Skocz do zawartości
dark_zero

Laptop Jako Pc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam taki problem a właściwie nie ja tylko mój znajomy. Otóz posiada on baaardzo stary komputer (Pentium II 233Mhz 128MB Ram 10GB dysk) i chce zmienić na coś nowocześniejszego. Zastanawia się czy wybrać PC czy laptopa.

Myśli o takim lapku http://sklep.vobis.pl/oferta/notebooki/tft...a_a200-1zb.aspx + !GB ramu

 

Znajomy dużo ściąga filmów :lol: natomiast rzadko gra, zależy mu na energooszczędnym sprzęcie

Czy wg Was laptop jako PC to dobry pomysł??

Edytowane przez dark_zero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy do czego. Jeśli mowa o ściąganiu filmów - jak najbardziej, zwłaszcza z dyskiem 200GB. Nie wymaga dużo miejsca, nie ciągnie prądu jak szalony, można go ze sobą taszczyć gdzie dusza zapragnie (no, może 17" nie zawsze :>). Wadami może być utrudnione gierczenie na słabszych modelach i brak dużych możliwości wymiany komponentów. Ale skoro gier nie bierzemy pod uwagę ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy do czego. Jeśli mowa o ściąganiu filmów - jak najbardziej, zwłaszcza z dyskiem 200GB. Nie wymaga dużo miejsca, nie ciągnie prądu jak szalony, można go ze sobą taszczyć gdzie dusza zapragnie (no, może 17" nie zawsze :>). Wadami może być utrudnione gierczenie na słabszych modelach i brak dużych możliwości wymiany komponentów. Ale skoro gier nie bierzemy pod uwagę ...

Znajomy gra tylko że bardzo rzadko(brak czasu). Gry w jakie gra nie są zbyt wymagające (CS, Quake3,).

Czy na tej toshibie pójdą nowsze gry(Cod 2, most wanted,gta san andreas) na najwyższych detalach??

Edytowane przez dark_zero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaaban, jeden z użytkowników forum, używa lapka na codzień (nawet nie ma zwykłego PC) i jakoś nie narzeka, tak więc spokojnie da radę [;

To tak jak ja od około roku ;) . Zeby bylo naprawde komfortowo to lapek musi miec dobrej jakosci martyce, do tego stacja dokujaca, dodatkowy hdd na usb, duuuzo ramu, dwa jajka i mozna zyc :razz: . Jesli jest mniejszy niz 14' to przydalby sie takze zewnetrzny monitor :) No i bez visty :lol2:

 

Dla kolegi od sciagania filmow moze cos pokroju stacjonarnego EEE ;) ?

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam taki problem a właściwie nie ja tylko mój znajomy. Otóz posiada on baaardzo stary komputer (Pentium II 233Mhz 128MB Ram 10GB dysk) i chce zmienić na coś nowocześniejszego. Zastanawia się czy wybrać PC czy laptopa.

Myśli o takim lapku http://sklep.vobis.pl/oferta/notebooki/tft...a_a200-1zb.aspx + !GB ramu

 

Znajomy dużo ściąga filmów :lol: natomiast rzadko gra, zależy mu na energooszczędnym sprzęcie

Czy wg Was laptop jako PC to dobry pomysł??

