Skocz do zawartości
hifek

Eset Zwycięża W Teście Virus Bulletin

Rekomendowane odpowiedzi

Niezależna organizacja badawcza Virus Bulletin opublikowała wyniki najnowszych testów rozwiązań antywirusowych, przeprowadzonych na platformie Windows Server 2008. Liderem rankingu Virus Bulletin, z 52 nagrodami VB100, pozostaje firma ESET, producent rozwiązań programów Smart Security oraz NOD32 Antivirus.

Więcej na

 

Najnowsze testy antywirusów - który jest najlepszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I przegrywa w kilkunastu innych. Co test to inne wyniki...

 

Tak są te testy zrobione. Ja osobiście noda polecam. Szybki jest i jak narazie wyłapuje u mnie wszystko. Teraz z tą nową technologią blokowania zagrożeń też jest fajnie. nie mam jakiegoś super komputera żeby użerać się z pamięciożernym antyvirem. Z noda już trochę czasu korzystam. Wcześniej miałem rózne. Jedyną ich wada było to że były pamięciożerne i muliły mi kompa. Ten tak nie robi. Jeszcze raz polecam. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NOD32 używam od 5 lat i nie spotkałem lepszego i szybszego antywirusa. Wiadomo, że 100% ideału nie znajdziemy, natomiast ten wypada naprawdę bardzo dobrze. W czasach gdy zacząłem go używać, nie był rozpowszechniony a ja spotkałem się z nim w jakimś artykule... od tamtej pory korzystam z jego ochrony i większość moich znajomych przekonało się do jego skuteczności i innych zalet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu są bardzo dobre, niezależne testy (również archiwalne):

http://www.av-comparatives.org/

Testy wykonywane są 4 razy w roku, z tym, że są ich 2 rodzaje. I tak w jednym NOD32 pod względem wykrywalności znajduje się w środku stawki (ostatni test), za to w drugim w ścisłej czołówce (z maja). Natomiast w obu znajduje się w czołówce jeśli chodzi o małą liczbę fałszywych alarmów oraz szybkość skanowania.

Edytowane przez mr^_^max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NOD32 używam od 5 lat i nie spotkałem lepszego i szybszego antywirusa. Wiadomo, że 100% ideału nie znajdziemy, natomiast ten wypada naprawdę bardzo dobrze. W czasach gdy zacząłem go używać, nie był rozpowszechniony a ja spotkałem się z nim w jakimś artykule... od tamtej pory korzystam z jego ochrony i większość moich znajomych przekonało się do jego skuteczności i innych zalet.

Ja uzywam AVG Free i jestem zadowolony :) Na Windzie ktora ma juz ze 2 lata i naprawde duzo widziala nie ma nic. Niedawno nawet specjalnie zainstalowalem NOD32 zeby przeleciec kompa i nic nie znalazl, tak wiec AVG tez fajnie chodzi i nie muli kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

Nie ma idealnego antywira - 50% efektu to zasługa użytkownika. W domu mam pakiet Comodo od ~2lat - wsio oki, małe obciążenie systemu dobrze działający tryb 'treningu' - chociaż sama aplkacja jest średnia (UI). Za to FireWall jest poprostu zaje....y ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda że nie ma idealnego bo głupota ludzka może rozwalić nawet najdoskonalszego antyvira. Wszystko trzeba robić z głową. Każdy dobiera antyvira pod swoje wymagania. Ja mam tego noda bo nie muli kompa i w tej chwili zaaplikowali mu fajną funkcję rozpoznawania szkodliwego oprogramowania i wirusów. Więc wyłapuje jeszcze to co nie jest u niego w bazie. Jak ktoś lubi pamięciożerne nortony to proszę bardzo. Sam kiedyś go miałem, potem bitdefender a teraz nod. I za nic w świecie go nie zmienię :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam noda już sporo czasu. Moim zdaniem najlepszy antyvir jaki jest. Wszytsko szybko i sprawnie robi. Nie spowalnia kompa i każdy syf wyłapuje. Taki mi najbardziej odpowiada i taki jest nod :). Nie zmienię go choćby nie wiem jak mnie ktoś przekonywał do innego :P. A to że wygrał w teście potwierdza tylko jego klasę. Pozdrawiam

Edytowane przez daany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam ESET`a - świetny.

