Skocz do zawartości
majki84

Składam Pc-kino Domowe, Proszę O Sugestie Co Do Wyboru Podzespołów

Rekomendowane odpowiedzi

Zamierzam w miare szybko złożyć kompa. Przeznaczenie to filmy/muzyka i nieraz gry na monitorze 24 cale (Hp LP2475W)w natywnej rozdzielczości. Monitor kupiłem wczoraj i jestem mega zadowolony, więc staram się w miarę szybko kupić PC, żeby w pełni cieszyć się 24 calami (narazie podpięty przez d-sub pod laptopa z radkiem X-700 smilies/smile.gif ).

 

Myślę nad złożeniem takiego zestawu:

- Asus P5K pro

- C2Duo E8400

- Radeon 4870 512 MB (chyba Palit Sonic lub jakiś Glacior)

- 2x1 GB 800 Mhz CL4-5 lub 2x2 GB (jeszcze nie wiem)

- 500 lub 640GB Samsung SpinPoint F1

- głośniki, reanimuję Cambridge Soundworks 510D lub kupię Logitechi Z-5500

- Asus Xonar DX lub X-FI Xtreme music

- obudowa, obojętnie jaka, nie musi być estetyczna, ale mogłaby ładnie tłumić hałas, a z drugiej strony w miare taka, żeby mi nie zagotowała sprzętu w środku (przewiewna)

 

Płyta słyszałem, że dobra, ale do SLI/CF się nie nadaje (druga karta chodzi chyba na PCIE x4 lub 8), ale to mi w sumie nie potrzebne, bo miałbym niezłą suszarkę, a chcę mieć ciszę. Chcę stabilności i potencjału OC. Martwi mnie tylko to zasilanie na płycie. Nie będzie się to gotowało z GPU?

 

Co do proca to raczej tak zostanie, tylko będę go krecił, narazie na boxowym chłodzeniu.

 

Grafa ma być przede wszystkim cicha, ewentualnie żeby mi nie gotowała podzespołów podkręconych.

 

Ram chciałbym w średniej cenie, dobrze się kręcący razem z procem, niestety nie jestem na czasie z ramami ;/ Z tego co mi się wydaje to lepiej mieć niższe MHz, ale niższe CL, dlatego nie biorę 1066MHz (nie ma różnicy w wydajności w stosunku do 800). Możecie coś dobrego polecić z 800?

 

Dysk chyba jest ok. Chciałem na początku Barracudę, ale czytałem, że jakieś awaryjne są te wersje 11.

 

Z nagrywarkami nie jestem na czasie, ma być wydajna i obsługiwać bajery typu Dual Layer itd.

 

Głośniki myślę, że stykną, może kiedyś jakieś droższy sprzęt.

 

Co do muzy to jeszcze nie wiem, bardziej się skłaniam do Asusa mimo problemów w grach, bo w sumie już tak dużo nie gram, głównie symulatory wyścigów (a dziewczyna w Tomb Raidera) tam raczej nie powinno być problemów.

 

Na obudowach się nie znam, z zewn. może wyglądać byle jak, wolę na tym akurat zaoszczedzić i dołożyć do innego podzespołu. Polecano mi Antec'a three hundred, boję się tylko, że cały hałas ze środka będzie do mnie dobiegał od przodu przez te siatki, tam żadnego wyciszenia nie ma. Najważniejszy jest dobry, sprawdzony zasilacz, bo już mi 2 padły. Chyba Chieftec są dobre, możecie coś polecić, najlepiej cichego i co pociągnie ten sprzęt?

 

 

Liczę na Wasze sugestie, co byście zmienili, polecili. Propozycje co do sprzętu powinny być w zbliżonych cenach do tego, który sam chcę kupić lub trochę droższy. Kompa kupuję w sumie raz na 4 lata, więc powinien być mocny. Wymiana częsci podzespołów co 2 lata jest bez sensu, bo się technologie zmieniają, więc nigdy nie patrze, czy sprzęt będzie kompatybilny za 2 lata z czymś, bo jak to wyjdzie to wiem, że już płyta gł. będzie za słaba albo pro, więc i tak trzeba będzie wszystko wymieniać, czyli nowy komp smilies/smile.gif

 

PS. Pomóżcie, bo już widzę, że ceny zaczynają iść w górę, żeby na święta osiągnąć szczyt, więc muszę coś kupić na biegu. Radki podrożały znacznie ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2x2gb A-Data Vitesta EE

640gb F1

Buda,tanie i dobre są firmy CoolerMaster

DVD np. Pioneer DVR-216 SATA

Zasiłki takie jak: (do 200zł)

Pentagram 500W Silent Force CAV-500-A12S

OCZ StealthXStream 500W SLI rev.2

 

Coś lepszego...

