Skocz do zawartości
czekker

Problem :: Plyta Glowna Nie Startuje Po Wlaczeniu Zasilania

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

kupione nowe w sklepie:

Asus P5B-VM SE

Intel Pentium Dual Core E2180

2x GoodRAM DDR2 1GB

 

poskladalem powyzsze do kupy, zalozylem standardowe chlodzenie procesora, podlaczylem do tego zasilacz YESICO SC-430W PS12, wlaczylem zasilanie i praktycznie zadnej reakcji - na chwile tylko ruszyly wentylatory procka i zasilacza, a potem cisza..

speaker milczy, swieci sie tylko dioda na plycie.

 

procesor i pamiec przetestowalem na innej plycie - ruszyly bez problemu.

z kolei procesor i pamiec z innej plyty, na mojej daly ten sam efekt..

 

cos przeoczylem czy plyta felerna?

zawsze sobie chwalilem Asusa :/

 

 

pozdrowienia,

gl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyciągnij jedną kostkę ramu, i postaraj się odpalić, ewentualnie spróbuj włożyć jakieś 512. Ten goodram to 800MHz ? 1066? Płyta ze względu na brak regulacji napięć dla pamięci i proka, może sobie nie radzić z defaultowymi ustawieniami pamięci. Ja na swojej miałem i mam duże problemy z kręceniem - właściwie się nie da bo nie można dovoltować RAMu. Oczywiście sprawdź bateryjkę jeszcze zasilacz i takie tam jak nic nie pomoże, zostaje gwarancja.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem kiedyś podobny objaw na AMD s.939 jak mi zasilacz padł, tylko na chwilę po włączeniu zakręciły się wentylatory i cisza, dioda na płycie też się świeciła. Spróbuj poskładać ten sprzęt tak jak napisałeś na samym początku tylko zasilacz weź z innego kompa (sprawny) i zobacz czy będzie to samo się działo. Jeśli wystartuje to znaczy że coś z zasilaczem jest nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...