Skocz do zawartości
DrKleiner

Geforce GTX 285/295

Rekomendowane odpowiedzi

nowy GTX285 tuż przed premierą nowej linii. Może działać w 4way sli.

 

Classfied

 

3x6pin=640 watt, 8 faz, inne chłodzenie, wyjście na EVbot, można sobie napięcie odczytać, przełączyć w tryb extreme cooling,

 

http://www.evga.com/products/moreinfo.asp?pn=01G-P3-1190-AR

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

+ do tego extreme na tym jest. Najnowsza gra Futuremak: 3Dmark Vantage Performance http://www.hwbot.org/result.do?resultId=891653

 

Dołączona grafika

Edytowane przez FatAlbert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prezentuje się bardzo ,ale to bardzo ładnie ,ciekawe jak da rade ją kręcić. Zobaczymy jak cena i dostępność w Polsce ,w zasadzie to już niedługo GT300. 3x 6 pin ;/

Edytowane przez Bartass13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze zrozumialem ostatni post, nowe GT 300 maja miec zasilanie 3x 6 PIN ?? czyli np na Cos HX 1000w wejda tylko 2 takie karty bez przerabiania molexami zlacz ?? dziwne to wszystko, lepiej by bylo juz 2x 8 PIN :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prezentuje się bardzo ,ale to bardzo ładnie ,ciekawe jak da rade ją kręcić. Zobaczymy jak cena i dostępność w Polsce ,w zasadzie to już niedługo GT300. 3x 6 pin ;/

Co do krecenia to na pewno oc lepsze niz w przypadku starych kanapek ;) No wlasnie... Niedlugo GT300 a tu NVIDIA odgrzewa kotleta... Ah ci zieloni... ;)

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze maja problem z nowymi GPU i dlatego "tworza" kotlety na przeczekanie... te nowe gtx 285 classified sa dedykowane do nowej plyty eVGA class e762 4-way sli i tylk na tych gtx 285 mozna stworzyc 4-way sli, na zwyklych nie ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze maja problem z nowymi GPU i dlatego "tworza" kotlety na przeczekanie... te nowe gtx 285 classified sa dedykowane do nowej plyty eVGA class e762 4-way sli i tylk na tych gtx 285 mozna stworzyc 4-way sli, na zwyklych nie ;/

Bo o pieniazki sie rozchodzi i reklame ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze maja problem z nowymi GPU i dlatego "tworza" kotlety na przeczekanie... te nowe gtx 285 classified sa dedykowane do nowej plyty eVGA class e762 4-way sli i tylk na tych gtx 285 mozna stworzyc 4-way sli, na zwyklych nie ;/

 

Zwykle 285 tez mozna, jak masz zmodowany bios i specjalny mostek sli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te gtx 285 mają mieć 3x6pin a nie nowe GT300 , karciocha ładna tylko u nas pewnie grubo będzie kosztować. Zawsze możecie kupić 2x Asus Mars i macie 4x gtx285. A po za tym jestem ciekaw kiedy tak na prawdę pojawią się nowe GT300. Kolego 4-way możesz mieć też na Asus revi i supercom gdyż tam masz 7 pci-ex i każde pełne x16.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te grafy od evga mają specjalny przełącznik żeby były traktowane jako gtx295, ponoć nowe stery pozwalają zrobić z nich 4wayt 285 bez jego używania.

 

Dołączona grafika

 

there is a switch on vga card to switch to gtx 295 mode so older drivers can recognize it and run 4 way , the latest drivers can also run 4 way on the 762 without switching to 295 mode but are not FM approved yet.

Klik. Edytowane przez FatAlbert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to tak Class 4-way pewnie okolice 2k ,do tego żeby było 4-way 4 gtx 285 class pewnie 4x jakieś 1500 (może i więcej) pln ,co nam daje 8k całkiem niezle ,a i do tego nowa buda. Ładnie to wszystko wygląda ,i ładny zasilacz do tego się przyda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e, jeszcze mam czas narazie pojedyncza gtx 275 spokojnie mi wystarcza, czasami nawet zapominam zegarow z najnizszych zmienic, a gry i tak maja +40 fps czyli plynnie plus zapasik :)

Co do stepupu to zapytam na forum evga, gdzies tam widzialem posty ze ktos jest 500 ktorys w kolejce...wiec faktycznie troche czekania jest :P Pozatym poki co nie ma tej karty na liscie stepupu..wiec to i tak gdybanko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy jest sens przesiadka z gtx 275 FTW vs gtx 285 class, to jest referent* gtx 285 ze zmieniona sekcja, moze i podkrecisz wyzej ale czy ronica jest warta ceny ?? mysle ze nie. Jak z temperaturami u ciebie, karta grzeje sie ?

u mnie kanapka na 600/2100/1300 przy Crysis-ie np ~78-82 stopnie. Cicha glosna ta karta ??!

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w niektorych grach przy auto wentylu (40% normalnie, przy 85 stopniach sie wlacza wyzej - w grach nie slysze) chodzi z 85-90 w niektorych nizej, jak wentyl dam na 60% stale to ok 80st jest, mysle nad zmiana pasty na ta z noctuy :) Slabo sie kreci, ale to mnie nie przeraza, bo wzrost wydajnosci miedzy stockowymi zegarami ftw (713/1512/1260) a np. 750/1600/1300 to max 1, 1.5 fpsa - prawie nic. Podobno evga miala problemy z dostaniem dobrych chipow od nvidii i z tego co widze to wczesniejsze modele gtx 275 lepiej sie kreca.

W codziennym uzytkowaniu wentyl jedzie na 35%, nie slysze go wtedy (slysze narazie tylko wentyl z BQ... :( ) i w idle karta ma z 55 stopni.

Niestety caly czas pracuje w trybie 3d ze wzgledu na 2 monitory....i skopane stery od nvidii ktora jakos sie nie kwapi by to naprawic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no widze ze gtx 275 ftw takie srednie ... ja mam podobne/nizsze tempy a to kanapka , podobno straszny kaloryfer

a tu single GPU jest cieplejsze. Z tego co wiem to gtx 285 ma najlepsze pamieci , najwyzej mozna je krecic co do braku

"dobrych chipow" od nvidia to nie mozliwe... eVGA to prawa reka Nvidi i po prostu nie mogli dostac jakiegos ochlapu tylko towar pierwsza klasa :) pamietaj ze wersja FTW to wersja najbardziej wykreconych kart z serii GTX takze nie dziw sie ze o duzo wiecej ja nie podkrecisz...

 

Ja i tak wole stare/dobre/gorace gtx 280 :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...