Skocz do zawartości
DrKleiner

Geforce GTX 285/295

Rekomendowane odpowiedzi

Tak więc karty dzisiaj dojechały.Na samym poczatąku rzuciło mi sie w oczy bardzo dbałe i solidne opakowanie kart EVGA.Miałem juz przynajmniej kilkanascie kart graficznych ale tak zapakowanych kart jeszcze nie widzialem.Tutaj za tym od razu pierwszy plus.

Zamontowałem najpierw jedną kartę.....aha jeszcze jedno karta(y) jest kur........bardzo ciężka!Mam wrażenie że prawie jak dwie karty GTX285 :unsure: Sama karta jest po prostu piekna!Prezentuje sie świetnie!Widać że człowiek który projektował to cacko(wygląd,konstrukcje) nie wziął pieniedzy za darmo ;>

Karta w windowsie ma około 48 stopni przy niesłyszalnym wentylu na 40%. W 3D marku 06 ,grach karta ma około 58-65 stopni!Przy wentylu na 40%.To wszystko bez oc.Moim zdaniem to następny plus bo GTX285 o ile dobrze pamiętam miał wieksze temperatury.Doskonałym rozwiazaniem jest wentylator umieszczony na środku PCB dmucha w obydwie strony co przy SLI ma wielkie znaczenie bo karta sie chłodzi i przy tym nie dusi.

Jak narazie sprawdziłem karte(y) tylko w marku 06.

 

Jedna karta 17100pkt.............Dwie karty ...............18055pkt :szczerbaty:

 

Jeszcze pare fotek:

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

C.D.N

 

 

Jeszcze jedno zasilacz nawet nie zrobił się letni!Jest zimny! ;]

 

EDIT:

 

Co wyników w 06;

Pierwsza sprawa to juz wcześniej wiedziałem że w 06 na wiele liczyc nie można bo 06 poprostu nie lubi czterech kart(gpu)Natomiast druga sprawa to to że procek bez oc jest zwyczajnie za słaby dla tych kart.Trzeba bedzie kręcić :lol:

 

Co do piszczacych cewek i legendarnym micro...coś tam(po polsku micro przycieciach)Karty sa ciche żadnych pisków nie ma!Micro przyciec również!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie się prezentują te karty w sli ,ladniejsze niż gtx 295 w końcu jakaś normalna naklejka na karcie a nie jakieś ludziki :D Jestem ciekaw jak wydajne będą ,ale prezentują się kozacko. A gdzie zamawiałeś ? Czekamy na jakieś mocniejsze testy no i zobaczymy jak polecą z OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ale mi chodzi o max wynik.Od 4200Mhz juz mi taktowanie obniża z powodu temperatury aż w końcu robi zwiechy.Nie bede go katował dzisiaj,jutro przyciagne 450 watowy wentylator.Otworzę budę oprę o ściane i skieruję go na procką tzn.obudowę bo wentylator ma metr średnicy :lol: Jednak juz teraz widze że chyba nie przeskoczę 2-3 x GTX285 w marku 06.Myślałemże może cos poprawili w sterownikach ale niestety widac nie.Wybitnie nie lubia sie Quad SLI z markiem 06 <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ale mi chodzi o max wynik.Od 4200Mhz juz mi taktowanie obniża z powodu temperatury aż w końcu robi zwiechy.Nie bede go katował dzisiaj,jutro przyciagne 450 watowy wentylator.Otworzę budę oprę o ściane i skieruję go na procką tzn.obudowę bo wentylator ma metr średnicy :lol: Jednak juz teraz widze że chyba nie przeskoczę 2-3 x GTX285 w marku 06.Myślałemże może cos poprawili w sterownikach ale niestety widac nie.Wybitnie nie lubia sie Quad SLI z markiem 06 <_<

chyba trisli 285 było wydajniejsze od quada 295?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....kurcze a ja nie wiem co z moją 295. Też nowa MSI - drugie wydanie,a cały czas mam te mikro przycięcia np cod4. Może byc wina po stronie procka ?

System od nowa (vista), a na xp to samo.

Nie sądzę ,że to zasilacz :(

 

....a zamieniłem ją z 9800GX2 - a tak fajnie chodziło.

Edytowane przez erosito

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....kurcze a ja nie wiem co z moją 295. Też nowa MSI - drugie wydanie,a cały czas mam te mikro przycięcia np cod4. Może byc wina po stronie procka ?

System od nowa (vista), a na xp to samo.

Nie sądzę ,że to zasilacz :(

 

....a zamieniłem ją z 9800GX2 - a tak fajnie chodziło.

Z tymi mikro przycięciami jest o tyle problem, że to w dużej mierze zależy od percepcji danej osoby. Ktoś może mówić że nie ma przycięć, a faktycznie są ale on ich nie widzi/nie dostrzega itp. Tak jak ze smużeniem w monitorach, jest/nie ma, widać/nie widać. :wink:

IMO kanapki są bardziej narażone na przycięcia i kupując takiego burgera, trzeba się liczyć że będzie problem. Nie wiem jak z SLI, ale tam też podobno to występuje. :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi mikro przycięciami jest o tyle problem, że to w dużej mierze zależy od percepcji danej osoby. Ktoś może mówić że nie ma przycięć, a faktycznie są ale on ich nie widzi/nie dostrzega itp. Tak jak ze smużeniem w monitorach, jest/nie ma, widać/nie widać. :wink:

IMO kanapki są bardziej narażone na przycięcia i kupując takiego burgera, trzeba się liczyć że będzie problem. Nie wiem jak z SLI, ale tam też podobno to występuje. :sad:

u mnie żadnych przycinek nie zauważyłem... grałem w cod mp i czy grałem na jednej czy na dwóch grało się tak samo...oczywiście inne gry tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie żadnych przycinek nie zauważyłem... grałem w cod mp i czy grałem na jednej czy na dwóch grało się tak samo...oczywiście inne gry tak samo.

