Skocz do zawartości
dao

30 Cali, Który Wybrać ?

Rekomendowane odpowiedzi

Monitor Gateway XHD3000

Kilka fotek, ogólnie robionych na szybko

 

 

 

Wielkość poraża!! Na początku myślałem ,że przesadziłem ale po dłuższej chwili stwierdziłem ,że jest ok.

Praca w windows miód malina.

Filmy:

zwykly divx - da sie ogladac z dalszej odleglosci

dvdrip- calkiem ladnie icon_smile3.gif

HD 720P - super

1080P - ideał

 

Gry:

Crysis

Gta4

Call of Duty

Zero smużenia , obraz świetny

 

Podłańczałem za pomocą HDMI Xboxa360 , i również wszystko jak należy

Cyfra+ także bardzo dobrze wygląda.

 

Mam do Was pytanie, czy da się jakoś podłączyć Xboxa i dekoder z cyfry do monitora na stałe oraz aby dźwięk był puszczony przez logitechy? xboxa mam przez component i przez kabel optyczny, a jak z dekoderem z cyfry?

bo jeśli przez HDMI to musi być chyba podpięte te glosniki z monitora aby dzwiek był , czy da sie może jakoś zrobić aby dzwięk był z Logitechów?

 

Monitor ustawiony jasnosc i kontrast po 40.

 

 

Ogolnie rzecz biorąc zapłaciłem za niego 2770zł

Musiałem dokupić kabel DVI-D ponieważ na kablu DVI co był razem z monitorem nie umiałem puścić rozdzielczości wiekszej niż 1920x1200

 

 

Wczesniej miałem Acera 2623W i napewno jakościowo ten monitor co mam teraz go przebija.

 

 

Cyknę potem kilka fotek jeszcze z filmami i wrzuce pózniej bo jade na mecz:)

 

pzdr

post-7045-1251542764_thumb.jpg

post-7045-1251542771_thumb.jpg

post-7045-1251542781_thumb.jpg

post-7045-1251542788_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor dobry tyle że wciąż ceny monitorów LCD nijak się mają do cen TV. TV mają wbudowane tunery, które obecnie są coraz bardziej zbędne, gdyż coraz więcej osób przerzuca się na cyfrową TV (czyli dekodery).

 

Sorry za OT, ale chciałem o tym wspomnieć. Blue monitorek świetnie się prezentuje. Ja osobiście pocieszę się 22 calowym Dell'em. Na razie mi to wystarczy.

 

EDIT Blue a jak z input lagiem ? nie ma opóźnień w grach. Np jak gwałtownie się obrócisz.

 

Wdziałem ostatnio w akcji Dell'a 2209WA, którego zamierzam kupić za parę dni. Grałem na nim u kumpla w Call of Duty 4 (multi) i porównaniu do jakiegoś Samsunga (na TN), którego testowałem u innego znajomego, lag jest znacznie mniejszy na Dell'u. Praktycznie niezauważalny. Sam się zastanawiam czy nie odłożyć jeszcze troszkę $$$ i zaszaleć z tym Gateway'em.

 

Jak chcesz 2 urządzenia mieć puszczane przez te głośniki to chyba tylko Ampli Ci pozostaje. Ale niech jakiś spec się wypowie.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaszalałeś :wub: Nie za blisko jednak ten monitor? Da się go na ścianę powiesić?

Przy normalnej odległości około 70 cm ( ja mam 85 cm ) nie ma problemu. Oczywiście jakiś czas na adaptację jest potrzebny.

 

Monitor dobry tyle że wciąż ceny monitorów LCD nijak się mają do cen TV. TV mają wbudowane tunery, które obecnie są coraz bardziej zbędne, gdyż coraz więcej osób przerzuca się na cyfrową TV (czyli dekodery).

 

Zawsze różnice będą na tym poziomie co dzisiaj.

 

Wdziałem ostatnio w akcji Dell'a 2209WA, którego zamierzam kupić za parę dni. Grałem na nim u kumpla w Call of Duty 4 (multi) i porównaniu do jakiegoś Samsunga (na TN), którego testowałem u innego znajomego, lag jest znacznie mniejszy na Dell'u. Praktycznie nie zauważalny. Sam się zastanawiam czy nie odłożyć jeszcze troszkę $$$ i zaszaleć z tym Gateway'em.

No ten Dell jest znakomity do gierek, będziesz zadowolony. W tej klasie cenowej super wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gram teraz w nowego wolfensteina i nie ma żadnego smużenia. Monitor da się powiesić na ścianie.

Crysis puszczony 2560x1600 entuzjast bez AA ,i srednio 30fps, da się spokojnie grać:)

W pozostałych grach w jakie grałem nie zauważyłem żadnego opóźnienia.

