Skocz do zawartości
oldskul

Medycyna

Rekomendowane odpowiedzi

Bóle głowy występują bardzo rzadko, maksymalnie raz w tygodniu. Zauważyłem, że nasilają się przy przebywaniu na ostrym słońcu, w dużych temperaturach.

Nie pracuję (uczę się) tak więc nie bardzo będę mógł sobie chyba pozwolić na te wszystkie badania, ale chyba odwiedzę lekarza, bo trochę mi ciśnienie skoczyło po Twoim poście...

Co masz na myśli mówiąc 'zmień dietę'? Jakieś konkrety?

 

Cholera... jak ogarnąłem strony o białaczce to trochę spraw się zgadza...

 

@slavOK, wiadoma sprawa, jeszcze testamentu nie piszę ;p zrobię badania i ogarnę temat.

Edytowane przez Ombre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powaliło Was piszecie gościowi o białaczce jak to może być zwykłe przemęczenie bądź niedobór witamin ? w żadnym wypadku nie wolno tak nakręcać ludzi, idź zrób sobie badania a nie żyj w stresie, pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ombre nie ma co sie stresowac poprostu idz do lekarza i tyle. Jakby sie uparl te objawy mozna podstawiac do najrozniejszych chorob chociaz oczywiscie podswiadomie nakrecamy sie na te najgorsze :lol2:

Pzdr;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bóle głowy występują bardzo rzadko, maksymalnie raz w tygodniu. Zauważyłem, że nasilają się przy przebywaniu na ostrym słońcu, w dużych temperaturach.

zachacz tez okuliste... jesli bole glowy pojawiaja sie pry ostrym swietle moze to wskazywac, ze masz jakas wade, co do temperatur - zatoki np...

 

Co masz na myśli mówiąc 'zmień dietę'? Jakieś konkrety?

np odstaw chipsy, slodyce, slone rzeczy, napoje gazowane i wszystkie ciezkostrawne potrawy... tak przez tydzien, do tego ustal sobie godzine wstawania (np 8 rano i nie wazne, o ktorej asniesz - wstawaj o 8... po tygodniu budzika nie bedziesz potrzebowal, w moim przypadku pomoglo to na przemeczenie po sesji)

 

Cholera... jak ogarnąłem strony o białaczce to trochę spraw się zgadza...

o ile nie zyjesz kolo wysypiska odpadow radioaktywnych, prawdopodobienstwo raka krwi jest rowne wygranej na loterii... dlatego podejd do tego profesjonalnie... zrob morfologie i inne badania... najczesciej ta chorobe mona poznac (domowa metoda), jak przez dluszy czas masz taki objaw - po przebiegnieciu kilkunastu/dziesieciu metrow bola cie piszczele - kosci... ale to i tak nie jest wyznacznikiem, moj brat tak mial, okazalo sie, ze potrzebowal wkadki korekcyjnej do buta... nie przejmuj sie tylko idz do lekarza...

 

powaliło Was piszecie gościowi o białaczce jak to może być zwykłe przemęczenie bądź niedobór witamin ? w żadnym wypadku nie wolno tak nakręcać ludzi, idź zrób sobie badania a nie żyj w stresie, pozdr.

lepiej zszokowac i music do badan, niz polecic centrum w tabletkach i olac kolesia... sam mialem do czynienia z takimi lekarzami i wole kogos postraszyc, zeby sie potem wynikami uspokoil, niz patrzec jak cierpi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam problem z wzrokiem, jednak ostatnio nie było czasu na okulistę, muszę to jak najszybciej załatwić.

Problem z nosem też mam, nie wiem czy to zatoki, alergia czy cholera wie, ale zatkany jest, katar jest, kichanie jest... @_@

Jeżeli chodzi o kości, i temu podobne to nic mnie nigdy nie bolało.

Godziny wstawania i kładzenia się spać mam ustalone i 90% czasu się ich trzymam (22 się kładę, wstaję o 8 )

Trochę mi strachu napędziliście, rly...

Edytowane przez Ombre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

typowe choroby XXI wieku heheh, ludzie w wieku 20-25 lat chorują i czują się jak jacyś zdezelowani 80 latkowie :P nie wiem sam czym to jest spowodowane, chyba trybem życia, ciągłym pędem, ciulatym jedzieniem, przemęczeniem, nerwami można by wymieniać w nieskończoność, kiedyś tego nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, nie ma co ukrywać ma się tego zeza rozbieżnego naprzemiennego, astygmatyzm na lewym oku,znamię naczyniówki oka lewego no i brak widzenie obuocznego, także nawet nie mam co iść do kina 3D bo nic specjalnego nie zobaczę.

