Skocz do zawartości
-=YoGi=-

Xspc Laing Ddc Acrylic Reservoir

Rekomendowane odpowiedzi

Ten rez bardzo sie sprawdza, ale ma i wady. Ogólnie ładnie wygląda, niby wszystko solidnie itp. Jednak górny korek, a dokładnie gwint w samym rezie albo na korku jest tak słaby, że z zakręcaniem i odkręcaniem są problemy. Ogólnie kręci się, ale chodzi źle, jak ktoś miał kiedyś doczynienie ze spier... gwintem to wie, o co chodzi.

 

Są dwa otwory na dwie diody 5mm, w zestawie jest jedna, osobiście i tak jej nie uzywam, ale trochę tak bez sensu.

 

Wylot z reza, tym samym wejście pompki tez jest wąskie ( już nie pamiętam dokładnie ale chyba 7mm, rozwiercałem to na 10 czy 11mm ), typowy mod reza-topu do tych pompek.

 

Rurka, która prowadzi wodę od wejścia reza aż do jego, prawie że spodu, IMO jest całkowicie źle zrobiona. Ogólnie chodzi o to, żeby rez sam, żeby było prosto i wygodnie, odpowietrzał układ. Tu jest tak, że pompka pracuje i pcha powietrze w zasadzie siłą pędu wody spowrotem do pompki, która dalej pompuje je do układu i tak wkoło macieja. Powinno być tak, że woda wpada do tego reza, bąbelki powietrza ładnie ida do góry, a sama już woda do wylotu reza. ale i tak odpowietrzanie jest proste, bo wystarczy w jedną strone przechylić zdecydowanie pompkę i zagiąć wąż, ale powiedzmy sobie szczerze, przecież nie tak to miało być. Może ogólnie sprawia ta rurka, że wydajność pompki dodatkowo dzięki niej wzrasta jeszcze bardziej, ale to już są tak niewielkie różnice przy i tak już strasznie mocnych tych pompkach, że IMO jest to tak bezsensowne, że aż głupie.

 

Uważam, że jest po prostu za wysoki, po co i na co komu taka locha, pewnie chodzi o wygląd, ale co mi tam.

 

Ale ogólnie reza polecam w 100%, bo ma swoje wady, ale ma i zalety. No i ta cena... ( oczywiście patrząc w stosunku do konkurencji :) )

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie opłaca się , już to (kiedyś) próbowałem

wlot można rozwiercić ale powiększenie wylotu = spadek ciśnienia o ok. 60-70 procent.Pompka pompuje jak krew z nosa. Przewężenie na wylocie musi być oryginalne !!

zresztą każde gmeranie=utrata gwarancji ;)

ku przestrodze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a oplaca sie go rozwiercac? jesli tak to czym?

Jak bedziesz zakladal na DDC to i tak musisz zdjac fabryczny topik, jak zdejmiesz bedziesz widzial wirnik, tak ze wtedy zwyczajnie zobacz sobie srednice otworka wlotowego w nim, jesli sie okaze ze w topie jest taka jak w wirniku, ewentualnie ciut wieksza nie ma po co rozwiercac, moze przyniesc odwrotny efekt, jak masz stara rewizje pompki z wiekszym otworem wtedy mozesz pozastanawiac sie nad ewentualnym rozwiercaniem...

 

Na fotkach nie wyglada to na tak ciasny otwor jak w Alphacool na przyklad, Watercool ma niby wieksze dziurki ale ja i alpha i water coola rozwiercalem, glownie dla tego ze mam pompki ze starszej rewizji :)

A rozwiercac najlepiej miniszlifierka z odpowiednim frezem :) Choc jak masz cierplowosc to zaokraglony pilnik tez sie nada, wiertarka reczna bym nie ryzykowal jak Ci sie rece trzesa za bardzo, bo niestety latwo sobie popsuc miekka plexi, do tego kazde niedociagniecie i pomylke przy przerobkach widac dosc dobrze, wiertarka stolowa jeszcze by uszla :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalozylem i wyglada calkiem calkiem :) praktycznie uklad sie dzieki temu odpowietrzyl, duzo pomogla chlodnica, ale i tak czasami slysze jakies bombelki podrozujace po blokach :(

Dziura pomiedzy wylotem z tej rurki w srodku a wlotem do wirnika przy poczatkowym odpowietrzaniu daje bardzo duzo, bo te bombelki bardzo ladnie tedy uciekaja. A jak juz zostaja takie malutkie, to juz praktycznie nie daje rady, cos tam niby wylatuje, ale wiekszosc i tak przelatuje spowrotem.

