Skocz do zawartości
DrKleiner

Geforce GTX 285/295

Rekomendowane odpowiedzi

Kuzwa Panowie mam problema

Komp podobny do mojego z opisu Q9550/8gb dominatorow/p5q pro/gf285/corsair 650W

System Vista64

 

Wiekszosc gier sie wywala, sam system w tym czasie pracuje bez problemu. Najszybciej zwisa gierki mozna zaliczyc gdy wlaczony jest PhysX. Gierki wtedy albo sie poprostu zamrazaja, albo siekaja po jakims czasie syfem po ekranie. Stery najnowsze ze strony Nvidia jak i starsze dostarczone z grafa. Plyta i grafika juz wymieniana.

 

Nie mam juz pojecia co to moze byc ;/

moje corsairy ale nie dominator tez mają problem z P5Qturbo w moim przypadku wogóle nie startuje system po ich aplikacji,sprawdz temp sekcji zasilania,obroty wentylatorów na karcie.Niesprawe DDR2 tez mogą powodowac taką sieczke.Jesli nie to to pozostaje serwis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema

 

GTX 295 dobrze sie kreca , kumpel na moim i swoim MSI GTX 295 [quad sli] zrobil >41k w vantage[+ PhysX]

 

Darkstyx Rekord

 

Zaznaczam ze sa to dual PCB, karta kreci sie jeszcze wyzej bo az na 745/2550/1550 w 3d mark 06.

Jak znajde zapuszcze fote :)

 

Na moim monitorze 26" full hd osiagam tempy max <80 stopni , BIOS wgrany od eVGA mam

Obroty wentyla ustawione na 35% - cisza :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dowoltowales potworka ?? sprobuj podbic napiecia przez eVGA Voltage tuner i dalej krecic, generlanie

gtx 295 dosc ladnie sie kreca ,srednio 700/2400/1500 , bez papu czasami nie da rady chyba ze trafisz

na dobra sztuke. .. . Czasami przy podkreconej mocno grafice moze wystapic zjawisko Mikroprzyciec

ale na stock-owych + dobrze wykrecony proc nie powino miec miejsca. Masz 295-tke 1 czy 2 PCB ??

 

 

Uzywam BIOS-u eVGA 3842 z ustawieniami 600/2100/1300 i wsio hula az milo, wentyl 35% temp <80

Edytowane przez DARK666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mojej nie dowoltuje ,gdyż jest to jeden z pierwszych GTX 295 od EVGA dual pcb ,przy większym oc do gier typu 660 występują mega przycięcia. Z tej karciochy nic więcej nie wycisnę ,czekam na gt300. Wyjdzie gt300 to woduję kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja myslalem nad dokupieniem uzywanego gtx 295 ale nie mam tyle kasy ;/ , teraz nad wymiana gtx 295 na 3x gtx 280 + moja doplata[powinno byc taniej niz uzywka gtx 295] tylko nie znam nikogo kto by mial takie 3 potworki i chcial sie wymienic :)

Nawet na 2x gtx 285, nie wiem czy bede odrazu wsiadal na gt 300 skoro znajac nvidie, pare miechow i wyjdzie karta z serii ULTRA czy cos w tym stylu i co znowu wymiana ?? hehe , trudna decyzja

Edytowane przez DARK666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja myslalem nad dokupieniem uzywanego gtx 295 ale nie mam tyle kasy ;/ , teraz nad wymiana gtx 295 na 3x gtx 280 + moja doplata[powinno byc taniej niz uzywka gtx 295] tylko nie znam nikogo kto by mial takie 3 potworki i chcial sie wymienic :)

Nawet na 2x gtx 285, nie wiem czy bede odrazu wsiadal na gt 300 skoro znajac nvidie, pare miechow i wyjdzie karta z serii ULTRA czy cos w tym stylu i co znowu wymiana ?? hehe , trudna decyzja

A po co Ci taki killer jak i tak wszystko na maxa smiga? :P

BTW wgrywal ktos BIOSa od innej firmy do swojej 295? np. od EVGA do Gigaodbyta? Poprawilo sie cos OC?

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja.... BIOS eVGA 3842 do MSI GTX 295 - kop .... o TAAAK !!! Mega OC, mozliwosc dovoltowania i podbicia karty do 755/2550/1550 pod 3d mark 06 :) ))

Szczerze czy zarty sobie stroisz? :D

BTW dowoltowac to kazda mozesz niezaleznie od biosku

 

Nudzilo mi sie...

