Skocz do zawartości
DrKleiner

Geforce GTX 285/295

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra, mija już miesiąc odkąd wysłałem kartę na serwis (5 sierpnia) - wysłałem za pośrednictwem salonu komputronika. I ogólnie jakieś jaja, myślałem, że jakoś szybko się z tym uwiną, ale oczywiście myliłem się. Po prawie trzech tygodniach oczekiwania bez jakiegokolwiek kontaktu postanowiłem zadzwonić na infolinię co z kartą się dzieje. Musiałem podac numer RMA którego na zgłoszeniu nie miałem (!), pani poprosiła w zamian numer seryjny, po wstukaniu którego nic nie wyszło, i poleciła mi się skontaktować z salonem w którym oddałem kartę na serwis.

 

Pojechałem tam, gdzie typek sprawdził, że karta jest chyba w Poznaniu i czeka sam nie wiem na co (dzięki temu uzyskałem numer RMA od niego). Na moją prośbę próbował się dodzwonić do jakiegoś MÓZGA z serwisu, ale on nie odbierał, co zostało wytłumaczone, tym, że "pewnie już do domu poszedł" (!). Poneważ byłem upierdliwy, to napisał maila do tego typka z serwisu i zapewnił, że jak tylko otrzyma wiadomość to do mnie przedzwoni.

 

Następnego dnia zadzwonił z salonu, że dostał wiadomość, że karta została wysłana gdzieś bodajże do Azji (!) (pomijam fakt, że serwis EVGA na Europę jest bodajże w Niemczech), i że w Komputroniku niby standardowo tak robią, że czekają aż zbierze im się większa ilość kart EVGA i wtedy wysyłają na serwis (!). Szkoda gadać, karta ponad 2 tygodnie spędziła najprawdopodobniej czas na czekaniu i leżeniu. No ale przynajmniej coś wiedziałem, i myślałem, że "już niedługo".

 

Ale to nie koniec, dziś dostałem telefon - tak karta wróciła, ale odmówili gwary bo nie mogą się doszukać numeru seryjnego na karcie (! ! !) :mur: Ręce opadają... Pytanie za 100pkt - gdzie jest numer seryjny na karcie GTX295? Odpowiedź: NA PLECACH KARTY!!! :angry: Pojechałem i okazało się, że najprawdopodobniej nikomu nie chciało się odkręcić 13 śrubek z backplate'a, żeby sprawdzić numer seryjny na karcie, pomimo, że naklejka z SN prześwitywała przez dziurkowany backplate przykręcony na plecy karty! (o tym czemu wysłałem z przykręconym BP pisałem wyżej) Odkręciłem BP przy typku z salonu i karta poszła JESZCZE RAZ na gwarę - ręce opadają po raz drugi :damage_wall:

 

Najciekawsze, kartę oddałem na serwis 5 sierpnia, na dokumencie z odmową naprawy data przyjęcia na serwis - 26 sierpnia - 30 odmowa, POZOSTAWIAM BEZ KOMENTARZA...

 

Jedno jest pewne, druga rzecz którą miałem od EVGA (wcześniej płyta na 680i) - nic już od EVGA nie kupię. W Komputroniku na długi czas zapewne też...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z komputronikiem raczej miałem dobre doświadczenia jeśli chodzi o serwis, generalnie w naszym pięknym kraju sprzedawcy maja klienta w gdzieś, kupiłeś towar i bujaj się a wine ponosi nasze prawo które nie reguluje w jasny sposób czasów naprawy, sam kiedyś czekałem 3 miesiace na naprawę 8800gt zakupioną u "badziewiaków" na allegro dopiero wizyta w rzecznika konsumenta i wysłanie oficjalnego pisma o ropoczęciu czynności prawnych zmusiła sklep do wysłania nowej grafy, generalnie jak mi się coś zepsuje to kupuje nową cześć, a tą naprawioną (zawsze dostałem nową) sprzedaje na allegro, szkoda czasu i nerwów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej ludziska :) odgrzebuje temat ale w końcu chodzi o moją mocarną karte :)

 

O co dokładnie pytam ? o tuż już wam piszę:

 

Czy tylko EK robi bloki wodne na wersję od Gainwarda ?