A ja powiem tak: pare lat temu mialem stacjonarke jak kazdy. Na ktoras tam gwiazdke dostalem pierwszego lapka - IBM T41. I generalnie przez jakis czas sie bujalem z dwoma kompami. Ale zaczalem kombinowac - po co mi dwa, moge miec jeden a do grania konsole. I zamienilem T41 na HP Paviliona 15,4 + Xbox. W lapku siedzial mobilny Athlon64. Nastepnie na Allegro dorwalem bardzo tanio (kurs byl dobry) Della 9300 z GF6800. Mysle, no 17" WUXGA, dobry procek mobilny, mocna grafa - stacjonarka jak nic, a do tego da sie nawet na bateriach sporo podzialac, bo ogniwo bylo powiekszone. Wypasik...minelo pol roku, wujek kumpla mial jechac do PL to sobie mysle, niech mi przywiezie cos konkretnego, bo wymiana mi wyjdzie na zero. Kupilem 17" Sagera z 7800GTX...W koncu jednak wkurzylo mnie noszenie 4kg na plecach wiec moze 14" ale jakies mocne? Moze byc, Asus W3j z Core Duo + X1600. Ekstra. 1,5 roku minelo pomyslalem, ze czas na zmiane, ale nadal na 14" -> Asus F8. Ale niestety - wykonanie nie to, problemy z HD2600 i kolejna transakcja -> XPS M1530. Wykonanie super, konfig super ale...po co mi wlasciwie laptop? Wiekszosc czasu siedze w domu, a jak lece poza miasto, do panny, za granice to potrzebuje miec dostep do gg, maila, opery i ewentualnie filmy + obejrzec zdjecia z karty pamieci a do tego nada sie idealnie netbook. Takze final jest taki, ze wrocilem dokladnie do miejsca z ktorego zaczalem poszukiwania "zlotego srodka" czyli maly lapek + normalna stacjonarka i uwazam (a mam podstawy, bo przerobilem wszystkie wielkosci laptopow), ze takie wyjscie jest najlepsze. Zaden lapek nie da komfortu pracy jak na stacjonarce bez paru rzeczy typu monitor zewn, hub usb, dysk zewn itd. A skoro to wszystko i tak trzeba dokupic to po co wydawac 3 razy wiecej i przy okazji pozbawic sie mozliwosc upgradowania sprzetu w miare potrzeb? I tak jak mowie: pracujesz w domu - uzywaj sprzetu domowego, chcesz miec kompa ze soba poza domem - wez najbardziej mobilnego (malego). Rozwiazania 2w1 w gruncie rzeczy wcale nie sa takie super jak to sie moze na poczatku wydawac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takze final jest taki, ze wrocilem dokladnie do miejsca z ktorego zaczalem poszukiwania "zlotego srodka" czyli maly lapek + normalna stacjonarka i uwazam (a mam podstawy, bo przerobilem wszystkie wielkosci laptopow), ze takie wyjscie jest najlepsze. Zaden lapek nie da komfortu pracy jak na stacjonarce bez paru rzeczy typu monitor zewn, hub usb, dysk zewn itd. A skoro to wszystko i tak trzeba dokupic to po co wydawac 3 razy wiecej i przy okazji pozbawic sie mozliwosc upgradowania sprzetu w miare potrzeb? I tak jak mowie: pracujesz w domu - uzywaj sprzetu domowego, chcesz miec kompa ze soba poza domem - wez najbardziej mobilnego (malego). Rozwiazania 2w1 w gruncie rzeczy wcale nie sa takie super jak to sie moze na poczatku wydawac.

Święta racja. Poza tym, w stacjonarce jesteś w stanie sam wymienić każdy podzespół, w razie jakiejś nieszczęsnej awarii. A z lapkami już trochę gorzej, trudniej dostępne części.

Ja w sumie od zawsze śmigałem na desktopie, ale teraz mam zamiar dokupić jeszcze netbooka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jest b.dobre wyjście,Desktop+netbook.No ale koledze raczej na oba nie starczy.Ja imho jestem za desktopem+fajny monitor i inne peryferia.No chyba że kolega chcę się z kompem ruszać i być mobilny.Poza tym,to można złożyć energooszczędnego kompa.

 

Są 2 wyjścia,albo amd i mobas na 780g=b.dobra zintegrowana grafika albo Intel i oddzielna grafa.

Amd:

AMD Athlon 64 X2 4450e,

GIGABYTE GA-MA78GM-S2H,

A-Data 2GB PC800,

Samsung 750GB F1,

Modecom Mc 350w,

jakaś obudowa wg.gustu,monitor i reszta i powinno Ci wyjść tyle ile dał byś za lapka.

