Skocz do zawartości
MaciekCi

Auto Za 40.000 Pln

Rekomendowane odpowiedzi

Na przykładzie e60 i s80 (Volvo jeszcze na gwarancji, bmw krótko po) zdecydowanie stwierdzam, że Volvo serwisuje się za porównywalne pieniądze (swoją s40 wyłączam z tego porównania bo serwisowana jest w JK Racing, więc ciężko odnieść to do cen z ASO, gdzie z pewnością byłoby taniej). Koszty ubezpieczenia przy zbliżonych wyjściowych cenach (auta nowe) niższe w przypadku s80 o ładnych naście procent. Nie obawiałbym się zatem wysokich kosztów eksploatacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! :)

 

 

Po małym posiedzeniu nad otomoto i mobile.de zrobiłem sobie małą listę tego, w czym będę się rozglądał:

W roczniku '05+ :

Skoda Octavia II, Gulf V, Honda Accord, Audi A3/A4, BMW E90, Mazda 3 i 6- prosto, bez szaleństw- jeżeli mamy zmieścić się w budżecie.

 

Ale zaprzyjaźniony człowiek ostatnio sciągnął E46 w z rocznika 2002 i w tygodniu muszę go odwiedzić- jeżeli będzie w dobrym stanie i cenie- pomyślę intensywnie. ;)

 

Bamboocha- Piękny Saabik! Dorzucam go do swojej listy!

Edytowane przez KWS89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezus maryja w świecie filmów żyjecie - nikt nigdy u mnie nikomu na osiedlu nie zakosił fury - nawet spod bloku, a stały różne - a osiedle nie za ciekawe. Masz A4 - bierz i jeździj :) A E46 - fajne, byle nie zajechane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2. Jeep nie będzie wzorem ekonomii. Może psuć się nie psuje, ale na pewno się zużywa - co wtedy?

 

...wtedy jest taniej niż w Audi ;) . Jeszcze oszczędniej może być z 3.0 CRD, czyli niemieckim dieslem prosto od mercedesa :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym dieslem od mercedesa bym nie przesadzał. Znajomy ma jeep-a ale tego mniejszego nie pamiętam nazwy z dieslem od mietka bodajże 2.2 lub 2.3 i wiecznie coś mu się dzieje z nim, tylko zwiedza serwisy i nie potrafią powiedzieć co się dzieje, dlaczego przechodzi w tryb awaryjny. Osobiście do jeep-a wolałbym duża benzynke z gazem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 sprawy:

1. Saab to Opel, więc... RLY? Równie dobrze możesz brać X-Type - nikt nie musi wiedzieć, że to Mondeo. ;]

2. Jeep nie będzie wzorem ekonomii. Może psuć się nie psuje, ale na pewno się zużywa - co wtedy?

 

W moim włoskim parchu mam częsci ze znaczkiem audi:)

do tego elektryka hitachi, czesc bosha...

W AR nowy silnik 3,2 jest przez Opla strugany.

Moze rolls royce jest 100% handmade homemade, ale reszta aut..to zawsze mniej lubi bardziej skladak...

Niby Saab to Opel a X-type to mondeo...ale nie spotkalem sie z tekstem :

Bierz Opla zamiast Saaba bo nie widac roznicy wiec po co przeplacac;)

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym dieslem od mercedesa bym nie przesadzał. Znajomy ma jeep-a ale tego mniejszego nie pamiętam nazwy z dieslem od mietka bodajże 2.2 lub 2.3 i wiecznie coś mu się dzieje z nim, tylko zwiedza serwisy i nie potrafią powiedzieć co się dzieje, dlaczego przechodzi w tryb awaryjny. Osobiście do jeep-a wolałbym duża benzynke z gazem.

 

To może zamiast serwisu, niech pojedzie do jakiegoś tunera?

Kumpel też tak ostatnio zwiedzał serwisy, bo silnik zaczął szaleć. W końcu, jak musiał auto z jednego odholować (przestało po "naprawach" jeździć o własnych siłach), pojechał do warsztatu tuningowego, gdzie po paru godzinach roboty samochód mruczał jak w dniu zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kwota 40k pln

spalanie średnie poniżej 7-7,5 litra

możliwie najniższe koszty eksploatacji

nie starsze niż 2008 rok

silnik powinien dobrze znosić gaz

koniecznie 5 drzwi

narazie myśle nad najnowszym golfem, bravo, tak wiec propozycje tez w wielkosci tych aut.

 

edit: aha, przebieg max 80 tys km.

edit: ew. może być trochę większe niż podane przykłady.

Edytowane przez Ombre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy ostatnio kupil Renault Megane i sobie bardzo chwali. Rocznik 2009, benzyna 1.6 110KM, przebieg podono 30k i jeszcze smierdzial nowoscia, cena 44tys.

Edytowane przez Powerslave
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to dobrze, ale jednak jest trochę strach przed awaryjnością. Aktualnie jeździmy już 10 rok polo i nie zdarzyła się nam ani jedna awaria. Chciałbym żeby nowe auto było równie bezawaryjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały problem polega na tym, że w rodzinie zawsze były nowe samochody z salonu. Pech też chciał, że do tej pory one nigdy się nie psuły. Tata nadal jest za nowym.

I dylemat polega na tym, że on woli nowe polo z kołpakami, korbkami i silnikiem 75 koni, aniżeli rocznego golfa z alu, normalnym wyposażeniem i silnikiem.

Wolałbym nie usłyszeć po roku jeżdżenia "a nie mówiłem...". No cóż, widzę że tak się nie da, trudno, będziemy ryzykować.

 

Co poza tym golfem i bravo? Warto szukać meganki?