 

Nie wiem czy za mocno przykrecilem pompke czy jak, ale jak wlacze, to wirnik sie nie rusza, a po 2ch sekundach zaskakuje. To norma? Czy jednak za mocno?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalozylem i wyglada calkiem calkiem :) praktycznie uklad sie dzieki temu odpowietrzyl, duzo pomogla chlodnica, ale i tak czasami slysze jakies bombelki podrozujace po blokach :(

Dziura pomiedzy wylotem z tej rurki w srodku a wlotem do wirnika przy poczatkowym odpowietrzaniu daje bardzo duzo, bo te bombelki bardzo ladnie tedy uciekaja. A jak juz zostaja takie malutkie, to juz praktycznie nie daje rady, cos tam niby wylatuje, ale wiekszosc i tak przelatuje spowrotem.

 

Nie wiem czy za mocno przykrecilem pompke czy jak, ale jak wlacze, to wirnik sie nie rusza, a po 2ch sekundach zaskakuje. To norma? Czy jednak za mocno?

 

Mam dokładnie to samo też pompka startuje po chwili i też się zastanawiam czy tak ma być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fatalna jakość zdjęcia ale IMO mój wygląda inedtycznie.

Obadałem go suwmiarką i w najwęższym miejscu ma 40.0mm.

"jajko' wynika z wyprowadzenia wylotu z reza. Inne firmy mają podobnie.

 

Może jednak feralna sztuka Ci się trafiła.

Rez i ddc masz z coolinga ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fatalna jakość zdjęcia ale IMO mój wygląda inedtycznie.

Obadałem go suwmiarką i w najwęższym miejscu ma 40.0mm.

"jajko' wynika z wyprowadzenia wylotu z reza. Inne firmy mają podobnie.

 

Może jednak feralna sztuka Ci się trafiła.

Rez i ddc masz z coolinga ?

sorki, to tylko Kaiser, nie mam przy sobie aparatu. Czy feralna, moze i tak. ja rozumiem, ze moze wynikac z tego wyprowadzenia wlotu, ale mam wrazenie, ze po przeciwnej stronie, rowniez jest wydluzona. tak jakby bylo to zrobione specjalnie symetrycznie. rez i DDC bylo zakupione w coolingu.ale tak czy inaczej, na rezie nie ma zandych sladow, coby pompka zachaczala, czy cos w tym stylu. Oring tez znajduje sie poza obrebem calego wyzlobienia, wiec powinno byc ok.

 

ktos wie ile to ma pojemnosci?

Edytowane przez -=YoGi=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy wyborze ten res z topem a nowy micro res shifta? oba w tej samej cenie. To co lepiej ORT: ORT: wziąć?:>

nie shifta a swifta to raz

lepiej wziac ten top z rezem. jak chcesz moge ci moj sprzedac, bo zamowilem sobie EK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej bo Ty sprzedajesz? :lol: ja bym był za swifem rev 2 który daje wiele możliwość podłączenia nez złączek kątowych przy grubych wężach...sam mam rev1 i jest dobrze ale u mnie rev2 byłaby ideałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w 1 loopie wlasnie MCRES micro rev1 i szczerze mowiac fajnie sie sprawuje, natomiast rev2 wyglada znacznie lepiej i w moim przypadku tez pozwolila by na nieco lepsze poukladanie wezy.

Z drugiej strony jesli pasuje Ci rez z topem XSPC, to w zasadzie w podobnej cenie to tez niezle rozwiazanie... co lepsze ciezko powiedziec, bo wszystko zalezy od konkretnego ukladu i tego co latwiej i lepiej bedzie mozna wkomponowac.

Edytowane przez jedras77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej bo Ty sprzedajesz? :lol: ja bym był za swifem rev 2 który daje wiele możliwość podłączenia nez złączek kątowych przy grubych wężach...sam mam rev1 i jest dobrze ale u mnie rev2 byłaby ideałem

nie :P

zalezy co kto lubi i jak komu bedzie pasowalo. Mnie sie podoba ten XSPC, ale niestety nie pasuje mi ogolnie uklad i zmieniam calkowicie koncepcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...