 

Jeśli jest jakiś inny producent bardzo proszę o linki.

 

Pozdrawiam maniaków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Piszę w tym temacie bo tematu z podobnym do mnie problemem nie znalazłem.Problem wygląda następująco, już jakiś spory czas jestem posiadaczem GTX'a 295 od EVGA (kanapka) i niedawno zachciało mi się podłączyć drugi monitor do niej i tutaj mamy problem, wiem że pełna akceleracja 3D będzie tylko na jednym monitorze a drugi będzie nie miał wsparcia dwóch gpu i to się zgadza, lecz drugi podłączony monitor do drugiego DVI na tej same karcie( niebieska dioda) powinien pracować, a u mnie niestety nic z tego, cały czas brak sygnału.

Przekopałem chyba cały net żeby znaleźć odpowiedź ale nic; zmieniałem wiele różnych driverów, próbowałem na różne sposoby podłączać ten drugi monitor( jest na 100% sprawny, bo na pierwszym wejsciu działa bez zarzutu) i nic.

Panowie pomóżcie, co z tym fantem zrobić.

 

I tu jeszcze małe dwa pytanka, używam XP 32 Bit i czy to normalne że po dołożeniu tego GTX'a 295 system pokazuje mi mniej ramu, zamiast dotychczasowych 3,5GB gdy używałem GTX'a 285, zrobiło się 2,75, ma to coś wspólnego?

edit:

Czyli XP widzi w sumie 4GB i ramu i pamieci Video, dobrze myślę?

 

Czy Wam też pomimo tego że SLI działa bo wzrost wydajności jest prawidłowy GPU'Z pokazuje SLI disabled?

 

Płyta główna na której to wszystko siedzi to Gigabyte X48-DQ6 i C2Q Q9550@4.2.

 

 

Dziękuję wszystkim za okazaną pomoc, pozdrawiam

Edytowane przez Destroyerpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kupiłem sobie kartę graficzną GTX295 i mam problemy z grami , otóz w grach mam bardzo slabą wydajność i w grach sa takie jakby "zaciecia, lagi" , Proszę o pomoc .

 

W GTA IV MAM 19-30FPS!... sa straszne lagi zaciecia nie da sie grac.

Przy HD4870 działa stabilnie bez scin, lagów... 30fps-38.

 

PC :

GTX295

965BE

6GB DDR3

GA M68MT-S2

520W TACENS RADIX SMART II

 

Nadal ten sam problem , testy 3D VANTAGE

 

 

karta kupiona tydzień temu , gwarancje rozruchową nawet mniałem więc karta jest sprawna 100% , proszę o pomoc

 

 

http://3dmark.com/3dmv/3986090;jsessionid=1efb1nuy584991m9xkvhntbk2s

 

Mam najnowsze sterowniki nvidi.

 

Wersja GTX'A to jest ta kanapka 2 [płytki]

 

 

przy moim gtx295 klatki sa czasem bardzo dobre -40-50 albo gorzej 19-30 co chwile jest sladek klatek na tej karcie. Temperatura jest max 70stopni.

 

Spadki klatek co chwile sie zmieniaja az nie da sie grac. Nawet przy minimalnych ustawieniach w grach to i tak sa te lagi zaciecia.

 

OC NB/FREQENCY nic nie dało.

 

Może jednak to zasilacz?

 

GPU-Z : http://iv.pl/viewer....59281747073.jpg

 

Nvidia panel :

 

Darmowy hosting zdjęć - 1.jpg

 

Darmowy hosting zdjęć - 2.jpg

Edytowane przez NEX0RGTX295

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkręć procesor ile tylko się uda, do multi gpu jest wymagany silny wysoko taktowany procesor. Zobaczysz poprawę praktycznie z każdymi 100mhz jedynie twoja płyta może ograniczyć oc ale cóż.

