Skocz do zawartości
oldskul

Medycyna

Rekomendowane odpowiedzi

Sopel -> Tak jak HeatheN mówi, nie czytaj bzdur i nie wkręcaj sobie jakichś mitów, bo ludzka psychika jest najsilniejszym "medykiem" naszego ciała, i o ile trudno jest sobie "wkręcić" wyleczenie, o tyle dużo łatwiej "wkręcić" sobie chorobę, czy inne zaburzenia. ;) Chill out

 

slavOK -> That same... Zmiany pogodowe, zwłaszcza takie nagłe jak wczoraj mogą powodować takie rzeczy, ZWŁASZCZA jak machnąłeś Red Bulla, imho nie ma czym się przejmować. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludovic

A miał tu ktoś problemy z zakolami i łysieniem? Mi od jakichś 3 miesięcy wypadają włosy, najpierw na zakolach pojawiły się takie wypustki coś jak pryszcze, które trochę bolały, później zaczęły mi wypadać włosy i robić się zakola. Za to przybyło włosów na brzuchu i klatce piersiowej. Wszystko by było ok ale ja mam dopiero 20 lat a to chyba jeszcze nie taki wiek żeby mieć zakola i żeby mi włosy wypadały? Jak najszybciej wybieram się do dermatologa. Brał ktoś z was Proscar? Ostatnio mam również wahania temperatury ciała, od 35.9 do 36.9*C, możliwe, że to też przez hormony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A miał tu ktoś problemy z zakolami i łysieniem? Mi od jakichś 3 miesięcy wypadają włosy, najpierw na zakolach pojawiły się takie wypustki coś jak pryszcze, które trochę bolały, później zaczęły mi wypadać włosy i robić się zakola. Za to przybyło włosów na brzuchu i klatce piersiowej. Wszystko by było ok ale ja mam dopiero 20 lat a to chyba jeszcze nie taki wiek żeby mieć zakola i żeby mi włosy wypadały? Jak najszybciej wybieram się do dermatologa. Brał ktoś z was Proscar? Ostatnio mam również wahania temperatury ciała, od 35.9 do 36.9*C, możliwe, że to też przez hormony?

 

Oczywiście ze tak, konkretnie przez testosteron. Pewnie wyraźnie podniósł Ci się poziom tego hormonu bo to są typowe obiawy gdy jest go dużo (łysienie "w zakolach", więcej włosów na brzuchu i klacie). Brałeś ostatnio jakieś suplementy które wspomagają produkcje teścia (zma itp) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludovic

Nie brałem nigdy odżywek ani niczego w tym stylu. Stosuję jednak maści sterydowe od czasu do czasu ( ostatnio bardzo rzadko) i 2 lata temu brałem też przez 4 tyg. encorton ( również na skórę). Chyba poproszę lekarza również o zbadanie ilości testosteronu.

 

@up łysienie i owłosienie to wiem, że od testosteronu ale nie wiem czy wahania temp. również mogą być przez to

Edytowane przez Ludovic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest maść z prednizonem - glikokortykosteroidem - jest średnio silny. Jak stosowałeś 4 tyg wcześniej to git (więcej jak 6 tygodni nie można przekraczać). mam pytanie: na jak duże połacie skóry to stosowałeś i z jakiego powodu (alergia ? jakieś zmiany atopowe czy coś w ten deseń ?). Co do wahań temperatury - tak hormony moga to powodować ale nie raczej testosteron (pośrednio steroidy ale ty brałeś miejscowo te maści - nie wiem jak dużo tego brałeś). Odpowiedz na powyższe pytania i jak Ciebie to niepokoi to zrób sobie badania:

- morfologia (bo za free jest) (zwróć uwagę na poziom erytrocytów i hemoglobiny)

- testosteron

- kortyzol

- tsh (jeżeli nie masz kasy nie musisz).

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludovic

Zdiagnozowane Atopowe Zapalenie Skóry. Smaruję zgięcia łokci i szyję. Krem z hydrokortyzonem. Ostatnio tylko raz w tygodniu bo w wakacje zawsze lepiej, ale przed wakacjami leciałem dość regularnie (4 dni w tygodniu) przez ponad miesiąc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludovic

Biorę maści już od 5 lat. Staram się nie smarować dłużej niż 2 tyg. ale różnie bywa. Przez ostatni rok nie jest aż tak źle, kiedyś było gorzej ;) Na razie stoję na tym, że próbuję się dostać do dermatologa co jest dość ciężkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...