Skocz do zawartości
user128

Problem Z Monitorem Lg W2252tq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam taki maly problemik a raczej pytanie tzn mam gre ktora chodzi np na rozdzielczosci 1024-768 i mialem fajna sprawe z ta rozdzielczoscia bo monitor jak tylko wchodzilem do gry automatycznie dostosowywal ta rozdzielczosc ( 1024-768) do full screena czyli nic nie bylo okrojone z obrazu ani nic.

Monitor tak robil jak tylko go pierwszy raz podlaczylem do kompa i pierwszy raz uruchomilem gre lecz teraz ta opcja mi gdzies znikla i nie moge jej odszukac zeby monitor znowu to zaczal robic, jest to bardzo fajna funkcja poniewaz teraz mi ta gre otwiera w okineku i kiepsko sie gra a ona musi chodzic w 1024-768. Jesli ktos by mial jakies info o tej opcji albo propozycje jak wymusic na tym monitorku zeby znowu to robil prosze o odp.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

.....poniewaz teraz mi ta gre otwiera w okineku i kiepsko sie gra a ona musi chodzic w 1024-768. ...

 

Pozdrawiam

Nie wiem czy piszesz precyzyjnie, jeśli w okienku windowsowym to co monitor ma do tego? Przełącz grę na pełny ekran (alt + TAB) i wtedy wybierz sobie w menu monitora proporcje ekranu jakie tam Ci odpowiadają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz karte Nvidia to w panelu sterowania jest taki item 'Change flat panel scaling' sprawdź czy nie masz ustawionej opcji 4 czyli 'Do not scale'. Jeśli tak to zmień na 1,2 lub 3 sprawdź która lepsza na tym monitorze.

 

Oczywiście to co napisałem powyżej istnieje tylko jeśli monitor jest podłączony przez DVI/HDMI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze zeczywiscie troche chaotycznie to napisalem ale tak jest, mam pulpit o rozdzielczosci 1680x1050 i gdy otwieram gre w rozdzielczosci 1024x768 otwiera mi sie ona w oknie, i gra chodzi w okienku.Na reszcie pulpitu nie ma czarnych pasow tylko jest normalny pulpit windowsa...tak wiem ze nie problem zmienic rozdzielczosci w grze na 1680x1050 i byla by na full screen czyli takiej roz jak pulpit tylko ze ta gra musi chodzic na 1024x768. A naspialem ten post poniewaz gdy tylko przynioslem ten mointor do domu i odpalilem ta gre w rozdzielczosci 1024x768 monitor sam dostosowywal ta rozdzialke do full screena bez okrojenia i wygladalo to tak jak by chodzila w 1680x1050 z tego co pamietam wyswietlal sie komunikat " monitor teraz dostosowuje automatycznie rozdzielczosc dla lepszej jakosci obrazu" cos w tym stylu. Co do skalowania mam karte nvidi Gf8600Gt i probowalem na wszystkich skalowaniach oprocz 4 opcji bo ona nie scaluje...Dodam ss moze on rozjasni troszke sytuacje i moj problem.

ggregerg.bmp

Edytowane przez user128

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze zeczywiscie troche chaotycznie to napisalem ale tak jest, mam pulpit o rozdzielczosci 1680x1050 i gdy otwieram gre w rozdzielczosci 1024x768 otwiera mi sie ona w oknie, i gra chodzi w okienku.Na reszcie pulpitu nie ma czarnych pasow tylko jest normalny pulpit windowsa........

Toz przeciez pisalem ze musisz grę uruchomic w trybie pelnoekranowym, naciskales alt+enter?(w poprzednim poscie pomylkowo napisalem alt+tab) Monitor wyswietla to co idzie z karty graficznej a karta wyswietla pulpit z okienkiem. Jak nie da sie przelaczyc z klawiatury to spróbuj we wlasciwosciach ikony.

Edytowane przez akodo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alt+enter nic nie pomaga tak samo jak uruchomienie w trybie pelno ekranowym

Tzn żaden z tych sposobów nie uruchamia gry na pełnym ekranie? Żebym dobrze zrozumiał, jesli juz uruchamiasz grę w tym okienku jak na screenie to ona normalnie działa i możesz grać? A jesli wyjedziesz kursorem poza okienko gry to możesz pracować na pulpicie? Jesli tak to jst to problem z grą i opcjami uruchomienia, moze w samej grze jest opcja "uruchom w oknie" czasami tak jest. Co to za gra? Raczej szukaj w internecie na forach dotyczących tej gry, moze nawet ktos znalazl sposob na uruchomienie jej w trybie wide.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jest dokladnie tak jak napisales ze uruchamia sie gra w oknie normalnie gram w nia a jak wyjzedzam kursorem poza gre to zmienia sie na kursor windowsa i normalnie moge pracowac na pulpicie. Wlasnie patrzylem w opcjach tej gry ale nie ma wlasnie zaznaczonej tej opcji dla info jesli pytasz co to za gra to jest to Silkroad online. Cholerka szkoda bo monitorek sam rozciagal do full screena ta rozdzielczosc 1024x768 ,ale moze zeczywiscie bede musial szukac rozwiazania po stronie gry a nie Hardware.

 

Temat do zamkniecia Problem naprawiony(monitor lub gra zlapala jakies bledne ustawienia ktorys z kolei reinstal gry, i ustawienia fabryczne monitora - problem znikl ).

 

Pozdrawiam

Edytowane przez user128

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...