 

Intel:

e5200,

Gigabyte G31,

Hd 4650,

A-Data 2GB PC800,

Samsung 750gb F1,

Modecom Mc 350w,

jakaś buda i reszta.

Edytowane przez jawor121

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja oprócz kompa z sygnaturki mam jeszcze jeden konfig który służy do rozdzielania neta i ściągania od czasu do czasu jakiegoś staffu.

 

Duron 1 GHz, 768 MB Ram, jakaś płyta Asrocka na kt 266, jakaś słaba grafa, 2 dyski i styka.

Problem w tym, że niby taki cienki sprzęt, a ciągnie około 80 W/h. I tutaj myślę żeby zamienić to na Winda, funkcjonalność taka sama, a pobór prądu o niebo mniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli na starcie odpusci sie grafike (nawet typu 8600gt ktore jest i tak za slabe do nowych gier), to mozna calkiem tanio dostac nowy desktop replacement (17, duza klawa numeryczna, z 250gb, szybki i zimny penryn, i z 2 gb ramu). Dodatkowo bedzie to na gwarancji, praktycznie nowe, w solidnej obudowie nieskrzypiacej (nie acer), za okolo 2k pln. Wymaga to troche obserwacji i szczescia na allegro, ale jak najbardziej da sie kupic lapa w takiej konfiguracji.

Jak sie jeszcze postawi na tym jakis ladnie skonfigurowany xp to uzyskujemy rewelacyjna predkosc dzialania i komfort pracy (na takim configu vista potrafi dzialac juz bardzo ladnie, ale jeszcze szybciej (xp) nie znaczy gorzej).

Taki duzy laptop jest dobry do noszenia po domu, podpiecia go pod tv jako zrodlo materialu hd, ew nadaje sie do latwego przenoszenia przy okazjonalnych transportach na wieksze odleglosci (jest znacznie wygodniejszy do przeniesienia niz pakowanie kartonow z calym sprzetem). Fakt do noszenia na codzien 17 sie nie nadaje i trzeba kombinowac z czyms mniejszym i potem konczy sie to dolaczaniem zewnetrznego monitora na "stanowisku", albo posiadaniem kompa stacjonarnego.

 

Stacjonarne rozwiazanie ma przeage jezeli potrzebujemy mocnej grafy, albo jakiegos silnego wielordzeniowca. Podobnie jezeli i tak konczymy podlaczajac do takiego lapa zewnetrzna klawe, monitor, mysz, dyski i 10 innych dodatkow. W takiej sytuacji lepiej zdecydowac sie na desktop.

 

Jak sie porowna ceny to zawsze wygrywa w parametrach skladak + monitor vs notebook.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jest b.dobre wyjście,Desktop+netbook.No ale koledze raczej na oba nie starczy.

Sprzedajac ostatniego NOTEbooka + akcesoria kupilem stacjonarke, 22" LCD + NETbooka takze kwestia finansow raczej nie istnieje.

 

Stacjonarne rozwiazanie ma przeage jezeli potrzebujemy mocnej grafy, albo jakiegos silnego wielordzeniowca

No jeszcze gdy potrzebujemy sporo powierzchni dyskowej, gdy potrzebujemy RAID itd. Poza tym tak jak wspomniales, w wiekszosci przypadkow konczy sie jednak na podpieciu paru innych "bzdetow" (monitor, klawa, dyski etc.). Tak jak mowilem, przerobilem wszystkie mozliwe wielkosci laptopow i multum akcesoriow i bogatszy o te doswiadczenia stwierdzam ze combo desktop+netbook jest najlepsze.

 

A jesli koniecznie ma byc lapek jako stacjonarka to zdecydowanie 17" z jakas mid-endowa grafa zeby faktycznie to zastapilo desktopa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram maSTHa212. Rozwiązanie desktop + netbook (ewentualnie max 11-12") jest najlepsze. Bo desktop to desktop. I jeśli chodzi o upgrade, komfort pracy, usterki itp. A tak to mobilnie to co jest niezbędne, czyli net, dobra bateria, niewielkie rozmiary.

