało niby to robić (fizyka) ale nikomu nie chce się pod to pisać bo po co

a propos jakbyś miał i7 z 7-8GHz zegarkiem np. to zmienił byś optykę myślenia ;)

kiedyś dozyjemy :)

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę wejść na oc wówczas zobacze jak zmieni się wynik.

 

Przy OC:

 

CPU - Q9550 @3550

RAM - 4GB - 4X OCZ Platinium @1000MHz 5-5-5-15

GPU - GF with CUDA GTX 295 Asus 576/1998/1242 @ 625/2210/1347

 

W 3dmark05 24495

Udało mi sie w końcu wejść do biosu ustawiłem te oc ponownie i teraz w 3dmark2006 mam 18809 3DMarks

 

Zastamawiam się czy ma coś do gadania chipset w tej sprawie a dokładnie pcie 1.0.

Edytowane przez cyclooxy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ty gadasz włącz sobie chociażby 1680*1050 AA*4 AF*16 i np clear sky 100ghz procesor nie pomoże bo grafika umiera. Je... skalowanie bo można sobie włączyć rozdziałke 640*480 i grafika będzie się skalować w nieskonczoność. Jak się ma mocno grafike to się w wysokiej rozdziałce i wtedy znaczenie procesora maleje , w przypadku kanapek to inna bajka z wiadomych przyczyn.

Zgadza sie.... Grafika umiera... 295-tka podkrecona na 684/1380/2238 wzledem standardowych taktow na platformie z I7 920 @ 3.8GHz w rozdzielczosci 1680x1050 High uzyskala 8 klatek wiecej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ty gadasz włącz sobie chociażby 1680*1050 AA*4 AF*16 i np clear sky 100ghz procesor nie pomoże bo grafika umiera. Je... skalowanie bo można sobie włączyć rozdziałke 640*480 i grafika będzie się skalować w nieskonczoność. Jak się ma mocno grafike to się w wysokiej rozdziałce i wtedy znaczenie procesora maleje , w przypadku kanapek to inna bajka z wiadomych przyczyn.

No widze , że nawet nie czytasz co cytujesz :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Calosc bez ostatniego zdania by byla ok.... :P Co do tych 'kanapek', to OC w takim clear sky (w przypadku topowej 'kanapki' pomaga rzeczywiscie wiec nie do konca sie z Toba zgodze :)

BTW a coz to za przyczyna? :)

 

U mnie przy taktach 700/1509/1202 zasilka nie wyrabia bo komp sie w smarku vantage wylacza... a szkoda... :D 24k by peklo a tak to jest tylko 23300

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racuch...powiedz mi jak wyciagnales z tego gtx-a 800 mhz na gpu :blink:.

Czyzby podniesione napiecie na chipie ?.

 

Sideband....moze powalczysz i wykombinujesz cos, zeby evga voltage dzialala tez na gtx 285 od np. gigabyta ?.

Edytowane przez Misquamaqus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Calosc bez ostatniego zdania by byla ok.... :P Co do tych 'kanapek', to OC w takim clear sky (w przypadku topowej 'kanapki' pomaga rzeczywiscie wiec nie do konca sie z Toba zgodze :)

BTW a coz to za przyczyna? :)

 

U mnie przy taktach 700/1509/1202 zasilka nie wyrabia bo komp sie w smarku vantage wylacza... a szkoda... :D 24k by peklo a tak to jest tylko 23300

witaj w klubie :rolleyes:

szarpnąłem na wyrost tagana 1,3KW ---> teraz zero stresu :)

Co do zegarków to WC dla EVGI pomogło i bez pencil-moda robi te 800 do 3dmarków, z pencil-em ciut więcej potrafi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

1300 W??? Zamierzasz 3-way SLI robić? Bo do pojedynczej karty, nawet z mocnym quadem, połowa z tego to za dużo. Chciał bym zobaczyć zdjęcie watomierza do którego podłączony był by twój komp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1300 W??? Zamierzasz 3-way SLI robić? Bo do pojedynczej karty, nawet z mocnym quadem, połowa z tego to za dużo. Chciał bym zobaczyć zdjęcie watomierza do którego podłączony był by twój komp.

nie do końca byl mi potrzebny (chociaz Tagan 580W potrafił sie wył.)

zalegał u kumpla na polce od wakacji 2008 (tanio było) wiec nie miałem wyboru :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak grafa ma 1.15V i takty 700/bla/bla to jest wszystko ok ale jak juz dostanie 1.2V to zasilka nie wyrabia :D Na dniach moze zarzuce 800W BQ :P

wątpię żeby to była wina zasilacza,taka moc jest wystarczająca do twojego zestawu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...