Skocz do zawartości
DrKleiner

Geforce GTX 285/295

Rekomendowane odpowiedzi

toms83 mam tą samą budę. Wiać to zbytnio w niej niestety nie wieje. To, że karta ma podkręcone zegary jak najbardziej powoduje, że jest tak gorąca. Szczególnie u Ciebie. Ten wentyl na przodzie tak naprawdę za dużo nie wieje. Jak będziesz zainteresowany to dam Ci fotę z zabiegami, żeby wiało trochę lepiej. Wentyl na grafie dojdzie do 60 % to dopiero wtedy tempy zejdą na dość normalny poziom, niestety będzie głośno. Wsłuchaj się dobrze w zasilacz, a potem karcioche, bo u mnie jest podobnie, ale na 100 % skrzeczy grafika. Spróbuj obniżyć takty i zobacz jak jest. Co do trybu 2D, dziwne bo myślałem, że Evga nie ma takich problemów. Może to być wina sterów, jeśli masz np. najnowsze 195 ...

 

//edit

 

Widział ktoś może kiedyś 285 z fabrycznym chłodzeniem wodnym ?? Chodzi mi o chłodzenie w stylu, że chłodnicę 120 montuje się na tylnej ściance, taki zestawik bezobsługowy. Pamiętam kiedyś Zotac 9800 GTX miał takie coś, ale z 285 znaleźć nie umiem.

Edytowane przez Zieger69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. To normalne że temp. dochodzi do 90C w niektórych gierkach i do tego hałasuje jak odkurzacz?

2. Taktowania stale mam 3d, nie schodzi na mniejsze takty.

3. Pod obciążeniem piszczy/syczy zasilacz. Mam się zacząć martwić? Niby zapas mocy jest, to czego wyje. :angry:

Mój referent od DELL-a

1. Temp do max 80 stopni, hałasuje normalnie

2. W spoczynku cała buda pobiera 86W (sprzęt z sygnatury)

3. Nowy zasilacz 650W piszczy (wczesniej na ATI4870 nic takiego się nie działo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zieger69 dokładnie tak jak piszesz, przy gierkach grafa wchodzi na 60%+ i wtedy jest głośno. Tzn. kwestia indywidualna, ale dla mnie jest to już faktycznie głośno a temp. są i tak wysokie.

 

Stery mam 190.38, przetestuję jeszcze nowe i sprawdzimy. Z taktów czasem schodzi, ale jakoś to dziwnie działa. Tzn. jest 3d cały czas, winda, gry. Wchodzę w Panel S. i klikam np. na zadanie: "Dostosuj rozmiar i pozycję pulpitu" i takty spadają ( gpu 300, shader 600, mem 100). :blink: Magia normalnie. Wchodzę na: "Wyreguluj ustawienia kolorów video" i się przełączają na pośrednie ( gpu 400, shader 800, mem 300 ). :lol2:

 

Hałas zdecydowanie jest u góry, przy zasilaczu.

 

BTW, jest jakiś warty kupienie akcesoryjny "schładzacz" :lol2: który by tą kartę opanował? WC odpada, tylko wiater.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój referent od DELL-a

1. Temp do max 80 stopni, hałasuje normalnie

2. W spoczynku cała buda pobiera 86W (sprzęt z sygnatury)

3. Nowy zasilacz 650W piszczy (wczesniej na ATI4870 nic takiego się nie działo)

No właśnie to piszczenie zasiłki średnia sprawa. Tak jak hałas karty jeszcze idzie opanować, tak z zasiłką jest problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HL2 EP1.

 

Na podkręconych taktach:

 

- wentyl wchodzi na +/- 80%;

- temp. maks 90C;

 

 

Na stockowych taktach:

 

- wentyl wchodzi na +/- 74%

- temp maks. 90C;

 

 

Za równo na jednych jak i drugich jest dosyć głośno. Nie wiem o co tym sądzić, tak ma być?

 

PS. Na Crysis to grafa by chyba wypłynęła dziurkami w obudowie.

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, jak już na default tak chodzi to moim zdaniem coś nie tak z grafą. Nie ma prawa mieć takich temperatur, tak mi się przynajmniej wydaje. U mnie wentyl sam nie nie doszedł do 70 przy taktach 700 i więcej.

Edytowane przez Zieger69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, no to niedobrze. Mogliby posiadacze 285 napisać na ile % wentyl pracuje przy obciążonej grafie? Porównam jak to wygląda.

 

----------

 

Możliwe żeby chłodzenie źle dociskało do rdzenia?

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jedno pytanie czy wam też tak się niesamowicie grzeje kanapka zaraz przy brakecie ? Mówie o zwodowanych kartach. Ja musiałem dać wentyl żeby wiał na przód grafy

Edytowane przez 0M3N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tomas83 - chcesz miec swiety spokoj z temp i halasem to zmieniaj chlodzenie, mnie moj 280 tez kiedys doprowadzal do szalu goracy i glosny, po zmianie chlodziwa mam w tej chwili 29 stopni w idle, w grze widzialem kiedys 60 - no i cisza!! - fan 120mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tomas83 - chcesz miec swiety spokoj z temp i halasem to zmieniaj chlodzenie, mnie moj 280 tez kiedys doprowadzal do szalu goracy i glosny, po zmianie chlodziwa mam w tej chwili 29 stopni w idle, w grze widzialem kiedys 60 - no i cisza!! - fan 120mm

Na co zmieniłeś? Ja się zastanawiam nad Accelero, wersja z 3 x 92mm wentylatorkami. Tylko inny problem, całe ciepełko zostaje w budzie. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, co sądzicie o tym chłodzeniu - klik?

