Skocz do zawartości
yabolek

Podkrecanie AMD JIUHB 1700+ i problemy z drugim zasilaczem

Rekomendowane odpowiedzi

Hellou!

 

Przed zapisaniem sie na to forum czytalem go jakies 2-3 dni dlatego mysle, ze moge w koncu o cos zapytac ;)

 

Czytalem w dziale FAQ instrukcje co do podkrecania (lewy odwalil kawal dobrej roboty) ale mam kilka pytan co do tego artykulu i kilka swoich wlasnych problemow..

 

lewy napisal:

 

Aby podnieść stabilność pamięci wchodzimy do biosa i zwiększamy napięcie pamięci o 0.1v za pmocą opcji "dimm overvoltage controll" . Jeśli nadal będą problemy ponownie zwiększamy napięcie tyle że procesora . Bezpieczne napięcie (procesora) niepowinno przekraczać 1.80v - 1.90v .

Ja pytam czy jezeli podniose napiecnie mojej kosci ram i wszystko pojdzie ok ale z dalszym zwiekszaniem znowu cos sie bedzie wieszalo moge znow podniesc napiecie? Jaka jest bezpieczna granica napiecia dla mojej kosci RAM (w stopce)? Czy powinienem jakos chlodzic ta kosc ram czy to zbyteczne? (nakleic jakies radiatorki.. whatever).

 

Teraz moje problemy...

 

Wczesniej podkrecalem procesor metoda chybil trafil i stosowac sie do rad lewego z FAQ mam zamiar dopiero wtedy kiedy kupie jakies chlodzenie wodne (Nukleonik:))

 

Na mojej pieknej plytce jest taka predefiniowana lista prockow amd i kiedy wybiore model 2600+ na 333 to komputer nie przechodzi testow POST. Dlaczego? Gdzies slyszalem, ze to moze byc przez stara karte graficzna.. ogolnie kiedy wychodze powyzej 155mhz mam problemy z postem. Jak to naprawic?

 

Jak narazie ciagne moj procek na 13,5x145 i mam temp IDLE System: 39, CPU: 38 a w stresie System: 43, CPU 42 z wachaniami 0,5 stopnia wiec mysle, ze moge wyciagnac troche wiecej. Co musze zrobic?

 

Nastepny problem mam z proba podlaczenia dwoch zasilaczy. Poprzez szukaj znalazlem schemat zwarcia dwoch wyjsc z koncowki atx tak zeby wlaczyc zasilacz i postanowilem przetestowac to poniewaz mam zbedny zasilacz ROPLI 250W wiec podlaczylem go do mojego UPS'a i podlaczylem do niego dyski ale kiedy odpalam moj podstawowy zasilacz tamten sie wylacza :( Wie ktos dlaczego? Jezeli nie moge zasilacz dyskow to na co najlepiej przeznaczyc ten zasilacz? Jako podstawowy mam FEEL 300w i boje sie, ze po prostu nie wyrobi kiedy troszke bardziej podkrece swoj komputer:(

 

I ostatnie pytanie... kiedy zaloze boczne obudowy na moj komputerek temperatury ida mi w gore o okolo 5 stopni. Zalozylem zaraz przy zasilaczu jakis stary wiatrak... na poczatku ten wiatraczek wyciagal powietrze (teoretycznie zgodnie z zasada konwekcji cieplo idzie do gory wiec chcialem je usunac z obudowy).. wtedy temperaturki poszly w gore o 2-3 stopnie wiec zmienilem wiatrak tak zeby wdmuchiwal powietrze i temperatury spadly o 1-2 stopnie (porownujac z praca bez tego dodatkowego wentylatora). Chcialbym jednak zalozyc obudowe wiec czy moglby mi ktos poradzic jakie jest najlepsze rozstawienie wentylatorkow w srodku tak zeby bylo zimno? ;) Planuje zalozenie WC ale i tak chyba zostawie wentylatorki opcjonalne... tylko jak je rozstawic? dwa z boku i jeden na gorze? Moze mi ktos cos polecic?

 

Z gory dziekuje za wszystkie rady i jezeli juz pojawila sie odpowiedz na ktores z tych pytan to przepraszam i bardzo prosze o linki do tych thread'ow.

 

Pozdrawiam!

Piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mojej pieknej plytce jest taka predefiniowana lista prockow amd i kiedy wybiore model 2600+ na 333 to komputer nie przechodzi testow POST. Dlaczego? Gdzies slyszalem, ze to moze byc przez stara karte graficzna.. ogolnie kiedy wychodze powyzej 155mhz mam problemy z postem. Jak to naprawic?

 

Jezeli ustawiasz tylko model proca to podejzewam że napięcie rdzenia jest równiez standardowe (czyli za niskie). Dlatego ustaw wszystkie parametry łącznie z napięciem recznie. co do samego napiecia to sprawdzaj i ustaw nanizsze napięcie jakie daje stabilna pracę.

Naisz cos wiecej o RAMach (firma jakie standardowe taktowanie), bo możliwe że poprostu nie daja sobie rady. Co do chłodzenia ramu to raczej nie bedzie potrzebne sprawdź paluchem jak bardzo są ciepłe.

 

Co do wentyli w budzie to wydaje mi się, że optymalną konfiguracja dla dwóch wentyli, jest jeden z przodu ->IN i z drugi z tyłu pod zasiłka OUT->.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ustawialem to recznie... wczoraj wieczorem zrobilem kilka testow.

Ustawilem 149x13,5.. napiecie CPU 1,70 (czyli +0,1), DDR (2,75) (czyli +0,2). Wszystko chodzilo bardzo stabilnie. IDLE 38/39 stopni, STRESS po 1 godzinie 46/47 stopni. Uzywalem dzielnika CPU:AGP:PCI 4:2:1.

 

Gdy probowalem ustawic 166x12 z dzielnikiem CPU:AGP:PCI 5:2:1 POST sie nie powiodl wiec zrobilem CCMOS i podwyzszylem napiecia CPU do 1,80v i DDR do 2,85v. Post przeszedl. BIOS zliczyl RAM i nic wiecej sie nie stalo (tzn zwis) :(

 

Nie wiem co mi nie wyrabia. RAM kupilem tydzien temu jest to KINGSTONE PC333 CL2,5 na kosciach infeon o pojemnosci 512mb. Moze karta PCI (SBLive) lub grafika (w podpisie) nie wyrabia takiego fsb? Wydaje mi sie, ze RAM powinien chyba ze te infeony sa jakies kaszaniaste. Jak tylko wroce do domku to postaram sie podac wszystkie informacje z kosci ramu bo zupelnie sie na nim nie znam :(

 

Dalem za te kosci 330zl tydzien temu wiec jak to przez nie to pojde skopac dupe gosciowi ze sklepu ;)

 

Z gory dzieki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie może funkcja szukaj nie jest najlepsza, więc powtórzmy.

Aby na KD7 uzyskać wysoką szynę systemową (FSB) należy:

Ustawić opcję: "CPU Fast Comand Decode" na " to normal ".

Po restarcie będzie "at normal".

Ta płyta ma agresywniejsze timingi chipsetu ustawione i Fast na KD7 to Ultra na KX333 !

 

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak wrócisz do domciu :) to zerkinij na kosci ramu i podaj dokładne oznaczenia jakie tam są napisane (nie nalepka tylko nadruk na kosciach). Nie wiem czy czytałes gdzieś na forum, ale niestety z kosciami ramu zdażają się przekręty (przeklejanie naklejek) :( .

Ewentualnie poszukaj na forum o problemach z fałszywym ramem, bo cos mi tu pachnie przekretem, ale moge sie mylic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duncan: Dzieki za rade.. zaraz sobie to potestuje :)

 

Skolim:

Kurcze .. troche mnie wystraszyles teraz :(

 

podaje dokladnie wszystkie dane z kosci:

infineon

HYB250256800BT-6

B FEE20034(to chyba numer seryjny bo sie zmienia)

 

Pionowo sa jeszcze na kosci cyfry: 0306 i czasami 0308

 

sa trzy naklejki. Jedna to kingstone ValueRAM przyklejona na dwie kosci z napisem:

 

ValueRAM

KVR333x64

c25/512

 

druga naklejka jest na jednej kosci skrajnej i ma napisy:

9905144-003 B00

1140788

ASSY IN CHINA

 

trzecia naklejka to gwarancja actiona co jest troche niepokojace bo ram byl w zapieczetowanym opakowaniu kingstone.

 

Wiecej danych chyba nie wyciagne z tej kosci ... pomozcie prosze!:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...