Jestem po pierwszym zabiegu i w oczekiwaniu na drugi(październik/listopad). Tylko kilka tysięcy zł w plecy...

 

Okulary nosiłem jeszcze z dwa lata temu, praktycznie od urodzenia. Po tych dwóch latach zmądrzałem i znów noszę okulary które wczoraj wyrobiłem w Vision Express + kompleksowe badanie, gdzie w państwowych przychodniach to można poprosić o okulary ale do czytania.

Soczewka prawa: -0,50 lewa -1,25 -0,50 20

Jednym słowem zez niszczy wzrok.

 

Także takie ciach!ły jak zmęczenie czy senność to dla mnie nic. Chociaż mogą być to objawy różnych choróbsk...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

typowe choroby XXI wieku heheh, ludzie w wieku 20-25 lat chorują i czują się jak jacyś zdezelowani 80 latkowie

dla potwierdzenia - dzis grajac w pilke nozna zlamalem noge w kostce... gips na 5 tygodni :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://pl.wikipedia.org/wiki/Męty_ciała_szklistego

 

Czy ktoś ze zgromadzonych zauważa u siebie coś takiego...?

 

Pamiętam, że od x lat mam z tym problemy, ale okulistka dała mi radę, którą słyszę od każdego- "siedź mniej przy komputerze"- a siedzę góra dwie godziny dziennie w weekendy, a w tygodniu gdzieś koło godziny... I to tylko wtedy kiedy jest to niezbędne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zbadaj cisnienie, czy miales wypadek jakis? moze to byc nastepstwo wstrzasnienia mozgu(za wysokie cisnienie srodczaszkowe, ale wtedy wystepowalyby inne objawy jak otepienie czy zaburzenia czynnosci motorycznych), moga to byc rowniez zatoki (inne objawy nie musza wystepowac)... jak do kwietnia nie ustapi idz do laryngologa...

dlubiesz w nosie? masz krwotoki z nosa? moze to cialo obce, czesto jest otaczane przez tkanke i robi sie gula, ktora moze uciskac jame nosowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie dziś na zmianę pogody dopadła jakaś arytmia :/ aż mnie zimny pot zlał tak się przestraszyłem, jeszcze sobie przed tym doopłem redbulla.

Edytowane przez slavOK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od paru ładnych lat mam jakby to powiedzieć efekt "spadania",dzieje sie to gdy zasypiam, w sumie jeszcze twardo nie śpię, nagle przychodzi taki 'szok' jakbym spadł z 3 piętra, bardzo dziwne uczucie...ale i zajebiste, teraz czytam ze spotyka to wielu ludzi.. wiele mitów wyczytałem, dusza wyłazi, mózg sprawdza czy śpisz, czy zmienia sie rytm serca.

Edytowane przez Sopel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od paru ładnych lat mam jakby to powiedzieć efekt "spadania",dzieje sie to gdy zasypiam, w sumie jeszcze twardo nie śpię, nagle przychodzi taki 'szok' jakbym spadł z 3 piętra, bardzo dziwne uczucie...ale i zajebiste, teraz czytam ze spotyka to wielu ludzi.. wiele mitów wyczytałem, dusza wyłazi, mózg sprawdza czy śpisz, czy zmienia sie rytm serca.

 

To nie czytaj bredni tylko fakty naukowe:)

A fakty sa takie

ze zasypiajac powoli wchodzisz w odpowiednia faze (nie chce mi sie googlowac) w ktorej twoj mozg juz zaczyna marzenia senne, ale inna czesc mozgu odpowiedzialna za wylaczanie odruchow (co bysmy sobie krzywdy nie zrobili) dostaje laga...i np zasypiasz myslac o jezdzie na rowerze, powoli niepostrzerzenie przechodzisz w faze w ktorej juz nie kontrolujesz mysli...ale cialo jeszcze nie spi....i nagle pyk w tym "snie" uderzasz w drzewo, a calym cialem wstrząsa.....i ta adrenalinka.....najgorsze jest w tym ze trzeba zasypiac na nowo:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...