 

Nie ma szans, żebym wytrzymał z fabryczną suszarką, także nie wiem czy nie zainwestować w takie rozwiązanie.

Ma ktoś ten zestaw, interesowałoby mnie jak to się sprawuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, co sądzicie o tym chłodzeniu - klik?

 

Nie ma szans, żebym wytrzymał z fabryczną suszarką, także nie wiem czy nie zainwestować w takie rozwiązanie.

Ma ktoś ten zestaw, interesowałoby mnie jak to się sprawuje.

Ja mam ,chlodzenie bardzo ciche i wydajne,trzeba jedynie zadbac o chlodzenie sekcji zasilania karty bo ta blaszka jest troche za słabaW idlle obroty ustawiłem na 15% w stresie na 30%.Max temp jaka widziałem to było 60stopni na GTX260 65mn,karta teraz jest bezglosna Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy tam nie jest tak, że ten prawy wentylator dmucha na tą sekcję zasilania? Bo chyba nie bardzo jest miejsce na dodatkowy wentylator? Mógłbyś zrobić fotkę? :razz:

no dmucha ale to jest troche mało jak sie chce skrecic obroty,mi bardziej tu chodzi o radiatorki na sekcje zasilania,ja zrobiłem tak ,na ta cienką blaszke(która pokrywa sekcje zasilania) przykleiłem kilka radiatorów ,nastepnie z drugiej strony pcb takze nalozyłem kilka i teraz sekcja sie tak nie grzeje bo wczesniej to potrafiło do 120 sie rozgrzac.Wieczorem dam fotki tylko beda słabej jakosci bo z komórki. :razz:.Ale było warto sie w to bawic bo teraz karta jest praktycznie bezglosna.W idlle mogłaby nawet pracowac pasywnie na spokojnie. Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

naxt jak tam foteczki? :wink:

 

A nie lepiej zamiast tej blaszki dać oddzielnie inne radiatorki na sekcję zasilania? Takie naklejenie jednego radiatora na drugi pewnie słabiej zadziała niż jeden większy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

naxt jak tam foteczki? :wink:

 

A nie lepiej zamiast tej blaszki dać oddzielnie inne radiatorki na sekcję zasilania? Takie naklejenie jednego radiatora na drugi pewnie słabiej zadziała niż jeden większy.

foteczki postaram sie dzisiaj wrzucic.co do naklejania to mimo wszystko dobrze to przenosi ciepło bo kosteczki az parzą,niestety w przypadku GTX260 65 nie ma innej mozliwosci gdyz sekcja zasilania jest rozproszona i ponad ta sekcje wystają inne elementy co uniemozliwia przyklejenia radiatorów bezposrednio na sekcji.Najpierwe trzeba przykleic tą blaszke za pomocą takich "kosteczek" dołaczonych do chłodzenia(ja zastapiłem to matą bitumiczną i tasma dwustroną(taką grubszą)).I dopiero na blaszke radiator. Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pewne pytanie odnośnie OC GTX 285, otóż w żadnym programie nie mogę ustawić GPU wyżej niż 738MHz, skala jest odpowiednia, ale po wybraniu np 745MHz zegary pozostają na 738MHz. Próbowałem już w kilku programach efekt ten sam. Jakaś blokada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozebrałem swojego gtx'a ( tempy mi nie pasują, nawet jak na seryjne chłodzenie ), przeczyszczę i chcę posmarować Arctic Silver 5, może być? A i czy na kostki pamięci też troszeczkę smarnąć ( gumowe gluty muszą zostać, bo po zdjęciu nie stykało by się z radiatorem ), warto smarować czy szkoda zachodu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie zdziw się , jak posmarujesz as5 to ci tempy wzrosną. Jak miałem gtx260 to jak posmarowałem mx-2 to tempy wzrosły , ale dobrze , że zatrzymałem starą pastę :lol2: . Tej oryginalnej pasty jest nasrane , że hooo. Pamięci nie smaruj , jedynie zapodaj te oryginalne podkładki przewodzące i tyle.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować zapodać podkładki pod każdą śrubę , przy najmniej na gtx260/280 był zastosowane za długie śruby(nvidia często tak robi w swoich kartach) przez co jest za słaby docisk. Jak tak jest , to jak zapodasz podkładki to będzie lepszy docisk i jeszcze nieco więcej pasty wycieknie na boki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeczyszczeniu jest znacząca różnica. Zaciach!a była ostro, nie wiem gdzie ona chodziła zanim ją kupiłem. :razz:

 

Dla testu, może ktoś z 285 gtx zrobić rundkę w furmarku przez 5 minut ( 1280x1024, AA16x )? Jakie temp. i obroty wentyla ( automat )?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na fabrycznie kręconych zegarach dochodził do 90C. Chyba w normie jak na tą grzałkę, o niebo lepiej niż przed czyszczeniem. :wink:

 

----------

 

Tak mnie zastanawia jedna kwestia. Niby shadery mają taktowanie 1584 ( default clock w gpu-z ), ale w czasie grania jest tylko 1404. Czy shadery są "połączone" z rdzeniem, tzn. ich taktowanie?

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...