Skocz do zawartości
DrKleiner

Geforce GTX 285/295

Rekomendowane odpowiedzi

Na początek opis całej sytuacji.

 

Z okazji świąt zrobiłem sobie prezent - upgrate kompa.

Ze starego została obudowa, płyta P5B deluxe Asusa, dźwięk SB X-Fi Pro-Gamer, dyski i trochę mało ważnych gadżetów.

Z nowych rzeczy - Procek Q9400, zasilacz CF 650W, wspomniana karta graficzna, 4gb Ramu i Win 7 64 bit prof.

Pomontowałem, poinstalowałęm i zaczęły się cuda.

 

Dragon Age, Risen, Crysis, Crysis Worhead i Crysis Wars, Odtwarzanie filmów w trybie pełnoekranowym - wszystko to powoduje po pewnym czasie - czasami kilkunastu sekund, czasami kilku minut wywalenie do pulpitu i zamknięcie programu. Pojawia się komunikat o błędzie który zostanie wysłany do Microsoftu - i to wszystko.

 

Rzeczy które sprawdziłem -

-uruchamianie w różnych trybach zgodności

-wszelkiego rodzaju sterowniki, aktualizacje itp, itd

-Furmark - test stabilności - przy pełnym obciążeniu cpu na karcie nie przekracza 80 stopni - test nie wywala do pulpitu !!

-płyta główna - upgrate biosu, sprawdzanie napięć na PCI-E- wszystko ok

-przeinstalowanie Win, gier i programów - done

 

Brakuje mi pomysłów - co jeszcze mogę zrobić. Założyłem że to wina karty ponieważ wszystko dzieje się podczas wykorzystywania grafiki w trybie pełnoekranowym (monitor 24 cale, rozdzielczość 1920x180). Nie wiem czy iść z kartą do serwisu - bo wszystkie testy stabilności, temp, obciążenia - wychodzą ok.

 

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie

Edytowane przez ranhir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bios do płyty najnowszy,

pamięć sprawdzona - nie memtestem, ale włożyłem na płytę stare kości 2x1GB i dzieje się to samo

próbowałem z włączonymi i wyłączonymi efektami physiX - to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie nie zaskoczę jak powiem - że sprawdzone :D

 

podkręcony mam na razie tylko procek - sprzęt świeży nie zdążyłem się pobawić. na standardowym taktowaniu procka - to samo

 

dodam, że praca na kompie w postaci arkuszy kalkulacyjnych, internetu i wszelkiego innego oprogramowania nie sprawia absolutnie żadnych problemów

Edytowane przez ranhir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem to w planach - ale ze względu na wielkość karty i przez to wymaganą odpowiednią wielkość budy - będę mógł kumpla nawiedzić dopiero po świętach - na razie chce pogrzebać i sprawdzić wszystko inne co tylko sie da

 

kolejne rzeczy sprawdzone - starsze sterowniki do karty, oraz złącza DVI i HDMI - to samo

 

Dogrzebałem się do raportów błędów jeśli komuś coś to powie. W każdym razie jestem prawie pewien że to jednak wina karty. Przy wszystkich grach efekt jest taki sam - wywalenie do pulpitu. Raporty pokazują że każda gra generuje błąd w innej bibliotece. szczerze mówiąc coraz bardziej to wszystko zagmatwane.

 

 

Nazwa aplikacji powodującej błąd: DAOrigins.exe, wersja: 1.0.9353.0, sygnatura czasowa: 0x4ab2529e Nazwa modułu powodującego błąd: MSVCR80.dll, wersja: 8.0.50727.4927, sygnatura czasowa: 0x4a2752ff Kod wyjątku: 0xc000000d Przesunięcie błędu: 0x00008aa0 Identyfikator procesu powodującego błąd: 0xe5c Godzina uruchomienia aplikacji powodującej błąd: 0x01ca7b1fafa0e792 Ścieżka aplikacji powodującej błąd: F:\Dragon Age\bin_ship\DAOrigins.exe Ścieżka modułu powodującego błąd: C:\Windows\WinSxS\x86_microsoft.vc80.crt_1fc8b3b9a1e18e3b_8.0.50727.4927_none_d08a205e442db5b

5\MSVCR80.dll Identyfikator raportu: 78918c09-e715-11de-ab17-00173167b50d

 

Nazwa aplikacji powodującej błąd: crysis64.exe, wersja: 1.1.1.5767, sygnatura czasowa: 0x471f96dc Nazwa modułu powodującego błąd: ntdll.dll, wersja: 6.1.7600.16385, sygnatura czasowa: 0x4a5be02b Kod wyjątku: 0xc0000374 Przesunięcie błędu: 0x00000000000c6cd2 Identyfikator procesu powodującego błąd: 0x13e0 Godzina uruchomienia aplikacji powodującej błąd: 0x01ca7c03878876c9 Ścieżka aplikacji powodującej błąd: F:\Crysis\Bin64\crysis64.exe Ścieżka modułu powodującego błąd: C:\Windows\SYSTEM32\ntdll.dll Identyfikator raportu: 1a37b0dc-e7fe-11de-b05b-00173167b50d

Edytowane przez ranhir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis po wlaczeniu cs:s'a karta zaczela piszczec :sad: niemam pojecia co to wydaje takie dziwne odglosy tylko w tedy jak odpale jakas gierke . Przy normalnym urzytkowaniu przeglodaniu str. itp nic takiego niewystepuje .