 

Edit jaką masz rewizje proca ? sprawdź w cpuz no i zasilacz też nie najmocniejszy do tych bebechów.

Edytowane przez łopian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

procesor jest wystarczajacy to bardzo dobry procesor i nie ma problemu do tej karty. OC Mam caly czas na 3.8 ghz, karta przy tescie gpu-z pcie , to obnizaja sie taktowania karty i to mocno

 

 

Screen :

 

http://iv.pl/viewer.php?file=48842173756737915474.jpg

 

CPU-Z ,MSI AFTERBUNNER, GPU-Z

Edytowane przez NEX0RGTX295

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takty obniżają się tylko w iddle czy w stresie też Ci skacza? Próbowałeś starszych sterowników? Z ciekawości ile dałeś za tego gtx;a? Postaraj się pisać poprawną polszczyzną bo czytanie tego nie należy do najprzyjemniejszych.

PS. Popraw linki w pierwszym poście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kartę kupiłem za 500zł tanio , od firmy z allegro. Gw 30 rozruchowa , starsze sterowniki nic nie daja, reinstalka systemu byla 3 razy robiona xp , vista, 7, takty raczej obniżaja się w spoczynku

Edytowane przez NEX0RGTX295

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam problem nadal jest aktualny kupiłen nowy zasilacz Tagan 780W 80+ nic to nie dało jedynie nie mam scin w grach ale nadal jest wydajnosc słaba odechciewa sie grac w gta 4 mam 30-32 fps!. A tutaj koledzy maja w grach na niej na sówaki na 100 i opcje na very high ja mogę pomazyc bo przy takich ustawieniach mam 21 fps + znikajace tekstury ;/ . W bf3 nawet na ultra nie moge se spokojnie grac a jak widze na yt ludzie normalnie maja bardzo dobra wydajnosc na niej moj wynik w benchmarku to 10tys niecałe.Prosze o pomoc juz miesiąc sie z tym trudzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Dlaczego za 500zł nie kupiłeś nowej karty - 6850? Z pełna gwarancja, z obsluga nowych bibliotek, cichsza i mniej pradozerna, pozbawiona problemow, które nekaja "kanapki"? Kupiłeś nowy zasilacz, którego nikt nie kazał Ci wymieniać. Trzeba było opchnać albo zwrócic tego gtx'a i kupić cos normalnego. Terazpozostalo Ci jedynie pobawic sie sterownikami - wgraj starsze. 

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam maly problem z karta Point of view 295 single pcb.

Karta nie jest podkrecana - chodzi wszystko na stocku.

Jednak wyniki w benchmarkach (3dmark06 i ventage) sa za małe.

W 3dmarku06 robie ledwo 16-17k (na gtx260 po oc robilem ponad 18...)

Czyli wychodzi ze tylko 1 rdzen działa.

Buda dobrze wentylowana - tempu ponizej 70.

Probowalem wylaczac i wlaczac multi GPU w Nvidia control panel i zmieniac ustawienia psyhixa - nic nie dalo (probowalem nawet wlozyc 8800gts do psyhixa - nic)

Sterowniki 296.10.

Reszta kompa:

phenom 955 - probowalem na stocku i na 3,6 - roznica niewielka

4x2 gb (2x mushiny, 2x corsair)

m4a79xtd evo

bequiet 550w - karta podpieta bezposrednio podd zasilacz - bez zadnych przejsciowek

Probowalem resetowac bios plyty glownej i dac wszystko na stocku - nic nie dalo.

Reinstalacja windowsa i sterownikow na zapasowym starym dysku tez nic nie dala.

Prosze o pomoc

Edytowane przez Napiecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...