Corsair 550W [CMPSU-550VXE]

BeQuiet StraightPower 500W

 

Reszta ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie na płytę P5Q pro? No i mam pytanie czy warto czekać na core i7? Pewnie będzie drogi więc bym go nie kupił ale może E8400 stanieje znacznie? Ale czekać do 17 listopada? A co powiecie o budzie antec three hundred? Miał ktoś z nią styczność? Jest cicha? Wiem, że będzie taki problem, że grafa zasłoni część miejsca na HDD. Zasilacz będę brał jakiś chieftec 500Wat, ale nie wiem z której serii, bo nie wiem czym się różnią(?) Czy ten palit sonic jest cichy? Chodzi mi żeby cały komp chodził cicho. I co powiecie o his iceQ? Ponoć najcichszy, ale nie widze go w żadnym sklepie.

Edytowane przez majki84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie jestem pewny co do takiego sprzętu:

E8400 Box ,choć chciałbym zmienić chłodzenie na jakieś ciche i wydajne do porządnego OC, ale w rozsądnych pieniądzach, tak żeby dobić do 3,5-4GHz, ale ma być cicho, bo słyszałem, że boxowe chłodzenie dość głośne. Możecie polecić jakieś dobre chłodziwo?

2x2 a-data vitesta Extreme Edition 800MHz CL4

Jakiś cichy radeon 4870 (Palit Sonic?). Możecie coś doradzić?

Asus Xonar DX

640GB Samsung SpinPoint F1

obudowa Antec 300 + Be-quiet Straight Power BQT E6-450W lub Pentagram 500W Silent Force CAV-500-A12S (ludzie piszą, że cichy, co ważne dla mnie, ale czy stabilny i bezawaryjny?) Który zasilacz lepiej wziąć?

No i mam największy problem z płytą: Asus P5K pro czy P5Q pro (P45)? Która płyta lepsza do OC? Generalnie P45 bardziej przyszłościowa więc do nowego kompa chyba bardziej się nadaje?

Edytowane przez majki84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, a reszta pytań? Tak wogóle to 450 wat od BQ wystarczy do radka 4870 (zużywają nawet 286wat), z tym że niektóre niereferencyjne radki potrzebują podwójnego zasilania 8pinowego do pcie ;/ Więc chyba ten zasilacz nie wystarczy, bo z tego co pamiętam to ma tylko 1 wtyczkę 6+2pinową. No i już nawet zacząłem się zastanawiać czy do full hd nie przyda się więcej ramu na grafice np 4870 1GB, a to już półka cenowa GTX260 896MB. Co będzie cichsze, a co wydajniejsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż odnośnie kart graficznych to tutaj 4870 wydaje mi się będzie lepszym wyborem. O ostatnich kartach nV (seria 200) moja ( i zapewne wieli osób ) opinia jest taka: odgrzewanie kotletów i celowe oraz świadome robienie konsumentów w konia. Tak więc tutaj chyba wziąłbym 4870.

 

Pozwolę sobie wrócić do kwestii zasilacza ;) Widzę, że cenisz sobie ciszę więc tutaj tymbardziej polecam Ci BQ - możesz po prostu wziąć jakiś model 500W lub wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BeQuiet (w wersji 550 Wat) w pełni zasługuje na swoją nazwę, naprawdę bardzo cichy zasilacz.

W wyższych rozdzielczościach podobno bardziej przydaje się więcej pamięci na karcie (podobno bo nie widziałem testów porównawczych, które by to jednoznacznie stwierdziły), tak więc jeśli wersja 1GB nie jest sporo droższa to można wziąć.

Płytę bym polecił na P45 np. tego P5Q Pro, lub jeszcze lepiej P5Q-E, ta ostatnia naprawdę ma spory potencjał do O/C. W P35 raczej bym się nie pchał.

Edytowane przez Matthaios84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze kilka rad ode mnie.

 

Przede wszystkim jeśli potrzebujesz cichego HDD, to nie bierz Samsunga F1. Były bardzo ciche, to fakt, ale teraz już nie są. Po udanej serii zaczęli wydawać gorsze wersje. W tym wypadku najciekawszym rozwiązaniem wydaje się WD Caviar SE Blue 500/640GB lub Black 750GB.

