Skocz do zawartości
DrKleiner

Geforce GTX 285/295

Rekomendowane odpowiedzi

812/1849/1324 , ludzie po v-modach czasem tego nie osiągają

jaki system ?, czym kręcisz ?

Wierz mi, że byłem równie zdziwiony. Rivatunerem/Evga precision. Po zmianie ustawień gpuz pokazuje, że są zmienione. System Win7 X64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

812/1849/1324 , ludzie po v-modach czasem tego nie osiągają

jaki system ?, czym kręcisz ?

A czytałeś dokładnie posta??? Napisał , że nie da się grać. Normalka jak karta jest przekręcona z miejsca włącza się tryb 2d lub low power 3d. Także możesz dać nawet 900/2000(rop/sp) :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czytałeś dokładnie posta??? Napisał , że nie da się grać. Normalka jak karta jest przekręcona z miejsca włącza się tryb 2d lub low power 3d. Także możesz dać nawet 900/2000(rop/sp) :wink:

czekaj, czekaj :rolleyes:

pytanie do P.Adasi

jeżeli taktowanie fabryczne tzw. default wynosi 648MHz na rdzeniu i podniesiesz je o 1MHz to masz spadek wydajności ?

;)

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie double post'a, ale doszedłem do nowych rzeczy. Otóż jak mam standardowe zegary to wszytko działa jak należy. Jak podkręcę sobie na 701/1596/1350mhz, to nie artefaktuje itp i jest dobrze. 3dmark lata, GTA IV też, ale tylko do czasu

 

Jeśli za bardzo podkręcę GPU to 3dmark się wysypie (device lost), w prawym dolnym rogu pojawi się info o tym, że sterownik od grafy się zawiesił i że zrestartował się ponownie. Po tym nie da grać bo mam 1/3 klatek. 3dMark pokazuje znacznie mniej punktów. Na wejściu do 3dm06 (sam początek) mam ~40-60fps zamiast ~100-120. Pomaga zwykle restart, czasem powrócenie do standarowych zegarów, ale to rzadkość.

 

Wczoraj również grałem w GTA na podkręconej grafie, nagle czarny ekran i sytuacja się powtarza, tak mało fps, że grać się nie da. Wymuszenie w RivaTuner performance 3d nic nie daje.

 

Gdzieś wyczytałem, że jeśli karta dostaje za mało mocy na 12V to potrafi automatycznie się zwolnić. Czyżby mój zasilacz siadał przy tym sprzęcie?

Edytowane przez Adasi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No spoko tylko, że ja jej wymuszam performance 3d. Wg gpu-z nawet na chwile nie przechodzi w 2d czy low power 3d. Po prostu zwalnia na amen. Dziś zmienie taktowania dosłownie o grosze i pogram, zobacze jak będzie. Jednak zapewne będzie to samo jak już pisałem wyżej. Może ta grafa walnięta jakaś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, testowałem furmarkiem. Oprócz tego mam jeszcze OCCT 3.1.0 GPU i Expert Tool który był na płycie od Gainwarda.

 

 

 

To jak moge kręcić dalej :unsure: ??

 

Przypomne mam 680/1548/1272 MHz

Edytowane przez ciekawostek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie krec dalej bo nie ma sensu ;) Przyrost jednej klatki w grze Cie nie zbawi a temperatura... ;)

Choc z drugiej strony bez zmiany napiecia tempratura tak mocno nie podskoczy :)

BTW nie testuj karty furmarkiem. W grze i tak nigdy tak karty nie wygrzejesz a nim (jesli cos nie tak przylega jak trzeba np. czesc sekcji) tylko usmazysz/przegrzejesz grafe i tempy Ci podrosna o np. 20* - Trzy GTX-y 280 od Gigaszrota tak zalatwilem

PS: wszyscy wiemy jak producenci staraja sie przy smarowaniu ukladow ;)

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mucha1414

Witam, posiadam gtx'a 285 od Gainwarda. Chciałem go podkręcić na:

 

 

Core Clock - 716 MHz

 

Memory Clock - 1365 MHz

 

Shader Clock - 1548 MHz

 

 

Te ustawienia taktowań, zapożyczyłem sobie z benchmark.pl, gdzie właśnie na tyle został wykręcony GTX 285 od Asusa. Komputer chodził przez 5 minut i się wyłączył, zacięcie obrazu, blue screen. Temperatury z tymi ustawieniami chodziły podczas normalnej pracy 54 C, a przy stresie temperatura wynosiła 79 C. Dlaczego komputer się zawiesił ? Może za małe napięcie rdzenia procesora graficznego, jeśli tak to gdzie je ustawić ?

 

 

 

 

 

Pozdrawiam - mucha1414

Edytowane przez mucha1414

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pff. Mnie się nie chce bawić w kręcenie co 5Mhz, a potem puszczanie marków. Też wchodzę na jakieś strony. Patrze na ile wykręcili na luzaku i dopiero od tej wartości kombinuje w górę czy w dół ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pff. Mnie się nie chce bawić w kręcenie co 5Mhz, a potem puszczanie marków. Też wchodzę na jakieś strony. Patrze na ile wykręcili na luzaku i dopiero od tej wartości kombinuje w górę czy w dół ;]

 

coś kręcisz...

:rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mucha1414

Czy te temperatury są dobre ?

 

Gainward GTX 285 680/1548/1272 MHz

 

 

Idle - 45 C

 

Stres - 70 C

 

 

Wiatraki 40%

 

 

 

Jaka jest granica temperatur GTX 285 ?

 

 

 

 

 

 

Pozdrawiam - mucha1414

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mucha1414

w Crysisie Warhead po 7h grania miałem 70 C, a w stresie w furmarku 80 C. No to jak, dobre te temp ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mucha1414

Jakie chłodzenie polecicie do Gainward GTX 285 ? Może to - Arctic Cooling Accelero Xtreme

 

 

Wystarczy je naczepić, czy trzeba coś jeszcze przyklejać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mucha1414

Witam. Posiadam kartę graficzną Gainward GTX 285.

 

 

Po OC chodziła stabilnie w 700/1292/1568 MHz ( temperatury mierzone OCCT 3.1.0 )

 

IDL - 45 C | Stres - 79 C

 

 

Chciałem ją podkręcić na 720/1317/1588 MHz, co ciekawe temp również są w normie...

 

IDL - 47 C | Stres - 80 C

 

 

Lecz po włączeniu tych opcji, po jakichś 2 minutach obraz pada, dzieje się to się w grach np. Crysisie, czy przy teście GPU OCCT 3.1.0. Podkręcałem Expert Toolem i Riva Tunerem i efekt był taki sam. Obraz pada, komputer resetuje się.W OCCT pokazuję się jeszcze User Abort i to właściwie wszystko... Co ciekawe po resecie w opcjach taktowań Shadery które ustawione były na 1588, same przeskakują na 1640. Dlaczego tak się dzieję ? Co zrobiłem źle ?

 

 

 

Pozdrawiam - mucha1414

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlodzenie referencyjne ?

Wyzej niz 700 mhz dla gpu i 1500 mhz dla shaderow nie da rady stabilnie pracowac na tym chlodzeniu.

Musialbys zainwestowac w:

 

Cooling.pl : Arctic Cooling Accelero Xtreme GTX PRO [AC093] - 219.00PLN

 

or

 

Cooling.pl : Xigmatek Bifrost VD1065 VGA-Cooler - Blackline Edition [XGT019] - 149.00PLN

 

Osobiscie mam na gtx 285 zalozone pierwsze chlodzenie i jest "chlodno" dla gpu i reszty.

Karta idzie stabilnie na 731/1601/1401 w kazdym tescie i grze.

Niestety dobre chlodzenie sporo kosztuje, ale warto.

Karta pracuje wydajniej i przy takich niskich temperaturach pozyje dluzej (mam nadzieje :)).

 

Aha.... podkrecasz w jakims programie czy w biosie ?

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mucha1414

Tak jak pisałem podkręcam programami Riva Tuner i Expert Tool. A jakim programem Ty podkręcałeś ?

 

 

Mój gtx wygląda tak - http://www.dvhardware.net/news/gainward_geforce_gtx_285_cao_cao.jpg

 

 

Widać, że czytasz mi w myślach bo w środę dojdzie do mnie nowe Arctic Cooling Accelero Xtreme GTX PRO :wink:. Będzie troszkę ciasno w budzie, gdyż mój gtx ma 27 Cm długości, a ten bodajże 29, ale jakoś "upchnę"^^. Jak Ci się pracuje z tym chłodzeniem ? O ile temp są mniejsze ? I powiedz jeszcze jakim programem podkręcałeś swojego GTX'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Link jest pusty.

U siebie mam wklepane na stale taktowania w biosie.

W nibitorze wpisujesz zegary i taki zmieniony bios wgrywa sie do karty.

To o wiele lepsze rozwiazanie niz wymuszanie zmian taktowan programowo.

 

Chlodzenie jest wielkie jak diabli...

Musialem wyciac kawalek kosza na dysk, zeby zmiescic karte z accelero extreme :D

 

Temperaturki bardzo piekne. Wentylatorki przy 100 % wydaja lekki szum a nie jak w referencie suszarka :D

Tu masz fotki z referentem i z accelero:

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Wtedy jeszcze mialem nalozona paste liquid pro i odrobinke nizsze zegary (to bylo robione swierzo po montazu chlodzenia wiec OC bylo w toku).

Teraz mam zwykla paste (taka biala) i karta dostaje dreszczy (prawie 68 st C w furmarku).

Musze kupic znowu porzadna paste i bedzie to liquid ultra set , ktora bardzo polecam.

 

Coollaboratory LIQUID ULTRA SET • Sklep Komputerowy ProLine.pl Wrocław

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mucha1414

O sorki, tutaj masz prawidłowy link - http://multimedia.agito.pl/image/700x700/0/karty-graficzne/gainward-geforce-gtx-285-2gb-ddr3-pci-e-box.220832.2.jpg

 

 

 

Moja buda to Cooler Master Elite 331, więc troszke mała ale postaram się go jako tako wbić. Dzięki za nazwę programiku. Z tego co wiem to Accelero ma jakąś preaplikowaną pastę MX -2...

 

 

 

Kiedy założe Accelero to od razu wiatraki będe ustawione na 100% czy będą na standardowym 40% ?

Edytowane przez mucha1414

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...