Skocz do zawartości
dao

30 Cali, Który Wybrać ?

Rekomendowane odpowiedzi

@toms83 nie trzeba wymieniać karty, wystarczy przestać grać :P, albo na niższych detalach - grafika to nie wszystko ;)

Blue jak dostaniesz to opisz swoje wrażenia, bo sam ciągle myślę o 30' mimo tego że teraz pracuje w 1920x1200 i 1080x1920 jednocześnie [po przesiadce z 1280x1024] xD

 

A odnośnie głośników to na 99,9% są odkręcane bo były oferowane jako dodatek ;)

Edytowane przez ArturMaly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@toms83 nie trzeba wymieniać karty, wystarczy przestać grać :P, albo na niższych detalach - grafika to nie wszystko ;)

Blue jak dostaniesz to opisz swoje wrażenia, bo sam ciągle myślę o 30' mimo tego że teraz pracuje w 1920x1200 i 1080x1920 jednocześnie [po przesiadce z 1280x1024] xD

 

A odnośnie głośników to na 99,9% są odkręcane bo były oferowane jako dodatek ;)

 

widziałem własnie ten monitor gdzies bez głosników...na internecie w opiniach ludzi nie najlepiej....ale zobaczymy, moze zostawie go na dłuzej, oby się nie psuł.

 

wczesniej miałem 26cali 1920x1200 na sips

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

został wysłany kurierem ,ale dostarczony zostanie w poniedziałek i wtedy zdam relacje.

doszedł i mam problem z ustawieniem natywnej rozdzielczosci 2560x1600, jakies pasy sie robia, na niektórych mniejszych równiez, 1920x1200 działa, połaczona kablem dvi-dvi , probowalem dvi-hdmi ale wtedy nie moge wybrac wyzszej niz 1920x1200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jakieś wrażenia po dwóch dniach użytkowania?

wrażenia bardzo pozytywne, monitor świetnie się prezentuje, nie ma smużenia , świetne kąty, filmy HD wyglądają świetnie, podłączyłem do niego dekoder Cyfry+ oraz X360.

z gier sprawdzałem feara2, gta4, pro evo 2009 , i naprawde szczerze jestem zadowolony:) jutro mogę jakies zdjęcia wrzucić jeśli chcecie.

wielkość powala i pomału się przyzwyczajam do wielkości tego monitora bo na początku to troszkę się przestraszyłem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@toms83 nie trzeba wymieniać karty, wystarczy przestać grać :P, albo na niższych detalach - grafika to nie wszystko ;)

Blue jak dostaniesz to opisz swoje wrażenia, bo sam ciągle myślę o 30' mimo tego że teraz pracuje w 1920x1200 i 1080x1920 jednocześnie [po przesiadce z 1280x1024] xD

Eee, akurat dla mnie jakość obrazu/grafiki ma olbrzymie znaczenie. Do tego AA/AF i robi się ciężko. :wink:

 

wrażenia bardzo pozytywne, monitor świetnie się prezentuje, nie ma smużenia , świetne kąty, filmy HD wyglądają świetnie, podłączyłem do niego dekoder Cyfry+ oraz X360.

z gier sprawdzałem feara2, gta4, pro evo 2009 , i naprawde szczerze jestem zadowolony:) jutro mogę jakies zdjęcia wrzucić jeśli chcecie.

wielkość powala i pomału się przyzwyczajam do wielkości tego monitora bo na początku to troszkę się przestraszyłem:)

No w pierwszym momencie jest chwila zwątpienia, czy się przypadkiem nie przesadziło. :wink: Mija to bardzo szybko, także spoko. :razz:

 

Czekamy na fotki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee, akurat dla mnie jakość obrazu/grafiki ma olbrzymie znaczenie. Do tego AA/AF i robi się ciężko. :wink:

Mi wystarczy żeby chodziło płynnie na natywnej rozdzielczości, przyzwyczajenie z przeszłości :P

 

 

No w pierwszym momencie jest chwila zwątpienia, czy się przypadkiem nie przesadziło. :wink: Mija to bardzo szybko, także spoko. :razz:

Czyli jesteś zadowolony z HP'ka i z jego obszaru roboczego?

Edytowane przez ArturMaly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jesteś zadowolony z HP'ka i z jego obszaru roboczego?

Powiem tak, nie ma problemu z adaptacją do wielkości i rozdzielczości, z tymże mi akurat taka przestrzeń nie jest potrzebna + problem z grami opisany wyżej. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko za moment znowu wyjdą gierki i znowu będzie slideshow. Niestety tak to jest. :angry:

Ja się w sumie nie martwię, mam takie plecy z grami, że w te co teraz wychodzą, to pogram za jakieś 2 lata. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, zapomniałem napisać o cenie ;)

 

6k max

 

Do multimediów nic lepszego niż Dell 3008WFP nie ma. Ma multum wejść, podłączysz do niego wszystko co trzeba, najnowsza matryca IPS. Nic tylko brać. Szkoda że 30" IPS mają kiepski punkt czerni, trochę kulawo to wychodzi w porównaniu chociażby z HP LP2475W. Tego Dell'a może sam obadam, ale jak kupisz, to podziel się opinią. :razz:

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu piszą jak to zniwelować. Swoją drogą, na prad.de bardzo zachwalali, a na behardware zjechali ;)

 

To, co dla mnie jest fajne w tym monitorze, to poza matrycą i jakością wykończenia (brushed alu :)), świetne skalowanie oraz obsługa wszystkich formatów wideo poza 24p. Zastanawia mnie jednak tekst dodany do testu na prad:

As a well-known test magazine for LCD monitors, we would like to point out the following problem which was made known to us thanks to information from our users, having gone unnoticed despite our extensive and precise test procedure: as our users reported, the image is sometimes truncated to the left and right by Overscan during scaling where material is played over the HDMI input of the Dell 3008WFP. This may be independent of the material played or the player device and its setup and output format and/or may be linked to the scaling function of the monitor itself. Unfortunately, we are unable to provide an exact analysis of the problem, since our test model is no longer available. We therefore ask for your understanding.

Czyżby DVI było lepszym rozwiązaniem, a może to wina implementacji inferfejsu hdmi konkretnie w tym modelu. Macie jakieś doświadczenie w tej kwestii, ktoś porównywał DVI vs. HDMI? Ewentualnie różne kable HDMI? Na hdtv.com.pl kiki porównywał kilka kabelkow hdmi, począwszy od najtańszego sznurka, na drogich "ozłoconych" skończywszy. Różnice były widoczne - subtelne, ale jednak znaczące (w temperaturze barw).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie różnicy między DVI a HDMI nie ma, bo i to i to jest sygnałem cyfrowym. W HP używałem i DVI i HDMI i wszystko działało tak samo, czyli bez zarzutów. Może to był pojedynczy problem w tym Dell, może wina samego materiału. Jak naprawdę będziesz się decydował, to przejrzyj sobie wątek o tym monicie na [H]ardforum. Jeśli ta kwestia dotyczy monitora, to pewnie została tam poruszona.

 

Co do różnych kabli, to różnica minimalna w obrazie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...