Edytowane przez Blue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę, abyś zrobił kilka ujęć w nocy, bez lampy oczywiście. Ustaw aparat na wprost na czymś sztywnym i odpal samowyzwalacz. Szczególnie zależy mi na oddaniu czerni ;)

 

PS

Na Twoim miejscu zerwałbym te naklejki :P

 

jak dam rade dzis to zrobie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dumnie stoi już DELL 3008WFP, którego targałem razem z paletą na trzecie piętro [;

Jakość użytych materiałów i wykończenia na najwyższym poziomie (szczotkowane aluminium, chromowane wstawki) nawet tył obudowy wygląda imponująco. Z początku ciężko się przyzwyczaić do tak dużej powierzchni, ale teraz stwierdzam, że mógłby być jeszcze większy :D

 

W stosunku do Gatewaya FPD2185W (S-PVA) lepsze kolory, kontrast, podświetlenie, ale czerń troszkę słabsza. Szkoda, bo nawet na Funai za nieco ponad tysiąc jest lepsza czerń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to tak na szybko i ogólnikowo.

 

Monitorek nie ma OSD, do regulacji jest tylko jasność, możliwość wyłączenia podświetlenie diody ( świeci na niebiesko i daje dosyć mocno po oczach ), możliwość wyłączenia dźwięku ( każde przyciśnięcie klawisza daje głos :wink: ). Przyciski nie są typowymi "wciskaczami" a działają na zasadzie dotyku a nie wciskania.

 

Brak pivotu, regulacja w górę o 10 cm, lekkie nachylenie panelu do przodu i odchylenie do tyłu. Minimalna wysokość to 7 cm ( od blatu biurka do krawędzi monitora ). Gruba prawie 3 cm krawędź, czarna matowa ( prosto ale funkcjonalnie ). Podstawka świecąca ( popularne obecnie piano black ). Absolutnie cichy, szczerze mówiąc jeszcze nigdy ( a miałem ponad 20 lcd'ków ) nie spotkałem się z takim produktem. Każdy po przyłożeniu ucha do kratki wydawał jakieś syczenie, piski itp. Tutaj nic, jest błoga cisza. :wink: Złączy poskąpili, jest jeno DVI i koniec. Są jeszcze usb, 2 sztuki. Produkcja Polska, Lipiec 2009.

 

Matryca H-IPS, najnowsza z dostępnych, LGD H-IPS LM300WQ5, szeroki gamut ( 100 %sRGB, 96% aRGB ) czyli ostro daje kolorkami po oczach. Z racji że HP 2475W ma jeszcze większy, nie robi to dla mnie żadnej różnicy. Tak jak pisałem wcześniej, czerń ma najlepszą z 30" IPS'ów które są, ale do 24" IPS nie ma startu. Jak ktoś chce mieć ładną czerń, to trzeba szukać w Samsungu 305T albo Gateway'u ( matryca PVA ).

Żadnych pikseli/subpikseli nie ma, nieźle, zważywszy na ich ogromna ilość 4.1 mln sztuk nie lada wyczyn. :razz:

Na natywnej nastawie ekran zachodzi zielenią, zdjąłem 8% w sterach karty graficznej i jest nieźle, do zadań domowych wystarczy. Do pracy z grafiką to i tak są inne modele, ale jakby ktoś chciał, to może sobie to spróbować ustawić jakimś kalibratorem.

 

Matryca czysta, nie ma efektu kurzu pyłu jakby zabrudzenia powłoki odblaskowej ( nie to co w 2475, gdzie ekran na białym tle wygląda jakby osiadł na nim kurz, był brudny i pomazany ). Brak jako takiego zafarbu, jedynie lewa strona jest ciemniejsza niż prawa ( trafić równą jednostkę nie ma szans, zwłaszcza 30" i IPS ale tutaj i tak jest zajebiście równo ).

Na czarnym nie ma! :blink: żadnego "przeciekania" światła ( szok przy takim rozmiarze ). Niestety, przy tej wielkości, rogi są jaśniejsze na czarnym tle z powodu kątów ( mankament IPS to świecąca czerń pod kątem ).

Tak to mniej więcej wygląda.

 

Dołączona grafika

 

Jasność na domyślnym ustawieniu wypali oczy a człowiek będzie umierał w męczarniach. O dziwo, na min. jest ok, jest ciemniej niż na HP LP3065 którego miałem. Da się wysiedzieć nawet bez żadnego światła. A skoro ja mogłem tak wysiedzieć, to chyba już każdy da radę ( nie bardzo lubię jasne nastawy ). :razz:

Nie wiem czy jest dopalacz pikselków, ale matryca jest szybciutka, nie zauważyłem żadnej znaczącej różnicy w stosunku do 2475W, jest tak samo szybko. Input Lag jest mniejszy niż HP i oscyluje w LG na poziomie 16-25ms ( 1 /1.5 klatki ). Wynik świetny, można łupać w fps. :wink: Nie ma przebić dopalacza. Masa miejsca, wszystko mniejsze od 24" o 7.5%.

