Skocz do zawartości
Ziku

Który Fullcover Na 4870

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym sobie sprawić fullcover na 4870. Wchodzę na stronę jednego ze sklepów a tam do wyboru bloki aż 4 producentów :blink: : EK, Aquacomputer, XSPC i Koolance. Cenowo podobne, na wygląd też (jedynie Koolance się wyróżnia). Tak więc podpowiedzcie czy jest wśród nich jeden który ewidentnie góruje na pozostałymi wydajnością i jakością wykonania, czy też może jest pośród tej czwórki wyjątkowy babol, którego należy omijać z daleka? Widzę że na naszym forum dość popularny jest EK, ale to może z tego względu że był swego czasu jedynym dostępnym. Trochę wypadłem z obiegu ostatnio więc miło będzie przeczytać jakieś mądre slowo w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz EK, konstrukcje Eddy'ego to zawsze udane bloczki. Mam EK na G92 i jest super wykonany i wydajny.

Cóż ja znowuż jako użytkownik wlasnie przez Ciebie wymienionego bloczka EK spróbował bym innej konstrukcji.

Takiej której podstawa zaslania w pełni kartę (wraz z sekcją zasilania). Moim zdaniem ta dokręcana część - do sekcji zasilania w bloczku EK jest najzwyczajniej w świeci zbyt mało wydajna. FurMark rozgrzewa ja do 98" bezproblemowo, co do rdzenia karty to jest miodnie ~40 stopni. Rozważył bym zatem inne konstrukcje. Tylko trzeba wspomniec że jak np bloczek Koolanca to i niestety do tego potrzebne są też złączki Koolanca ze względu na specyficzną budowę bloczka a zatem cena zestawu Fullcover wzrasta. Zostaje zatem XSPC (bardzo interesująca konstrukcja jak i cena), AquagraFX czy DD. Ten ostatni raczej mało atrakcyjny ;P. Ale wybór należy od upodobania.

Edytowane przez mato22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam EK i jestem zadowolony.

Jakie masz temp - pokaż jakiegoś screena z furmarkiem i gpuz w tle.

Oczywiscie temp jaka mnie interesuje to sekcja zasilania. A i taktowanie rdzenia ustaw na 815 by było jakieś porównanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, wydajność bloku fc rozbija się moim zdaniem o chlodzenie sekcji zasilania. Ostatnimi czasy temperatury tego elementu karty zrobily się masakrycznie wysokie, przez co jednocześnie bloki chlodzące tylko gpu idą w odstawkę. Ja mam właśnie taką sytuację - MCW60 daję radę doskonale, ale 140*C na zasilaniu (radiatorki) przy niekręconej karcie to lekka przesada... to juz chyba lepiej na boxowym coolerze to wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze bardzo ciekawe rozwiazanie. Ja mam MCW60 na 8800GTS-ie i temp w stresie 40*C. Dodatkowo na sekcje zasilajaca wieje wiatrak 80mm i nie ma wiekszego problemu. Aczkolwiek temp sekcji zasilania jest podnoszona czesto przez temperature na rdzeniu GPU przy referencyjnych chłodzeniach.

 

Sorrki za OT ale co plecilibyscie na GTX280?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...