Skocz do zawartości
wegorz91

Burger King

Rekomendowane odpowiedzi

to moge powiedziec ze BK w Krakowie bedzie 6:) mial byc na floriańskiej jednak będzie tam KFC ale grupa AmRest nie odchodzi od planów BK na Rynku Głównym w Krakowie i już jest planowana nowa lokalizacja, jednak kolejny BK będzie najprawdopodobniej w Centrum Bonarka, ale to dopiero w czerwcu bo najprawdopodobniej o tyle się przesunie otwarcie chociaż planowane było na listopad tego roku.. co do samego BK to kiedyś należał on do prywaciaża po połączeniu American Restaurant z Jamem (gdzie każda z firm miała po połowie KFC) powstała spółka AmRest i mają prawa do BK, należy do nich także Pizza Hut, Starbrust, Rodeo Drive oraz KFC.. więc BK będzie coraz więcej w Polsce bo zaczyna się ekspansja i powrót do PL:) ja tam jak wsunę Whopperka x2 mięsko do tego bekon z sałata pomidoraskami x2 x 4 pikielki majonezik i cebulka popije Cola ( nie mylic z PEPSI ktora ma KFC) bo BK na calym swiecie ma podpisana umowe z COCA COLA :) to jestem pelny a trzeba jeszcze miejsce na frytaski znalesc.. pozdrowionka

 

poza tym burger king griluje burgery a nie smaży na głębokim oleju jak McD i dla tego jest zdrowszy i smaczniejszy.

BK ma specjalne grille .. w kazdej knajpie .. w tych nowych sa troszke inne jednak to prawda mieso jest grilowane na ogniu poprzez palniki gazowe, MCD maja plyty grzewcze i jest troszke inaczej.. jednak reszta mies tj. fish, kurczaki, fryty.. sa na 100% oleju roslinnym nawet temp smazenia i czasy sa takie same, frytki w BK byly lepsze od tych w MCD jednak teraz je zmienili i beda troszke gorsze szkoda ale coz .. i tak kazdy ma swoj gust.. ja pracowalem i tu i tu wiec wiem gdzie wole jadac:) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buły średnie i BK i MCD

już lepiej kubeł hotwings z KFC - jak ma ktoś ochotę na tego typu katowanie wątroby :rolleyes:

+1 :)

ale muszę też dodać że właśnie jedynie po wizycie w KFC nic w brzuchu mnie nie bolało ;) a mam dość wrażliwą bestię :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe kanapki w akcji "walczą ZAżarcie" to niezłe kozaczki - jedna z podwójną wołowinka + krążki cebulowe, zaś druga to samo ale w sosie barbecue – naprawdę smakowite oraz sycące ścierwo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym forum takie numery nie przejdą calineczka ;) Tylko brakło w awatarze loga knajpy...

 

Ten spamik jest tak zabawny, że aż zostawię. Agencja PRowa chyba biedna, nawet na firmowego e-maila konto rejestrowane.

W każdym razie pozdrawiamy i informujemy, że administracja ulega przekupstwa w formie darmowego jedzenia, ale trzeba najpierw nakarmić a potem spamować :D

  • Upvote 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja jeszcze urozmaicę ten arcyciekawy wątek - uwaga uwaga:

 

PRACOWAŁAM W BURGER KINGU W LIVERPOOLU, jak jesteście ciekawi jak to wygląda od kuchni (dosłownie:D ) to pytajcie:)

 

Swoją drogą to w UK promocja tej knajpy ograniczyła się do rozdawania ulotek pod Primarkiem, w Polsce widze sie jednak bardziej staraja - moze mniej u nas amatorów tłustego jedzenia:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Burger King to poprostu ciut lepsze skladniki i tym samym ciut drozsze , stad po pierwszej ekspansji na Polske padlo wiele restauracji BK mcd jest tanszy i posiada znacznie wieksza siec.

Ja osobiscie uwazam przecietnego burgera z BK za lepszego i smaczniejszego niz ten z mcd.