Edytowane przez Ombre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aniżeli rocznego golfa z alu, normalnym wyposażeniem i silnikiem.

 

Roczny ? Roczny samochód to najlepszy deal. Masz jeszcze gwarancje na 2 lata, więc jeśli przez kolejne dwa lata nic się nie sypnie to możesz być spokojny o zdanie "a nie mówiłem"... Jeśli masz możliwość wzięcia rocznej fury z jeszcze 2 latami gwary, bierz bo to najlepszy deal. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno odpusc Forda, Renault (w szczegolnosci) i Opla (choc opel Pb calkiem nie glupi) - na 100% ojciec Ci powie "a nie mowilem".Nowe Audi/VW tez juz nie to samo i dosc awaryjne.

Tak na prawde to malo jest samochodow (z tych nowszych) co nie maja wad i malo sie psuja.Jak juz wyzej koledzy pisali najlepiej roczny-dwu letni samochod co ma jeszcze gware kupic - wybieraj z japoncow lub niemieckich - reszte raczej bym odpuscil.Honda robi caly czas dobre auta - to samo BMW - choc i tutaj nie mozna mowic o 100% bezzawodnosci ;)

"Japonce" - uwaga - wiekszosc nie jest produkowana w Japonii :)

Generalnie jesli malo jezdzisz w miescie (tata jezdzi) to unikaj/cie Diesla - DPF i te sprawy,moga zwiekszyc koszty uzytkowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze i nie ma, chwala mu za to.Niemniej jednak jechalem ostatnio focusem z 2009 roku i powiem szczerze,ze tandetnosc wykonania zagarow i deski mnie powalila, jakas choinka i kompletna porazka, do tego ten ala-aluminowye wykonczenie wola pomste do nieba.Pomojam fakt,ze byl to 1.6 Pb i kultura pracy tego przyprawiala o zgroze - niejeden diesel pracuje kultularniej niz ten silnik.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze i nie ma, chwala mu za to.Niemniej jednak jechalem ostatnio focusem z 2009 roku i powiem szczerze,ze tandetnosc wykonania zagarow i deski mnie powalila, jakas choinka i kompletna porazka, do tego ten ala-aluminowye wykonczenie wola pomste do nieba.Pomojam fakt,ze byl to 1.6 Pb i kultura pracy tego przyprawiala o zgroze - niejeden diesel pracuje kultularniej niz ten silnik.

 

Racja, w mondeo te plastiki też mnie rozbrajają bo wyglądają bardziej tandetnie niż w mojej foce z 2003r, choć i tak uważam, że są lepsze niż w oplach w tych lat, co do silnika to się nie wypowiem bo jeżdżę w 90% tymi napędzanymi gnojowicą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze i nie ma, chwala mu za to.Niemniej jednak jechalem ostatnio focusem z 2009 roku i powiem szczerze,ze tandetnosc wykonania zagarow i deski mnie powalila, jakas choinka i kompletna porazka, do tego ten ala-aluminowye wykonczenie wola pomste do nieba.Pomojam fakt,ze byl to 1.6 Pb i kultura pracy tego przyprawiala o zgroze - niejeden diesel pracuje kultularniej niz ten silnik.

 

Jako ciekawostke dodam, że moim zdaniem Focus drugiej generacji ma jedno z najlepszych wnętrz w swojej klasie. Nie wsiadaj do francuzów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam wlasnie rozgladam sie za nowym autem (na 99% Volvo V50) i przejrzalem juz troche tego i owego. Kilka tygodni temu moj znajomy z pracy kupil wlasnie Focusa II kombi 2.0 136KM z 2008 roku. Auto z zewnatrz - coz kwestia gustu, Dla mnie do tylnych drzwi jest ok - potem juz duzo gorzej. Silnik, komfort, prowadzenie? rewelacja, a do tego polskie wersje do 2009 nie maja DPF/FAP. Srodek - tutaj juz jest duzo duzo gorzej. Tandeta jest straszna i wcale nie trzeba porownywac do Volvo. Gdy po raz pierszy zlapalem za raczke by zamknac drzwi od srodka pomyslalem - Polonez! Jest chyba az tak zle/niedobrze jak w Pandzie, Corsie czy Clio. A przeciez to 3 letnie auto za ponad 40 tysiecy! I wlasnie dlatego zdecydowalem sie na V50/S40. To ta sama plyta podlogowa/silnik co w Fordzie Focusie, Mazdzie 3/5 czy Volvo C30/C70 - Platforma C1. Wedlug mnie jest to warte tych 10-15% zlotowek wiecej.

Edytowane przez Trawienny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja, w mondeo te plastiki też mnie rozbrajają bo wyglądają bardziej tandetnie niż w mojej foce z 2003r, choć i tak uważam, że są lepsze niż w oplach w tych lat, co do silnika to się nie wypowiem bo jeżdżę w 90% tymi napędzanymi gnojowicą ;)

 

Mialem MOndziaka MK3 - nie jest zle i wyglada to nienajgorzej, na pewno 100 razy lepiej jak w nowym Focusie.Mialem tez mondziaka MK2 - tam plastiki byly faktycznie kiepskie.

 

Jako ciekawostke dodam, że moim zdaniem Focus drugiej generacji ma jedno z najlepszych wnętrz w swojej klasie. Nie wsiadaj do francuzów ;)

 

Mialem Fokusa MK1 - IMO jakosc materialow i rozplanowanie wnetrza pierwsza klasa - nie wiem dlaczego nie mogli czegos takiego np w mondziaku zrobic.MK2 btez byl porzadnie zrobiony - zgadzam sie, jechalem pare razy, sam osobiscie nie mialem.Dlatego tym bardziej mnie dziwi co oni zrobili z tym samochodem w nowszych modelach, porazka. Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...