 

Moim ideałem byłby desktop + albo netbook 10", albo ewentualnei 13" mac'zek :D które teraz fajnie potaniały i macbooka można dorwać za $850 w US

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale Ty sprzedałes dobrego lapka maSTHa212,a on ma ok 2,5k zł.No więc na pewno nie kupić i 22"lcd,kompa i jeszcze net booka.No chyba że komp będzie bardzo średni,a monitor najtańszy 22".

2,5k na wszystko? Na luzie, spojrz na ceny w temacie o zestawach. Za 1100 masz:

 

Procesor : Intel Pentium Dual Core E5200 - 249 zł

Chłodzenie Procesora : Pentagram HP-120 ALCu Karakorum - 79 zł

Pasta Termoprzewodząca : Zalman ZM-STG1 - 25 zł

Płyta Główna : Asus P5QL Pro - 269 zł

RAM : GoodRam 2GB 800MHZ - 90 zł

Karta Graficzna : Palit Radeon HD4850 512MB - 439 zł

Zasilacz: Pentagram PSF-460-P12S - 140 zł

HDD : WD 320GB 16MB Cache AAKS - 159 zł

Napęd : Samsung SH-S202J - 69 zł

 

Koles nie gra, wiec grafe mozna kupic duzo tansza, albo w ogole na integrze leciec. Do tego LCD 20-22" to koszt max 700, pewnie za 600 tez ujdzie. I do kompletu Acer Aspire One za ~ 900. WYchodzi jak nic 2500, ewentualnie 100-200 dorzuci i jest ustawiony. Na sile nie zmuszam przeciez, ale naprawde warto sie zastanowic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OT

stare MB nie sa warte 200$ ze wzgledu na jakosc obudowy, za to nowe mmm bajka, ale cena tez inna ;)

/OT

wiesz najlepiej to macbook pro. :) Ale np. design nowych do mnie w ogóle nie przemawia jeśli mam być szczery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wg Was laptop jako desktop to dobry pomysł??

Nie

 

1. Zeby bylo naprawde komfortowo to lapek musi miec dobrej jakosci martyce,

2. do tego stacja dokujaca, dodatkowy hdd na usb, duuuzo ramu, dwa jajka i mozna zyc :razz: .

3. Jesli jest mniejszy niz 14' to przydalby sie takze zewnetrzny monitor :)

4. No i bez visty :lol2:

1. a to kosztuje, oj kosztuje...

2. lista życzeń się coś wydłuża ;)

3. IMO <17" a i to minimum. 15,4"(15") na dłuższą metę to mało.

4. heh. a czemu tak pesymistycznie?

w moim przypadku dopłata do XP prof wobec V. Basic Ł60 netto oceniłem jako przegięcie.

 

A ja powiem tak: pare lat temu mialem stacjonarke jak kazdy. Na ktoras tam gwiazdke dostalem pierwszego lapka - IBM T41.

(...) i kolejna transakcja -> XPS M1530. Wykonanie super, konfig super

1. ale...po co mi wlasciwie laptop? Wiekszosc czasu siedze w domu

2. a jak lece poza miasto, do panny, za granice to potrzebuje miec dostep do gg, maila, opery i ewentualnie filmy + obejrzec zdjecia z karty pamieci a do tego nada sie idealnie netbook.

3. Takze final jest taki, ze wrocilem dokladnie do miejsca z ktorego zaczalem poszukiwania "zlotego srodka" czyli maly lapek + normalna stacjonarka i uwazam (a mam podstawy, bo przerobilem wszystkie wielkosci laptopow), ze takie wyjscie jest najlepsze.