Edytowane przez Bemx2k
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ciut droższe były, ale to się zmieniło. Teraz BK jest tańszy od MC'a, oraz od kfc (w tym przypadku porównanie polega na stosunku zł/najedzenia się. ) Imo uważam, że nie ma lepszego burgera. Choćby dlatego, że czuć w nim wołowinę, a nie niewiadomo co...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żarło nie tak smaczne jak McDonalds, ale smakuje jakby naturalniej no i uboższe w węgle.

 

Czy tylko w Łodzi robią gufniane Whoopery? 2 razy brałem i za obydwoma bułka rozmiękła od wody. Człowiek widzi reklamę w telewizji to aż ślinka cieknie, a to jeden z gorszych ich produktów. Daleko w tyle za Big Kingiem i podwójnych Cheeseburgerem.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żarło nie tak smaczne jak McDonalds, ale smakuje jakby naturalniej no i uboższe w węgle.

 

Czy tylko w Łodzi robią gufniane Whoopery? 2 razy brałem i za obydwoma bułka rozmiękła od wody. Człowiek widzi reklamę w telewizji to aż ślinka cieknie, a to jeden z gorszych ich produktów. Daleko w tyle za Big Kingiem i podwójnych Cheeseburgerem.

 

W Łodzi nie ma nigdzie nic dobrego do jedzenia, to kulinarnie jest chyba inny świat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A MD sojowymi burgerami sprzedawanymi jako 100% wolowina...

Co mnie obsluga... liczy sie zarcie...

W BK sa gowniane burgery a MD gowno... taka roznica

 

Jedno i drugie ma tyle wspolnego z dobrym burgerem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Burgery w MCShit i Burdel King to nieśmieszny i niesmaczny żart. Jak chcecie zjeść dobrego burgera w Wawie, to idźcie do prawdziwej burgerowni np.: http://www.barnburger.pl/pc/

 

Jadłem i kanapki mają wyśmienite (200 g wołowego mięska swoje robi). Wszystko robią na miejscu do wyczerpania dziennych zapasów. Tylko ceny "nieco" inne niż w MC i BK, ale warto skosztować Dołączona grafika

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od McDonald's wolę Burger King, tego drugiego miałem okazję spróbować dopiero niedawno. IMO jest to smaczne, jednak ze względu na skutki bezpośrednio po spożyciu i świadomość "wartości" tego jedzenia - unikam. Burger King chciałem spróbować, bo chyba nawet w tym temacie przeczytałem, że jest nieporównywalnie lepszy od McD. Rzeczywiście, bardziej przypadł mi do gustu i smakował jakby trochę mniej sztucznie.

Generalnie hamburgery robię sam w domu i takie najbardziej lubię. Do "kanapki" polecam ogórki kozackie a co do samego hamburgera - przy mieleniu mięsa dorzucić i zmielić ogórki kiszone, oliwki zielone, zeszkloną wcześniej cebulę i do powstałej papki dorzuć trochę musztardy (ilość wedle upodobań). Dla mnie bomba :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie po to męczę się mieląc i przygotowując mięso, by zabić jego smak dodatkami..zawsze biorę czysta wołowinkę zmieloną+ sół+pieprz... a dodatki w kanapce, ale smaku mięsa nie chcę psuć niczym.

Ostatnio kupiłem sobie ligawę wołową, zmieliłem w połowie z łopatką tłuściejszą do tego sół i pieprz.....wyszło ekstra, hamburger pierwsza klasa.

Polecam takie combo ligawa+ łopatka tłusta

Shit zgłodniałem przez was

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Puma... ja tam miesko kupuje tylko od rzeznika... 

Jakosc jest nieporownywalna... Kiedys kupilem sokolow niby pyszny swiezy i w ogole. a burgery w ogole sie nie chcialy kleic... musialem dodawac jajka i bulki by trzymaly forme

Mieso zafoliowane czesto napompowane jest woda dla masy i chemikaliami by wytrzymac te kilka dni jako "swieze" i piekne w kolorze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...