 

Moj zestaw :

Intel i7 920

Evga SLI LE

3x2gb SUper talent

Evga gtx285 xxx

samsung f1 1tb

nagrywarka dvd ;d

zasilacz to OCZ 600w mysle ze to nie jego wina ;/ prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak to napewno nie zasilacz ;-) karta bzyczy tez podczas przegladania zdjec na stronie jak jest ich duzo i przewijam strone dol/gora to bzyczy lekko synchronizacja pionowa troche poprawila w grach juz tak stasznie nie bzyczy/piszczy lecz dalej slychac takie odglosy co dalej robic ;( ??

 

 

 

 

P.S

 

" Natomiast przy obciążeniu karty graficznej piszczą jej cewki przy sekcji zasilania.

Nie jest to wada, ponieważ połowa kart ma to po opuszczeniu fabryki.

Poza tym zakupiona karta została wymieniona drugiego dnia po kupnie lecz nowa ma ten sam objaw.

Nie wpływa on w żadnym stopniu na pracę całego komputera oraz gier i nie prowadzi to do uszkodzenia sprzętu.

Cała reszta działa bez żadnych problemów. "

Edytowane przez beder1970

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Oprócz tego piszczenia występują jakieś resety/niestabilność itd ? Pewnie nie, więc niestety, ten typ tak ma. Z tego co wiem nic nie da się zrobić. Moja też skrzeczy. Przywykłem :D

Edytowane przez Zieger69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Oprócz tego piszczenia występują jakieś resety/niestabilność itd ? Pewnie nie, więc niestety, ten typ tak ma. Z tego co wiem nic nie da się zrobić. Moja też skrzeczy. Przywykłem :D

Dzieki ze pomogles bo wlaczenie syn. pionowej BARDZO PoMOGLO juz tak niechalasuje ;/ wiec wada to niejest mozna ja sprzedac jako sprwana w 100% ? bo chcialbym zamienic na HD5850 ;/ to piszczenie mnie denerwuje .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki ze pomogles bo wlaczenie syn. pionowej BARDZO PoMOGLO juz tak niechalasuje ;/ wiec wada to niejest mozna ja sprzedac jako sprwana w 100% ? bo chcialbym zamienic na HD5850 ;/ to piszczenie mnie denerwuje .

Możesz sprzedać kwestia czy się to opłaca;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Wada absolutnie żadna, dla cichofili pewnie ważna. Jednak kupisz inną i możesz mieć to samo, także nie wiem czy warto.

Zastanawiam się tylko czemuż to mojemu bratu w usa działała normalnie a u mnie na drugi dzień po podłączeniu zaczęła piszczeć :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witan wszystkich,mam do was pytanie co sadzicie o nowym dziecku ze stajni Evga chodzi mi o GTX285 classified.

Co potrafi ta karta i co potrafi w technologi 4way sli????

warto ja kupic????

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy idzie jakoś na sztywno zablokować tryb pracy karty? Tzn. chciałbym żeby nie zmieniały mi się profile 2d, low 3d, 3d tylko żeby zablokować kartę na np. 3d i koniec, żadnych zmian. Da rade jakoś tak zrobić?

 

Gram często w stare dosowe gierki i chodzi jakiś czas spokojnie a potem nagle zmienia się tryb i zacina się cały komp. :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Riva Tuner FAQ cytat:

Q: Da się ustawić w RT tak, aby dla wszystkich trybów pracy karta miała identyczne taktowania ?

A: Power User: Linia NVIDIA \ Overclocking > Rowinięcie > Zmiana wartości EnablePerfLevelForcing na 1. Po tej zmianie w opcjach podkręcania pojawi się dodatkowa zakładka w której wybieramy jakie zegary mają być używane. Wygląda to tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taką małą zagwostkę u siebie. Moja karta podkręca się odwrotnie :| Tzn podniosę sobie taktowania choć o 1MHz i wydajność spada zauważalnie. Myślałem, że to wina 3dMarka i źle mi pokazuje wyniki, ale we wszystkim tak jest. Jak ustawie grafę na 812/1849/1324, to w GTA nie da się grać, bo mam 12-15 klatek, kiedy normalnie jest 50-80. Miał ktoś coś podobnego? Co z tym fantem zrobić?

 

Specjalnie dziś ściągnąłem najnowszą betę sterowników, żeby normalnie w sterach i rivatunerze można było podkręcać. Karta na bank dobrze chłodzona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...