Skocz do zawartości
AK47

Proszę, pomóżcie!!!! Jakim softem podkręcić tą płytę??????

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mogę nigdzie znaleźć żadnego programu, który pozwoliłby podkręcić moją płytę - ECS P4VXAS2. Wiem, ze ECS to cienizna ale można zawsze spróbować. Proszę, niech mi ktoś pomoże bo naszukałem się i nic nie znalazłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz podkrecic plyte glowna programem?

Z tego co ja wiem to fsb i mnozniki zmienia sie w biosie badz zworkami lub takimi malymi dzwigniami na plycie...

Ale co ja tam wiem...

;)

 

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety moja płyta nie ma mozliwości podkręcenia z poziomu biosu. Jedynie mnożnik mogę sobie zmieniać ale przecież proc jest zablokowany więc nic mi to nie da. Na płycie mam jedynie zworki, które pozwalają ustawić FSB(tylko procesora!) na 400 albo 533mhz. A moze ktoś wie, skąd zassać overclockerski biosik do tej płyty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz podkrecic plyte glowna programem?

Z tego co ja wiem to fsb i mnozniki zmienia sie w biosie badz zworkami lub takimi malymi dzwigniami na plycie...

Ale co ja tam wiem...

;)

 

Pozdrawiam,

MOŻNA MOŻNA

polecam CpuFsb w wersji 2.2.11 - ma sporo uaktualnionych generatorów

Na plus - w niektórych przypadkach (u mnie) można zmieniać FSB co 0,1MHz :)

W locie wszystko i jest cool 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>yotomeczek< udało sięęęęęę. Ten programik jest niezły. Mam możliwość dokładnego strojenia i zmiany fsb o niecały 1 MHZ!!!!!!!!

A teraz efekty: Max stabilności mam przy 1818. W 3dsmarku z 7000 jest teraz 7300!! Tylko pamięci mi nie wyrabiają tzn jak mam ustawione w biosie 133mhz(czyli DDR 266mhz) to przy ten częstotliwości zwiechy się robią. Jak zmienię na 100(czyli DDR200) to wszystko jest stabilne jak skała. Chyba muszę kupić jakąś pamięć 333mhz to wtedy mocniej wykręcę proca. A dlaczego podczas ustawiania za pierwszym razem FSB na 100(defaultowo pokazywał 66 bo nie było ustawione) komputer się resetuje i później komputer nie wykrywa mi jednej kości ram i mam tylko 128 zamiast 256. POmyślałem, ze jedna kość jedt jebnięta więc wyjąłem jedną i po zmianie FSB choćby o 2 mhz komp wisi. Wobec tego zamieniłem kości i działo się to samo co poprzednio. Jedynie, kiedy są dwie kości,to mogę podkręcić trochę. Czemu tak jest??????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...