 

Jeśli chodzi o grafikę, to 4870 1GB pokonuje nawet 260GTX-core216, czyli rewizję z 216 shaderami, więc sporego wyboru tu nie ma. Wiadomo, że ciche (ale drogie) są HIS ICEQ4. Za trochę mniej możesz dostać Sapphire Toxic z Zalmanem. Przy takich kartach pasywne chłodzenie raczej nie wchodzi w grę, chyba że masz zamiar dorzucić jakiś 12cm wiatrak.

 

Nagrywarki, to tradycyjnie, dużej różnicy nie ma. Najlepiej brać Pioneer'a (bo jest najszybszy). Jeśli nie dbasz o płyty to kup LiteON. Wreszcie jeśli chcesz mieć to co wymieniłem, nie rezygnując przy tym z ciszy, weź Samsunga i zmień FW na najnowsze lub zmodowane ;)

 

Zasilator nie ma tutaj tak dużego znaczenia i chyba raczej nie wyróżnię się z tłumu polecając BeQuiet (StraightPower), Corsaira (z tym, że tutaj polecam 520HXEU, czyli 30W mniej, ale dostajesz odpinane kable) i Pentagrama (CAV-500).

 

Chłodzenie na procesor to też temat rzeka. Dobrym wyborem będzie Scythe Mugen/Infinity lub Pentagram Karakorum. Jeśli interesują cię egzotyki (przynajmniej jak na polskie warunki), to polecam oficjalnie najwydajniejsze na świecie chłodzenie powietrzem dla CPU, czyli Tuniq Tower 120.

 

Mobo wybieraj z tej listy (sugeruj się wyposażeniem oraz ulubioną marką):

- ASUS P5K-E/Premium

- ASUS P5Q-Pro/E/Premium/Deluxe

- Gigabyte X38-DQ6

- Gigabyte P45-DS4

- MSI P45 Neo2/3/Platinum

- DFI LanParty DK P45

- Foxconn P45 z serii Digital Life

- J&W X48-D2 (egzotyk, jedna z najlepszych płyt do OC)

- Biostar TPower P45 (egzotyk, ale najlepiej kręci z całego towarzystwa na P45)

Edytowane przez D3NV3R

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za propozycje. Najbardziej jestem przekonany do Asusa (od samego początku). Myślałem nad P5Q pro, ale czytałem, że chłodzenie nie najlepsze, a w tej wersji E widzę, że już wygląda to o wiele ciekawiej. Grafa w takim razie 1GB, ale to juz 1k zł ;/ No i nie wiem skąd mam <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> wersje toxic, nigdzie w sklepach jej nie mogę znaleźć. A czy bequiet 450 Wat mi nie wystarczy? I jak to jest z zasilaniem karty, bo te potwory potrzebują podwójnego zasilania 8 pinowego bodajże, ten BQ 450 ma chyba tylko 1 kabel zasilający do PCIE, ponoć drugi można załatwić sobie jakąś przejściówką, wiecie coś na ten temat?

No i ostatnie pytanie, czy to wszystko mi się zmieści bez większych problemów na płycie (zazwyczaj grafa zasłania jakieś porty)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O jak dobrze ze troche poszperalem na necie, bo znalazlem mega cichego radka 4850 - powercolor PCS. Najcichsza na rynku! Co prawda temp w stresie 88st, ale ma byc glownie cicho wiec ja wezme. Sa wersje z 512, 1 i 2GB, podejrzewam ze chyba nie warto placic za 2GB wiec wemze 1GB, jak sadzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2GB to totalna przesada. 1GB też sporego zysku nie przyniesie, ale zależy to głównie od rozdzielczości. 1GB ma sens w 4870, bo są tam pamięci GDDR5, więc 1GB szybko się odczytuje/zapisuje. W przypadku 4850, sens 1GB jest podobny jak przy 8800GT z 1GB, czyli taki: różnica w wydajności jest widzialna dopiero w 1920x1200, ale sama karta przy tej rozdzielczości już nie daje rady z grami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no cóż, doczytałem recenzje i faktycznie 512 i 2 GB ramu nie ma różnicy, wręcz 512MB do rozdzielczości 1920x1200 włącznie, 512 ma przewagę, a ja właśnie mam 24 cale i taką rozdziałkę, ale 1GB mogę wziąć, za pół roku się może przydać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no cóż, doczytałem recenzje i faktycznie 512 i 2 GB ramu nie ma różnicy, wręcz 512MB do rozdzielczości 1920x1200 włącznie, 512 ma przewagę, a ja właśnie mam 24 cale i taką rozdziałkę, ale 1GB mogę wziąć, za pół roku się może przydać...

Do kina domowego wystarczy karta graficzna pokroju HD 4530 przykładowo

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx...N82E16814121287

Wszystko wyżej to drogie hałaśliwe i prądożerne grzałki do gier 3D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...