 

Miałam Avasta i Nortona, przpeuszczały trojany. ;/

 

 

Powiem tak: odinstalowałam ESET`a w nadziei na 20pkt więcej w 3d makru 2006, których mi brakowało do rekordu. Nie udało się ich uzyskać, a 2dni później mi wirus zainfekował kompa. A może to był trojan. ESET pomógł, aczkolwiek mam nieznaczny spadek wydajności.

Edytowane przez Pussik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam Kasperskiego od kilku lat i nie zamierzam zmieniać :P Jego konsumpcji zasobów nie odczuwam (patrz sig) a i skuteczność ma duża :) GData pozostaje liderem ale prędkość działania pozostaje w tyle...

 

Co do testów, NOD wcale taki hop siup:

http://www.virusbtn.com/news/2008/09_02

 

I jeszcze dużo by się tego znalazło...

 

i każdy syf wyłapuje.

Z usuwaniem już gorzej

 

pamięciożerne i muliły mi kompa.

Jak to ktoś mówił... jak antywirus nie pochłania żadnych zasobów to nic nie robi... "Lepiej zapobiegać niż leczyć". Ja niestety miałem u siebie noda i zorientował się o zagrożeniu jak było za późno... A Kaspersky nigdy mnie nie zawiódł. Edytowane przez bartek46op

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bartek46op

 

W sumie to prawda że jak nie zużywa zasobów to nie działa, ale mozna tak napisać program żeby zabierał kilkadziesiąt mb a nie kilkaset. Nod dużo mi nie zabiera a komp cały czas działa bez żadnych wirusów. Takie porównanie do gier czy jak gra zabiera Ci 2gb ramu to jest lepsza niż ta która zabiera 512? pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam ESET`a - świetny.

 

Miałam Avasta i Nortona, przpeuszczały trojany. ;/

 

 

Powiem tak: odinstalowałam ESET`a w nadziei na 20pkt więcej w 3d makru 2006, których mi brakowało do rekordu. Nie udało się ich uzyskać, a 2dni później mi wirus zainfekował kompa. A może to był trojan. ESET pomógł, aczkolwiek mam nieznaczny spadek wydajności.

Nod32 uzywam od dawna i jestem zadowolony, z kilku wczesniejszych nod32 wydaje mi sie najlepszy.

 

OT: edytuj swoje posty bo az rrazi i zdecyduj czy chcesz byc chlopcem czy dziewczynka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Martwi mnie fakt, że tak mało popularny jest w naszym kraju Avira Antivirus. Najprawdopodobniej dlatego, że nasz naród (niestety) w ogromnej większości ma problemy z językami obcymi, a program niedostępny jest w wersji zlokalizowanej.

 

Poza tym - absurdalnym dla mnie jest test, w którym wykrycie potencjalnego zagrożenia (nawet w przypadku fałszywego alarmu) dyskwalifikuje produkt. Uważam testy prowadzone przez AV-Comparatives za o wiele bardziej wiarygodne niż te z początku tematu.

 

Wracając do polecanego przeze mnie antywirusa - Avira Antivirus w wersji Personal od dawien dawna plasuje się w ścisłej czołówce testów AV-C (1,2 miejsce), jest całkowicie darmowy, a że nie mówi po polsku jak inne darmowe produkty... Cóż, dla mnie priorytetem jest efektywność, a nie efektowność ;)

Edytowane przez DRuMah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda, uzywam go od kilku lat i moim zdaniem jest to najlepszy AV jaki testowałem. Prawie wogóle nie ma wpływu na działanie systemu, codzienna aktualizacja (na początku darmowa wersja miała problemy z połaczeniem z sewerem aktualizacji) i wysoka skuteczność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to trudno mi uwierzyć w sukces ESET'a - program jest niezly bo nie obciąża zasobów, ale co do skuteczności (AV może nie jest najgorszy, ale wbudowany w ESS firewall nie powala - ciekawszy jes Comodo)- znacznie lepsza okazuje się AVIRA, ale tu niestety mój transfer spada o połowę - nie mam pojęcia co jest tego powodem, pomimo, że probowałem wyłączać rózne moduły :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Testy to sobie można wsadzić wiecie gdzie.

Ja antywira nie mam już 0,5 roku i... komp śmiga jak śmigał ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...