Skocz do zawartości
DrKleiner

Geforce GTX 285/295

Rekomendowane odpowiedzi

Taaak :) Yhy... :) Widocznie nie jest ;> :)

BTW mialem Zalmana 600W ktory nie uciagnal dobrze nawet GTX280 (smark 2003, czasami Crysis w menu wylaczal kompa a teraz jest git po wymiane)

Fakt, ze zasilacz mogl byc felerny ale co do nowego BQ to jest ok z tym, ze tak jak mowie 'nie daje rady' kiedy sprzet dostanie papu i MHz :)

 

1.2V dla karty + bardzo wysokie takty i gluteus maximus :D

1.15V i wysokie takty - dziala jak trzeba

 

Zaloze sie, ze juz z mocniejszym bratem a mianowicie 750-tka takiego problemu nie bedzie :) Niestety 295GTX to nie 8600GT z twojego podpisu...

Przepraszam ale musialem to napisac ;))

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaak :) Yhy... :) Widocznie nie jest ;> :)

BTW mialem Zalmana 600W ktory nie uciagnal dobrze nawet GTX280 (smark 2003, czasami Crysis w menu wylaczal kompa a teraz jest git po wymiane)

Fakt, ze zasilacz mogl byc felerny ale co do nowego BQ to jest ok z tym, ze tak jak mowie 'nie daje rady' kiedy sprzet dostanie papu i MHz :)

 

1.2V dla karty + bardzo wysokie takty i gluteus maximus :D

1.15V i wysokie takty - dziala jak trzeba

 

Zaloze sie, ze juz z mocniejszym bratem a mianowicie 750-tka takiego problemu nie bedzie :) Niestety 295GTX to nie 8600GT z twojego podpisu...

Przepraszam ale musialem to napisac ;))

Z całym szacunkiem ale tu nie ma SLI żeby ta zasika nie mogła utrzymać tej konfiguracji To jest bardzo dziwne ze 650W nie radzi sobie z takim zestawem po OC,przecież tu nie ma SLI :unsure: ,z tym zestawem poradziłaby sobie nawet moja zasika która ma 450W oczywiście bez OC (oczywiscie pewnie by krócej żyła)..Bez OC karty ale z OC CD2 zestaw będzie ciągnął ok 390- 440W.To jakim cudem OC karty miałoby pochłonąć 200W zasiłki i spowodować niestabilność PC?.Przypominam że zasilacze be quiet mają bardzo wysoką sprawność..Rozumiem ze teraz jest moda na zasilacze 1000W no ale bez przesady.650W powinien sobie z palcem w d.... poradzić z tym zestawem i to po ostrym OC.Spokojnie dałaby rade 550W. Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj mowie Tobie, ze mialem Zalmana 600W i na GTX280 smark 2003 nie przechodzil (komp sie wylaczal). Zmienilem zasilke na BQ 650W i jest miodzio. Komp sie wylacza podczas testowania w Vantage'u gdy karta dostanie 1.2V (jak ma 1.15V i takty te same co w przypadku 1.2V to jest wszystko ok)....

Tak to wyglada ;) Na bank ZASILACZ. Kolega Racuch mial podobny problem z zasilaczem ktory 'niby' mial duzy zapas mocy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj mowie Tobie, ze mialem Zalmana 600W i na GTX280 smark 2003 nie przechodzil (komp sie wylaczal). Zmienilem zasilke na BQ 650W i jest miodzio. Komp sie wylacza podczas testowania w Vantage'u gdy karta dostanie 1.2V (jak ma 1.15V i takty te same co w przypadku 1.2V to jest wszystko ok)....

Tak to wyglada ;) Na bank ZASILACZ. Kolega Racuch mial podobny problem z zasilaczem ktory 'niby' mial duzy zapas mocy :D

Mam tego zalmana i gtx 285 OC.

W 3dmarku03 zawsze w jednym miejscu komputer poprostu sie wylancza. Wszystkie inne 3dmarki chodza jak trzeba. Vantage przechodzi w kazdej konfiguracji.

Dodam, ze byl u mnie kolega z 8800 gtx i zrobilismy z niej fizyke. Zasilacz spokojnie sobie poradzil, bo dla czego by nie. Oczywiscie mark03 sie wylaczyl w tym samym miejscu.

Dla potwierdzenia tego co pisze otwarlem bude i wlaczylem vantage. Wzialem voltomierz i podczas testu sprawdzilem linie 12 volt na dodatkowych wtykach zasilania karty. Napiecie wynosilo od 11.8 do 12.11 volta.

Nie ma mowy o zadnym niedoborze napiecia ze strony zasilacza.