4. Zaden lapek nie da komfortu pracy jak na stacjonarce bez paru rzeczy typu monitor zewn, hub usb, dysk zewn itd.

5. A skoro to wszystko i tak trzeba dokupic to po co wydawac 3 razy wiecej i przy okazji pozbawic sie mozliwosc upgradowania sprzetu w miare potrzeb?

6. I tak jak mowie: pracujesz w domu - uzywaj sprzetu domowego, chcesz miec kompa ze soba poza domem - wez najbardziej mobilnego (malego).

7. Rozwiazania 2w1 w gruncie rzeczy wcale nie sa takie super jak to sie moze na poczatku wydawac.

AD1. no właśnie...

AD2. tak samo na uczelnie (do pracy) albo do kogoś z grupy (z pracy). a taszczyć coś wydajnego (ciężkiego) bardzo szybko się odechciewa.

AD3. to jest właśnie jedyny "złoty środek". reszta to IMO pół środki.

AD4. zgadzam się.

AD5. jak sam zauważyłeś jest to rozwiązanie kosztowne i w dodatku niekoniecznie wydajne

AD6. także to wszystkim powtarzam

AD7. ja nie widzę w ogóle w tym nic "super". no chyba że ktoś we trzech na 12m^2...

 

ps. gdyby XPS jeszcze miały do wyboru coś poza true-life...

 

Ja w sumie od zawsze śmigałem na desktopie, ale teraz mam zamiar dokupić jeszcze netbooka.

Albo laptoka nie-za-ciężkiego na nie-prądożernej-konf. Idealnie to "X" od lenovo ale wiadomo jakie oni mają ceny.

Pomyśl o Vostro 1310. Niedrogo i całkiem dobrze. Do ostatniej chwili wachałem się między 1310 a 1510...

 

1. Popieram maSTHa212. Rozwiązanie desktop + netbook (ewentualnie max 11-12") jest najlepsze.

2. Bo desktop to desktop. I jeśli chodzi o upgrade, komfort pracy, usterki itp.

3. A tak to mobilnie to co jest niezbędne, czyli net, dobra bateria, niewielkie rozmiary.

4. Moim ideałem byłby desktop + albo netbook 10", albo ewentualnei 13" mac'zek :D które teraz fajnie potaniały i macbooka można dorwać za $850 w US

AD1. również popieram. z naciskiem na 12-13

AD2. i wydajność szeroko pojęta

AD3. lekka konfiguracja, bateria, wymiary i WAGA

AD4. podpisuję się rękami i nogami.

dla mnie ideał to desktop + X od lenovo z 12" lub najlepiej 13.3"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja moze powiem cos na temat takiego mixu bo dlugo z takiego rozwiazania korzystalem deska+lap. Owsze na desktopie mozna sobie pograc sciagac do woli itd. Jednak problem pojawia sie w miare coraz wiekszego wykorzystywania zasobow kompa mam na mysli tutaj nie tylko rozrywke itd. Np pracujesz nad projektem robisz raz na tym raz na tym liczba wersji sie mnozy trzeba pamietac o przerzucaniu stosownych danych, ograniczony dostep do meili, histori rozmow z komunikatorow, danych przesylanych przez fona,hasel i ustawien w programach....no pewnie mozna miec zewnetrzny dysk ale co to daje kolejne kg do tachania i nie potrzebne przewody. Mobilnosc owsze ale napewno nie za cene 10" albo 12" takie rozwiazania sa dobre tylko do neta jakis krotkich dokumentow w przypadku chocby malej zabawy z grafa albo czyms podobnym juz pojawia sie problem. Sredniej wielkosci lap jest w sumie w miare uniwersalny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np pracujesz nad projektem robisz raz na tym raz na tym liczba wersji sie mnozy trzeba pamietac o przerzucaniu stosownych danych

Albo pracujesz na plikach, ktore masz na dysku przenosnym/pendrivie.

 

ograniczony dostep do meili,

Wystarczy zaznaczyc zeby w lapku nie kasowal maili z serwera po sciagnieciu i po klopocie, masz wszystko i tu i tu. Ewentualnie synchro kontaktow / import ustawien. Wszystko kwestia chwili.