 

Monit jest tak fajny że szok, żeby 30" była taka ładna, a mniejsze takie kulawe to głowa boli. :razz:

Ogólnie jest to jeden z lepszych monitorów jakie miałem, oczywiście jeśli chodzi o średnią półkę i zastosowania typowo domowo-rozrywkowe.

Z 30" polecam właśnie ten model.

 

Teraz mam do myślenia, 2 x 24" czy 1 x 30". Hmm. <_<

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje 24" stało się nieznośnie małe, co za tym idzie postanowiłem go zmienić na coś "tyćkę" większego ;) Co sądzicie o DELL 3007WFP ?

Zwykły gamut ( nie ma przesycenie na czerwieni i zieleni ), chyba tylko jedno DVI, bez skalera ( zmiana rozdziałek tylko z poziomu sterów grafy ). Praktycznie brak Input Laga, do gierek rakieta. Brak OSD, regulacja tylko jasności, brak możliwości zmiany kanałów RGB. Matryca IPS, świetne kąty, słaba czerń ( słabsza niż w mniejszych IPS'ach ) w miarę szybka.

 

Nówki nie dostaniesz, tylko rynek wtórny. Trzeba szukać jakiejś sztuki na aukcjach, raczej obejrzeć na własne oczy, takie 30" lubi być nierówne ( zwłaszcza IPS'y, PVA wypadają w tym względzie lepiej ). Jak na nastawie 100% jasności ( biała plansza na cały ekran ) wali bielą po oczach, to znaczy że sprzęt nie jest jeszcze wypalony na maksa i trochę posłuży. :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykły gamut ( nie ma przesycenie na czerwieni i zieleni ), chyba tylko jedno DVI, bez skalera ( zmiana rozdziałek tylko z poziomu sterów grafy ). Praktycznie brak Input Laga, do gierek rakieta. Brak OSD, regulacja tylko jasności, brak możliwości zmiany kanałów RGB. Matryca IPS, świetne kąty, słaba czerń ( słabsza niż w mniejszych IPS'ach ) w miarę szybka.

 

Nówki nie dostaniesz, tylko rynek wtórny. Trzeba szukać jakiejś sztuki na aukcjach, raczej obejrzeć na własne oczy, takie 30" lubi być nierówne ( zwłaszcza IPS'y, PVA wypadają w tym względzie lepiej ). Jak na nastawie 100% jasności ( biała plansza na cały ekran ) wali bielą po oczach, to znaczy że sprzęt nie jest jeszcze wypalony na maksa i trochę posłuży. :razz:

Hym to może lepiej nówka DELL 2709W w podobnej cenie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hym to może lepiej nówka DELL 2709W w podobnej cenie ?

 

Rozdziałka ta sama co w 24", ale o tym wiesz. Wszystko będzie po prostu większe. Nie wiem, a filmy oglądasz na kompie? Bo jeśli tak, to rozdzielczość 30" średnio się nadaje. Ale jeśli nie lookasz na kompie, to 30" jest miłym sprzętem. :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozdziałka ta sama co w 24", ale o tym wiesz. Wszystko będzie po prostu większe. Nie wiem, a filmy oglądasz na kompie? Bo jeśli tak, to rozdzielczość 30" średnio się nadaje. Ale jeśli nie lookasz na kompie, to 30" jest miłym sprzętem. :razz:

Hym problem polega na tym iż PC używam do wszystkiego łącznie z filmami, mówiąc w skrócie mam około 3k na monitor i początkowo myślałem o nowym 2709W później przy okazji zauważyłem że w tej cenie można kupić używany w dobrym stanie 3007WFP co mi lekko pokrzyżowało plany, niestety lepszy model 3008WFP to dodatkowy przynajmniej 1k którego nie bardzo mam. Za 30" przemawia na pewno rozdzielczość w 2560x1600 może bym się w końcu mieścił na jednym ekranie ;) Tak się zastanawiam może źle sformułowałem moje pierwsze pytaniem, więc próbujemy jeszcze raz : Jaki monitor polecacie w cenie do 3000zł który ma 30" nadaje się do filmów i super by było jak by sobie dobrze radził jeszcze z rozdzielczością 1920x1200 abym mógł w coś pograć ;)

 

Może takie coś co ma Blue ? GATEWAY XHD3000 ?