Wlanczam furmarka i ortchosa...komputer idzie na 100 % mocy i nic sie zlego nie dzieje.

 

Nie potrafie wyjasnic, dla czego mark03 sie wylancza i to w tym samym miejscu :blink:. Przecierz to stary test, ktory nawet porzadnie karty nie potrafi rozgrzac !.

Edytowane przez Misquamaqus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z winda, a dokladnie wylancza sie w momencie, gdy ekipa dochodzi do drzwi....kaput. Zawsze w tym samym miejscu.

Zaraz sciagne marka03 i sprawdze na sterach od Sida.

 

[gluteus maximus]....to samo.

 

Znowu robilem test, ale tym razem mark03 przeszedl bez problemow :D.

Poprostu wlaczylem AAx2 i synchronizacje pionowa.

Oczywiscie w ten sposob nie da sie zrobic marka, bo fps nie wchodzi powyzej 60 klatek.

Wynik z takim ustawieniem wyniosl 8100 markow :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z winda, a dokladnie wylancza sie w momencie, gdy ekipa dochodzi do drzwi....kaput. Zawsze w tym samym miejscu.

Zaraz sciagne marka03 i sprawdze na sterach od Sida.

 

[gluteus maximus]....to samo.

 

Znowu robilem test, ale tym razem mark03 przeszedl bez problemow :D .

Poprostu wlaczylem AAx2 i synchronizacje pionowa.

Oczywiscie w ten sposob nie da sie zrobic marka, bo fps nie wchodzi powyzej 60 klatek.

Wynik z takim ustawieniem wyniosl 8100 markow :D .

Mi sie 3D mark 2003 na Zalmanie 600W z GTX280 wylaczal w momencie kiedy pokazany byl samolot od przodu (wtedy jest ogromna liczba FPS).... Teraz w Vantage jesli nie zmienie napiecia na karcie to nie ma mowy nawet zeby zaladowal sie pierwszy test przy oc 640 na GPU/x/x. Zmiana napiecia pomaga ale tez przy bardzo duzym OC 700+GPU/x/x i 1.2V vantage zwyczajnie wylacza kompa :x w trakcie pierwszego testu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi na to, ze zasilacz jest do bani....

Tak po prawdzie w tym zalmanie siedzi ocz 700 wat z dodatkowym radiatorem na pipkach i odpinanymi kablami.

Ciekawe tylko, ze wszystkie inne testy a co najwazniejsze wymagajace gry dzialaja bez zastrzezen :unsure:.

Mark03 przechodzi caly bez zastrzezen, ale tylko wtedy, gdy jest wlaczona w sterownikach karty graficznej synchronizacja pionowa.

Aaaa mam to . ....., nie bede zmieniac takiego zasilacza z powodu przestarzalego marka !.

 

Dla ciekawosci tabelka pradowo-mocowa z zalmana 600 hp. Ciekawe w jaki sposob jedna karta moze zaklocic linie 40 amperowa :blink:

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomiar byl wykonany przy maxymalnym obciazeniu komputera. Trudno, zeby nie bylo wahan.

 

Tak czy siak, to nie ma nic wspolnego z markiem03 i jego problemem.

 

Nie wazne...myslalem, ze mam uszkodzona karte, ale widze, ze nie tylko u mnie takie myki sa wiec nie ma sie co przejmowac.

Edytowane przez Misquamaqus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi na to, ze zasilacz jest do bani....

Tak po prawdzie w tym zalmanie siedzi ocz 700 wat z dodatkowym radiatorem na pipkach i odpinanymi kablami.

Ciekawe tylko, ze wszystkie inne testy a co najwazniejsze wymagajace gry dzialaja bez zastrzezen :unsure: .

Mark03 przechodzi caly bez zastrzezen, ale tylko wtedy, gdy jest wlaczona w sterownikach karty graficznej synchronizacja pionowa.

Aaaa mam to . ....., nie bede zmieniac takiego zasilacza z powodu przestarzalego marka !.

 

Dla ciekawosci tabelka pradowo-mocowa z zalmana 600 hp. Ciekawe w jaki sposob jedna karta moze zaklocic linie 40 amperowa :blink:

 

Dołączona grafika

Wlaczenie VSYNC'a tez pomagalo w moim przypadku.... Pamietaj ze to nie tylko karta korzysta z linii 12V :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sie kompletnie nie oplaca. Zyskasz moze z 20 %, a stracisz 1000 zlotych.

W 4 kwartale maja wyjsc gtx 300 z 512 procesorami strumieniowymi. Tu bym celowal.

Na razie masz najszybsza karte na rynku.

Proponuję uaktualnić temat o GTX 275, wydajnościowo bliżej jej do 285 niz do 260/280.