No widzisz, Ty problemu nie masz, a erosito narzeka. Może kwestia konfigu albo co, no ale jakiś problem jest. :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO kanapki są bardziej narażone na przycięcia i kupując takiego burgera, trzeba się liczyć że będzie problem. Nie wiem jak z SLI, ale tam też podobno to występuje. :sad:

Chyba jest na odwrót - SLI bardziej przycina, za to kanapki mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzies o ile dobrze pamietam widziałem test Vantage SLi GTX 295 był szybszy od SLi,3 way Sli GTX285 i podobnie w niektórych grach.Ponadto single PCB GTX295 jest do kilku procent wydajniejszy od Starej kanapki GTX295.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzies o ile dobrze pamietam widziałem test Vantage SLi GTX 295 był szybszy od SLi,3 way Sli GTX285 i podobnie w niektórych grach.Ponadto single PCB GTX295 jest do kilku procent wydajniejszy od Starej kanapki GTX295.

Nie zgadzam się... stara i nowa GTX295 ma identyczną wydajność przy takich samych zegarach, bo niby w jaki sposób mogła by mieć wyższą skoro różnią się te karty tylko laminatem.... Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postaram sie to znaleść gdzies przy okazji.

 

25441pkt.

 

http://service.futuremark.com/compare?3dm06=11480250

 

Tylko tyle <_< udało mi sie narazie uzyskac na SLI z GTX295 Przy procku na 4490MHz.Muszę poswiecic tym kartom wiecej czasu :wink: .Najpierw musze pobawic sie na maxa z jedną.Potem z dwoma bo te wyniki sa jakieś dziwne.

sideband Masz racje one pcb potrzbuje kilka wat więcej ale tez tak jak mówiłem jest odrobine wydajniejsza i chłodniejsza.

 

Edytowane przez jimmy1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapodaj wyniki ze smarka vantage a nie 06 i zobaczymy na co stać twój config. Quad Sli bije Tri Sli ,o to kilka wyników multi gpu :

 

41.098 pkt. - NVIDIA GeForce GTX295 1792MB Quad-SLI @ 705 @ 1200 @ 1528 - Intel Xeon W3520 @ 4.3GHz

38.457 pkt. - NVIDIA GeForce MSI GTX295 1792MB Quad-SLI @ 662 @ 1151 @ 1427 - Intel i7 940 @ 4.0GHz

37.756 pkt. - NVIDIA GeForce GTX285 1GB Tri-SLI @ 736 @ 1370 @ 1660 - Intel i7 920 @ 4.15GHz

37.288 pkt. - NVIDIA GeForce GTX295 1792MB Quad-SLI @ 680 @ 1200 @ 1473 - Intel i7 965 @ 4.25GHz

32.171 pkt. - NVIDIA GeForce GTX280 1GB Tri-Sli @ 703 @ 1201 @ 1406 - Intel i7 940 @ 4.0GHz

 

A wynik w 3dm06 jest jakiś dziwnie niski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam kogoś z Warszawy u kogo mógłbym sprawdzić czy działa moja karta GTX 280 . Po ostatniej burzy padła mi płyta główna , ale co do grafiki pewności niestety nie mam... Jeśli ktoś był by chętny pomóc , ma sprzęt który pociągnie tą kartę , proszę pisać na PM . Z góry serdeczne dzięki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się... stara i nowa GTX295 ma identyczną wydajność przy takich samych zegarach, bo niby w jaki sposób mogła by mieć wyższą skoro różnią się te karty tylko laminatem....

Dokladnie, dodatkowo single pcb 295 nie jest obslugiwane ( i nie bedzie ) przez evga voltage tuner - czyli zero z podkrecania napiecia.

 

Male porownanie dwoch rozwiazan 295:

 

Osobiscie widze minus w tym chlodzeniu... cieple powietrze wrzucane jest po czesci do budy <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi chodzi o gry a nie o 3dmarki ! osobiscie wolałbym tri sli od quad sli

 

http://www.uzood.com/video/13617/Mega-Test...-GTX280-Tri-SLi ja wiem stary test, stare stery ale i tak wolałbym 285gtx w trisli

Zawsze beda dwa obozy... kwestia osobistego gustu, kto co woli :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz nic nie rozumiem <_<

Na jednej karcie uzyskałem 26637pkt!!! :spoko:

http://service.futuremark.com/compare?3dm06=11498026

Procek 4550 Karta GPU 680/1466/1178

To jednak nie kres mozliwosci karty jednak nie bede jej katował dla 100 czy 300pkt.

To wiecej niz na dwóch kartach :szczerbaty:

Na forach da się przeczytac że podobno Mark06 nie widzi wiecej niz dwa GPU z tego moga powstac takie jaja.W Vantage jest wszystko ok.

W kazdym badz razie zabieram sie teraz za testy dwóch kart,jeszcze raz spróbuje.

 

 

W Vantage

P25880pkt.

Na jednej GTX295 GPU 680/1466/1178

http://service.futuremark.com/compare?3dmv=1248805

Edytowane przez jimmy1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...