Skocz do zawartości
dixidi

Komp Do 24/7, Do Pracy Nie Do Grania

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym złożyc komputerek do pracy (www, office, download 24/7, troche praca z muzyką, filmy) komp ten nie będzie słuzył do gier gdyz do tego mam konsole więc na mocnej karcie mi niezalezy, jednakże z uwagi na to iz cenie swój wzrok niechce inwestowac w płyte grafika intela gdyz uwazam ją za conajmniej nie poprawna, od lat siedze na kartach graficznych ATI i jestem niezmiernie przekonany do tej firmy, uważam że nVidia jest ok ale do gier bo np. ze zwykłym wyswietlanie czcionek lepiej radzi sobie ATI (ostrzejsze) ale nie o to chciałem zapytac bo temat wielokrotnie by juz poruszany.

A wuiec szukam zestawu który bedzie z integra ATI wydajnym procesorem ale jednoczesnie nie będzie pobierał zbyt duzo pradu, kolega podrzucił mi pomysł wziasć energooszczednego Core 2 Duo do tego coś prostego na P45 i do tego Radka 4850 ale ja się pytam po co mam płacic najwiecej za podzespół którego bede najmniej używał i który nawet bez używania w danej chwili monitora bedzie zuzywał niepotrzebnie kupe prądu, i tak sobie myśle o chipie AMD 780 ze zintegrowanym Radkiem HD 3200 kóry do moich zastosowań nada sie wysmienicie (chyba ze sie myle to prosze o sprostowanie) do tego jakiś AMD X2 np. 5400 (65W) i powinno być energooszćzednie neizbyt drogo i w zupełności wystarczająco na moje potrzeby.

Ale z drugiej strony przyzwyczajenie do intela i może lepiej wzsiąść coś na Core 2 Duo do tego jakies P45 i może Radka 4650? co będzie mniej pradu zużywało?

Prosze o pomoc bo jaka narazie niegdzie odpowedzi nie udało mi sie znalesc na moje pytanie, może ma ktoś płytke z AMD780 i X2 i może sie wypowiedziec jak to chodzi i czy 24/7 będzie energooszczedny a gdy trzeba wydajny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FOXCONN A7VMX-K AMD780G 195zł

AMD Athlon64 X2 5000+ 200zł

Patriot LLK 2x2GB 800MHz CL4 230zł

Dysk 250GB (Seagate lub Samsung) 145zł

Nagrywarka Samsung SH-S223F 80zł

Obudowa FOXCONN TLM041 MINI 450PP PPFC350 135zł (razem z nowoczesnym zasilaczem robionym przez Deltę) 135zł

 

Czyli tanio i energooszczędnie na AMD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chipsety AMD z serii 7,są bardzo energooszczędne.Gdzieś czytałem że,chipset serii 7 pobiera do 15w,a konkurencyjny intel ponad 35w.Postaram się to odnaleźć...

W przeciwieństwie do intela,płyty amd są bardzo dobrze wyposażone.

 

Coś takiego...

 

Płytka: http://www.allegro.pl/item453527465_gigaby..._raid_fvat.html

Proc: http://www.allegro.pl/item450805234_proces...isbane_box.html 45w /ze świecą szukaj x2 3800+ 35w.

Pamięć: http://www.allegro.pl/item450253375_goodra..._okazja_fv.html

HDD: http://www.allegro.pl/item457912151_samsun...w_promocja.html

Edytowane przez Sopel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Progu cenowego nie mam ale niechce wydawac na jakas super płyte czy cos, wystarczy mi aby płytka główna miała usb i oczywiscie wbudowanego Radka i tyle, pierwsza propozycja mi się podoba ale czy ktoś zna może wiedze czy taki zestaw będzie mniej mocy pobierał niz np. Core Duo 7200 na P45 + jakis radek 4650? imaczej jak duza bedzie róznica w poborze mocy?

oraz czy wbudowany radek HD 3200 poradzi sobie z 22 calowym monitorem i wyswietlaniem na nim obrazu a w wszczególnosci filmów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poradzić sobie poradzi ale chyba nie najlepiej... Było od razu zaznaczyć, że masz 22' monitor.

 

Możesz wyjaśnić dlaczego nie poradzi sobie z filmami? :blink:

 

imho hd3200 to w miarę nowoczesna grafa i spokojnie radzi sobie z fullHD,wystarczy mieć odpowiednie kodeki/stery.

 

Przy Radku 4650 i P45 różnica będzie dość znaczna, ~80w.

Edytowane przez Sopel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ale dawac 200zl na proc AMD, kiedy niewiele drozej jest E5200 ktory w standardzie ma 2,5Ghz, a do tego łyka minimalne ilosci pradu w porownaniu do AMD. Dobra, na chipsecie AMD wygrywa, ale znowu traci na procu.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poradzić sobie poradzi ale chyba nie najlepiej... Było od razu zaznaczyć, że masz 22' monitor.

Bzdury opowiadasz, poradzi sobie równie dobrze co zwykłe karty graficzne. Wielkość monitora nie ma tutaj znaczenia. Skoro nie będzie gier to ta karta poradzi sobie z całą resztą bez zająknięcia. Nawet z filmami HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli powiedzmy ta płytka ta płytka

plus ten procek procek

 

oczywiście nie z tego sklepu bo można taniej i do tego z 3 GB Ramu (pod Wina XP) i będzie energooszczednie, szybko i chłodno tak?

czy jakies inne rady?

Co do płyty wybrałem Gigabyte choc nie lubie powiem szczerze tej firmy to lepszej propozycji obiektywnie rzecz biorąc nie ma według mnie;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...