 

Sam poluję na taką w wersji 1792mb, pewnie wtedy się okaże że po ustawienia wszystkiego w GTA 4 na max. w full hd  siądzie każdy 2 rdzeniowy proc, no ale coż - i tak chcę to zobaczyć:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie ze wszystkim na max w GTA IV nie gram.... Przy distance view na maxa jak wyjde z budynku i sie odwroce to jest doczytka.... generalnie mam wszystko na high i distance view na 60 i czasami sa spadki nawet do 20FPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siostrzeniec przyniosl do mnie gta IV, bo u niego ledwo sie to uruchomilo (8600 gt, amd 6000) i stwierdzam, ze ta gra to crap skoro najszybsza jednordzeniowa karta na rynku nie moze sobie z nia poradzic.

Edytowane przez Misquamaqus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mój konfig to C2D E8500,Asus Commando,2x1gb Ocz 1200mhz,8800 Gt XXX ,zasilacz Pc Power&Cooling Silencer 610 EPS12V (610W).Zastanawiam sie nad zmiana tego 8800gt na GTX EVGA 260 SSC lub EVGA GTX 285.Karta bedzie pracowala w 1920x1200.Czy pomiedzy 260 SSC a 285 jest duza przepasc wydajnosciowa? Czy oplacalne jest kupic wersje SSC czy tez zwykla i krecic?Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz na mysli marna wydajnosc w gta IV ?.

Skoro 1 gb pamieci na pokladzie karty jest zaledwie polowa dla tej gry, to chyba wszystko jasne.

To samo dotyczy procesora. Jesli dwurdzeniowy intel 4.4 ghz nie daje rady, to cos jest nie tak z gra.

Taki lost planet tez jest pisany pod wieksza ilosc rdzeni, ale idealnie mozna pograc na dwurdzeniowcu.

 

Nie chce tu dyskutowac o gta IV. W ogole nie chce o tej grze nic wiecej czytac, pisac, dyskutowac czy nawet myslec o niej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to jest blad, ze producent gry, nie pisze jej pod aktualne pc-ty, tylko z wyprzedzeniem.

Za rok wyjada kolejne gry, ktore znowu nie beda dzialac plynnie na aktualnych komputerach i tak w kolko.

 

seven3...jak umiesz i chcesz krecic karte, to kup najtansza bez SSC i tym podobnych chwytow marketingowych.

Taka zwykla karte podkrecisz w jej biosie i juz masz SSC o 400 zlotych taniej.

Co do wyboru miedzy gtx 260 a gtx 285, to chyba oczywiste, ze 285 :).

To pelny g200 z 32 ropami, 240 ps, 1 gb pamieci i 512 bitowa szyna.

Suma sumarum daje to parenascie procent przewagi nad "mniejszym" bratem, tylko ta cena :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to prawda..cena troche zaporowa i w zwiazku z tym zastanawiam sie czy nie kupic na razie 260 ssc a pod koniec roku zmienic na cos konkretniejszego.Tyle ze nie wiem jak ta 260 bedzie smigac w 1920x1200 przy full det.

Moze ktos gra w takiej rozdzielczosci i sie wypowie? :rolleyes:

Edytowane przez seven3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to prawda..cena troche zaporowa i w zwiazku z tym zastanawiam sie czy nie kupic na razie 260 ssc a pod koniec roku zmienic na cos konkretniejszego.Tyle ze nie wiem jak ta 260 bedzie smigac w 1920x1200 przy full det.

Moze ktos gra w takiej rozdzielczosci i sie wypowie? :rolleyes:

Gta 4 , Crysis i Stalker Czyste Niebo u mnie nie dały rady na max w full hd (gta 4 nawet 1366x768 max było niegrywalne). Stąd moje drugie podejście, tym razem zamiast 260 sprawdzę 275 1792mb lub 285 2gb. Wtedy mogę cos powiedziec. 

Edytowane przez Winnfield

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gta 4 , Crysis i Stalker Czyste Niebo u mnie nie dały rady na max w full hd (gta 4 nawet 1366x768 max było niegrywalne). Stąd moje drugie podejście, tym razem zamiast 260 sprawdzę 275 1792mb lub 285 2gb. Wtedy mogę cos powiedziec.

http://www.tweaktown.com/reviews/2723/gala...card/index.html

Widać, że 2GB to taki "tani" chwyt marketingowy :wink: A ciekawe jak taka 275'tka z podwojoną ilością pamięci :rolleyes: Jak się czyta recki to piszą, że czasami 896MB nie starcza i karta dlatego dostaje baty od przykładowo 285'tki :wink: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...