Skocz do zawartości
seboltg

E5200 Czy E6600 Do Grania!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam dylemat co do procesorow.. Nie wiem czy ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> e5200(45nm, 2mb cache) czy e6600 (4mb cache) Chodzi mi glownie o granie! Pomocy

Jak do granie to zdecydowanie E5200, w grach bez porownania bardziej licza sie mhz, niz liczba rdzeni.

 

Ps. Faktycznie pokrecilem, zapomnialem juz o E6xxx :P A byly takie kiedys :D

Edytowane przez marioking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak do granie to zdecydowanie E5200, w grach bez porownania bardziej licza sie mhz, niz liczba rdzeni.

Wystarczy rzucic okiem na test e5200 na egielda i tam w kazdym benchmarku w grach e5200 ma kilkadziesiat fps wiecej lub przynajmniej kilkanascie. Wiec Q6600 musialby byc znacznie tanszy by warto byloby go brac.

Eeee, On mówił o E6600, a nie o Q6600.

 

Odnośnie tematu, E5200 ma mniej cache więc przy identycznych taktach dostanie od E6600 po tyłku. Wszystko sprowadza się do tego czy będzie OC.

Edytowane przez OCM4n14k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takt w takt E6600 przegoni E5200 a z tego co pamiętam to E6600 nieźle się kręciły i tak załóżmy że poszedłby na 3,6ghz a taki E5200 na 3,8ghz to 200mhz nie nadrobi 2mb cache...trzeba jednak wziąć pod uwage ile ciepła wydzieli E6600 a ile E5200 na takich ustawieniach bo domyślam sie że do 3,6ghz na E6600 będziesz musiał mu załadować z 1,45v, przy dobrym AC na codzień to jednak nie problem ;]

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...