Skocz do zawartości
pysiul86

Witam - Co Mam Zrobić 500 Zł I Nic Więcej Spory Dulemat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was wszystkich, zamierzam złozyc pewnemu dzieciakowi komputer do gierek, jest to bardzo biedna rodzina i nie wiem co mam zrobić

 

obecnie dzieciak posiada taką jednostkę:

 

Typ procesora Intel Pentium 4, 3066 MHz (15 x 204)

 

Nazwa płyty głównej Abit IS7-E2/E2G/E2V (5 PCI, 1 AGP, 2 DDR DIMM, Audio, LAN)

 

Ram DIMM1: Infineon 64D32300GU5C 256 MB PC3200 DDR SDRAM (3.0-3-3-8 @ 200 MHz) (2.5-3-3-7 @ 166 MHz) (2.0-2-2-6 @ 133 MHz) 2 KOSCI TAKIE SAME KINGSTONE

 

Karta wideo NVIDIA GeForce FX 5200 (128 MB) (MSI FX5200)

 

Dysk fizyczny WDC WD800JB-00FMA0 (74 GB, IDE)

 

MAMY NA WYDANIE DODATKOWO 500 ZŁ

 

nie wiem ci zrobić czy zakupić tutaj kartę graficzna oraz dodatkowo ram czy całkowicie sprzedać ten komputer na allegro pojedynczo ?

 

co mam zrobić dla tego dziecka. ze starego komputera sprzedam także zasilacz o ile się uda a zostanie tylko obudowa i napęd.

 

jak sadzicie za ile na allegro mogę sprzedać te części ? bardzo proszę o wycene

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od wyceny staruszka, ponieważ jest mały popyt na tego typu podzespoły by móc je sprzedać trzeba zastanowić sie nad "atrakcyjnością" ceny by skusić kupujących i tak:

procesor - ok 50 PLN

płyta główna - ok 40 PLN

pamięci - ok 20 PLN

karta graficzna - ok 35 PLN

Można pokusić się o sprzedanie wszystkiego w całości za jakieś góra 150 PLN dorzucając zasilacz w "gratisie". W związku z niedoborami finansowymi dysk twardy proponuję zostawić tak jak i napędy optyczne. Zakładając że udałoby się uzyskać te 150 PLN byłoby na modernizację 650 PLN.

Moja propozycja to:

zestaw z ALLEGRO płyta główna + procesor AMD ATHLON 64 5000+ X2 BOX 1MB AM2 - ok 300 PLN

pamięć GOODRAM 2GB DDR2 PC2-6400 800 MHz CL5 - ok 80 PLN

zasilacz ModeCom MC-350 - ok 80 PLN

karta graficzna Radeon HD3650 512MB DDR3 - ok 190 PLN

 

Gdyby nie udało się sprzedać staroci to pozostaje opcja kupna płyty głównej ze zintegrowaną grafiką + procesor też w okolicach 300 PLN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

j.w z tym że zważywszy na to że fundusze są dość ograniczone nie trzeba rzucać się odrazu na HD3650 a można by kupić nawet używke 8600GT czy HD2600 Pro, pogra sobie jeszcze w to i owo z nowych produkcji a nie będzie musiał korzystać z integry czy coś.

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Typ procesora Intel Pentium 4, 3066 MHz (15 x 204)

Mi się zdaję że jednak jest to 23 x 133mhz, bo P4 nigdy nie chodziło z szyną 204, a tak duże odchylenie od 3ghz jest niemożliwe.

Tak jak wyżej...

Athlon x2 z allegro (np. 3600+ czy 4200+) powinien kosztować ok. 110zł. Przyzwoita płyta na AM2 (np. jakiś AsRock nF 520 czy starsze MSI/ASUS/Gigabyte) to koszt do 140zł. 1GB ramu można kupić za ok 40zł ale moim zdaniem warto polować na jakiś 2GB zestaw (chyba że fundusze nie wystarczą) do ok. 80zł. Zostaje nam ok. 210-170zł. Tutaj polecałbym GeForce 7300GT lub 7600GS 256mb i do tego zasiłka Modecom Feel III. To tyle jeśli chodzi o podstawowe fundusze. Jeśli uda ci się sprzedać niektóre/wszystkie części to najpierw bierzesz (używany) GeForce 8600GT lub Radeon 2600Pro, potem zasilacz Modecom MC-350, jeśli wciąż zostanie ci ok. 40zł lub więcej, to zamiast ww. kart weź Radeona 3650 256mb (pogra sobie w większość najnowszych gierek ;)).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak to sprawdzić który to jest ? czym mogę sprawdzić jaki to jest na pewno, i ile taki używany schodzi z allegro ?

 

X2 5000+

 

FOXCONN A690GM2MA-RS2H

 

Kingston 2x1GB 110zł

 

9800GT

 

MC-350ATX 85zł

 

DYSK ZOSTAJE

 

myslaem nad takim czyms jezcze

Edytowane przez pysiul86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za pomocą programemu "EVEREST" się wszystkiego dowiesz.

 

Intel Pentium 4 HT Prescott

Intel Pentium 4 HT Northwood

Intel Pentium 4 Northwood

Używane, bez gwarancji od osówb prywatnych chodzą w okolicach 60 PLN. Zajrzyj na ALLEGRO i wszystkiego się dowiesz :-)

 

Do GF 9800 potrzebujesz zasilacza markowego minimum 400W a że wskazane by było posiadanie zapasu to powinien być markowy 450W (np. AMACROX WARRIOR AX450-PNF za 130 PLN)

Edytowane przez Bolek_Lodz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...