Skocz do zawartości
survive99

Zasilacz A Płyta Główna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem z zasilaczem... na kablu który podpinamy do płyty głównej mam 20 pinów a na płycie 24. Mam zamiar kupić przejściówkę i tu moje pytanie czy jest to bezpieczne? Kolega mi powiedzial że musze zmienić zasilacz bo takie 24 pinowe wejścia sa specjanie na płycie dla płyt Intela. Z góry dziekuje za odpowiedzi. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kubson816 ma rację, możesz podpiąć wtyczkę zasilacza 20 pin w gniazdo 24 pin na mobo.

Jeśłi jednak będzie tam pracowała grafika typu gf8600 w wersji bez dodatkowego zasilania, będzie to nienajlepsze rozwiązanie. W takiej sytuacji Wszystko co na mobo jest zasilane z 12V oraz grafika będzie zasilana jednym przewodem (w złączu atx 20 pin jest tylko jeden przewód 12V). Jeśłi będzie np mocniejsza grafa z osobnym zasilaniem, to nie ma problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9500 gt nie ma chyba dodatkowego zasilania, więc dobrze by było coś przemienić - przejściówka jako - taka nie pomoże, ewentualne rozwiązanie to wtyczka + 4 pin podpinana pod molexy, ale z tym to ciężko dostać i trzeba kombinować, co to za zasilacz co nie ma wtyczki 24 pin ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilacz to tracer 400W. Narazie na nowy zasilacz brak funduszy niestety. Do tej grafy jest jakis kabelek ma on 3 wyjscia. jedno podpina sie chyba do grafiki drugie do karty muzycznej a trzecie do plyty glownej dobrze mysle? co to za kabel? to jest zasilanie??

Edytowane przez survive99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy chodzi o taka przejsciowke? http://allegro.pl/item453728799_przejsciow..._f_v_od_ss.html

Jeszcze takie pytanko. Mam 2 dyski i dvd, jak wiadomo tasma ma tylko 2 podlaczenia. Na plycie glownej mam niestety tylko jedno wejscie na tasme typu ATA i takie tez sa obydwa dyski. Gdy podlacze dysk i dvd niemam juz jak podlaczyc drugiego dysku. Macie jakis pomysl? Czy cos takiego to dobre rozwiazanie tej sytuacji http://allegro.pl/item462006441_adapter_pr..._rewelacja.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...