Takie tam ustawionka na co dzien ;)

 

Dołączona grafika

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co Ci taki killer jak i tak wszystko na maxa smiga? :P

BTW wgrywal ktos BIOSa od innej firmy do swojej 295? np. od EVGA do Gigaodbyta? Poprawilo sie cos OC?

No to chyba nie odpalałeś ArmA II ,a mi crysis chodzi dobrze bez AA na AA już słabiej ,więc nie wszystko chodzi na maxa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to chyba nie odpalałeś ArmA II ,a mi crysis chodzi dobrze bez AA na AA już słabiej ,więc nie wszystko chodzi na maxa :D

No pewnie, kupa gier nie chodzi nawet na nie maksymalnych ustawieniach. :razz: Niestety taka prawda, trzeba sporo mocy. <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pewnie, kupa gier nie chodzi nawet na nie maksymalnych ustawieniach. :razz: Niestety taka prawda, trzeba sporo mocy. <_<

Widocznie w slabe gry gram... <smieje sie>. Niedlugo i tak zmiana na ATI i moze jakies CF... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie sprzęt jak w sigu ,i w crysisa na 1920x1200 gram na entuzjasta bez AA i gra nie chodzi zadowalająco spada do 27 nawet. A ArmA II to już porażka na średnich ,zobaczymy może GT300 coś zmieni. Co do ati to najpierw chyba wychodzą niżej budżetowe karty ? (chyba że się mylę). Ostatnio zastanawiałem się nad 30 calowym LCD i jednak dobrze że kupiłem 24 bo raczej gry na 30 to porażka musi być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie w slabe gry gram... <smieje sie>. Niedlugo i tak zmiana na ATI i moze jakies CF... :)

Może nie "słabe gry", ale zależy na jakiej rozdziałce. :wink: A, na Full Hd z miodkami ( AA, AF ) też ciężko.

 

Ostatnio zastanawiałem się nad 30 calowym LCD i jednak dobrze że kupiłem 24 bo raczej gry na 30 to porażka musi być.

Porażka nie, ale trzeba się liczyć z wydatkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie "słabe gry", ale zależy na jakiej rozdziałce. :wink: A, na Full Hd z miodkami ( AA, AF ) też ciężko.

 

 

 

Porażka nie, ale trzeba się liczyć z wydatkami.

Albo kupic konsole bo juz PCtowi gracze zostaja powoli....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanko. Dzisiaj wpakowałem gtx295 do swojego kompa. I mam taki problem że jak odpalam furmarka czy też jakąś gre to odrazu albo po chwili mam shutdown. Bez błedów Bsod'ow czy czegokolwiek innego. Komp wstaje po 3sekundach i pracujes sobie dalej. Właśnie leci mi orthos sprawdziłem napięcia na 12V non stop 12.15V jakis pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanko. Dzisiaj wpakowałem gtx295 do swojego kompa. I mam taki problem że jak odpalam furmarka czy też jakąś gre to odrazu albo po chwili mam shutdown. Bez błedów Bsod'ow czy czegokolwiek innego. Komp wstaje po 3sekundach i pracujes sobie dalej. Właśnie leci mi orthos sprawdziłem napięcia na 12V non stop 12.15V jakis pomysł?

Wlacz VSYNC i problem zniknie badz wymien zasilacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:o no co Ty vsync powoduje self Shutdown ? :D no na to bym nie wpadł

Nie vsync tylko karta w momencie kiedy VSYNC jest wylaczony generuje duza ilosc klatek i stad tez obciazenie moze siegac granicy zabezpieczenia zasilki co powoduje power off'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co stawiasz na zasiłke ? Twoja daje rade bez v-sync ? Teorytycznie nie powiniennem mieć takiego problemu bo na full obciążeniu niecałe 500W ciągne z gniazdka

Sprawdzales jak sytuacja przedstawia sie z wlaczona synchronizacja pionowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem inne rozwiązanie odpiąłem molex 8 z mobo (samoróbka) i wszystko śmiga. Chyba nie z tej linni V12 skorzystałem robiąc molexa:) Wcześniej z Vsync było tak samo. Ale dzięki za podpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...