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jako maniak jakości w filmach, odradzam 30" ze względu na interpolację filmów, nawet Full Hd wyglądają tylko ładnie ( ale nie super ) przy 2560x1600. Dlatego do tej pory tylko monitory 1920x1200. Ale... w tej chwili do filmów kupiłem TV i droga do 30" została dla mnie ponownie otwarta. Pewnie z niej skorzystam. :wink:

 

Kwestia indywidualna, czy jakoś interpolowanych filmów będzie Ci odpowiadać. Oczywiście w grę wchodzą tylko 1080p no i bardzo dobrej jakości 720p ( wysoki bitrate ). Wszystko poniżej wygląda słabo, nawet średnie 720p wypadają blado, coś jak divix'y na 1920x1200.

 

Co do gierek, to jeśli chcesz 1920x1200 rozciągnąć na cały ekran, to straty w jakości oczywiście będą. I tutaj znowu, ja nigdy nie gram w taki sposób, zawsze 1:1 ( czarne pasy, bez interpolacji ) bo nie lubię utraty jakości. Ale tak jak pisałem, ja jestem maniakiem jeśli chodzi o kwestie jakościowe obrazu. Wiele osób korzysta i jest zadowolona.

 

Gateway będzie dobrym wyborem. Jest to najtańszy 30" ( PVA, dobra czerń ) dostępnych na rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jako maniak jakości w filmach, odradzam 30" ze względu na interpolację filmów, nawet Full Hd wyglądają tylko ładnie ( ale nie super ) przy 2560x1600. Dlatego do tej pory tylko monitory 1920x1200. Ale... w tej chwili do filmów kupiłem TV i droga do 30" została dla mnie ponownie otwarta. Pewnie z niej skorzystam. :wink:

 

Kwestia indywidualna, czy jakoś interpolowanych filmów będzie Ci odpowiadać. Oczywiście w grę wchodzą tylko 1080p no i bardzo dobrej jakości 720p ( wysoki bitrate ). Wszystko poniżej wygląda słabo, nawet średnie 720p wypadają blado, coś jak divix'y na 1920x1200.

 

Co do gierek, to jeśli chcesz 1920x1200 rozciągnąć na cały ekran, to straty w jakości oczywiście będą. I tutaj znowu, ja nigdy nie gram w taki sposób, zawsze 1:1 ( czarne pasy, bez interpolacji ) bo nie lubię utraty jakości. Ale tak jak pisałem, ja jestem maniakiem jeśli chodzi o kwestie jakościowe obrazu. Wiele osób korzysta i jest zadowolona.

 

Gateway będzie dobrym wyborem. Jest to najtańszy 30" ( PVA, dobra czerń ) dostępnych na rynku.

"czy jakoś interpolowanych filmów będzie Ci odpowiadać" Niestety nie mam żadnego porównania, będę musiał się dopiero przekonać w tej kwestii.

"Co do gierek, to jeśli chcesz 1920x1200 rozciągnąć na cały ekran" Uczepiłem się tej rozdzielczości gdyż wiem że moja karta graficzna sobie z nią radzi, bo z 2560x1600 pewnie będzie problem.

"Gateway będzie dobrym wyborem." I chyba właśnie jego kupię, nówkę z normalną gwarancją a nie jakąś używkę z którą cholera wie co robił poprzedni właściciel.

 

Dzięki bardzo toms83 za rady ! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy, monitorów trochę przerobiłem, więc jak mogę to pomagam w miarę możliwości. :razz:

Podziel się wrażeniami jak sprzęcik przyjdzie.

No więc przyszło tak więc dzielę się pierwszymi wrażeniami ;) Po pierwsze ciężkie to jak cholera i dotaszczyć go do domu w rękach było wyzwaniem, monitor monstrum poprostu olbrzym. Natomiast co do samego obrazu nie mogę jeszcze powiedzieć za wiele gdyż nie dali mi kabla Dual-Link i na razie muszę mieć ustawioną 1920x1200 w poniedziałek mam nadzieję u siebie na miejscu kupić taki kabel i w końcu zobaczyć 2560x1600 ;)

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Monitor powystawowy tak więc ma kilka mankamentów jak małe ryski na obudowie jedną na matrycy, na szczęście nic co by się bardzo w oczy rzucało, tak czy inaczej za 2600zł uważam go za udany zakup ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mardok no ładnie sprzęcik wygląda. Gratki. To teraz Dual link i dopiero Ci oczy wyjdą. :wink:

Okazało się iż jeden z kolegów miał ów problematyczny kabel i oddał go za przysłowiowe piwo ;) Tak więc od dziś rana pracuję w 2560x1600 i mogę powiedzieć tylko tyle iż powierzchni do pracy jest multum ;] Jeszcze nie miałem okazji w nic pograć ale to odkładam do wtorku kiedy ma przyjść moja nowa karta graficzna którą już bezczelnie wpisałem sobie w sygnaturkę ;) Wszystkim niezdecydowanym mogę gorąco polecić ten monitor, nie jest drogi w porównaniu do konkurencji a matryca jest naprawdę przyjemna ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...