 

danych przesylanych przez fona,hasel i ustawien w programach

Jedna sesja na lapku i w Operze mam wszystkie hasla, ktore mam tez oczywiscie na stacjonarce.

 

....no pewnie mozna miec zewnetrzny dysk ale co to daje kolejne kg do tachania i nie potrzebne przewody

Aż 100g więcej i kabelek USB długości 30cm, nie wiem czy moje plecy to wytrzymaja ;)

 

Mobilnosc owsze ale napewno nie za cene 10" albo 12" takie rozwiazania sa dobre tylko do neta jakis krotkich dokumentow w przypadku chocby malej zabawy z grafa albo czyms podobnym juz pojawia sie problem. Sredniej wielkosci lap jest w sumie w miare uniwersalny :)

Z naciskiem na "w miare". Osobiscie pisze artykuły na Windzie i nie sprawia mi to jakoś większych klopotow. Oczywiscie kwestia przyzwyczajenia.

 

pozdro

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No proboj na penie pracowac nad projektem, ktory wazy pare ziesiat mb i jest co chwile zapisywany i robione kopie powodzenia. Kwestie dyskow przenosnych pominiemy. Jesli chodzi o meile nie usuwanie jest fajne owsze ale po paru dniach masz problem bo kilka kilkadziesiat meil trzeba sciagnac.... Synchro wymaga znowu przenosnego dyski i kolo sie zamyka. Wiesz jesli uzywasz tylko hdd to nie problem ja w torbie mam 2 programatory na usb przejsciowke usb-rs i jeszcze pare rzeczy czasami sie mozna pogubic w gaszczu na biurku. To ma byc mobilne a nie przychodze i musze monitor myszke podpiac dysk co jeszcze ? Bez sensu ;].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No proboj na penie pracowac nad projektem, ktory wazy pare ziesiat mb i jest co chwile zapisywany i robione kopie powodzenia. Kwestie dyskow przenosnych pominiemy. Jesli chodzi o meile nie usuwanie jest fajne owsze ale po paru dniach masz problem bo kilka kilkadziesiat meil trzeba sciagnac.... Synchro wymaga znowu przenosnego dyski i kolo sie zamyka. Wiesz jesli uzywasz tylko hdd to nie problem ja w torbie mam 2 programatory na usb przejsciowke usb-rs i jeszcze pare rzeczy czasami sie mozna pogubic w gaszczu na biurku. To ma byc mobilne a nie przychodze i musze monitor myszke podpiac dysk co jeszcze ? Bez sensu ;].

Brzmisz zupelnie jak ja tak 2-3 lata temu ;) Nie no ok, juz wspomnialem wyzej, ze na sile nikogo zmuszac nie bede. Po prostu wiem jak takie "poszukiwania" optymalnego rozwiazania sie w koncu koncza ;) Co do synchro to wystarczy po prostu siec komputerowa czy to po kablu czy wifi. A male dyski 2,5" z wyjsciem eSATA to juz tylko kwestia czasu (sorry: juz sa http://www.ceneo.pl/Dyski_twarde;017P1-49929P3-49945.htm) i w tym momencie transfery masz identyko. Dla chcacego nic trudnego ;)

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No proboj na penie pracowac nad projektem, ktory wazy pare ziesiat mb i jest co chwile zapisywany i robione kopie powodzenia.

Przy obecnych prędkosciach to zaden problem.

 

 

 

Jesli chodzi o meile nie usuwanie jest fajne owsze ale po paru dniach masz problem bo kilka kilkadziesiat meil trzeba sciagnac....

Thunderbird portable i mam poczte na kazdym PC podlączonym do sieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega po przeczytaniu tego tematu zdecydował że zakupi teo oto notebooka http://sklep.vobis.pl/oferta/notebooki/tft...a_a200-1zb.aspx + 1GB ramu

Ma jeszcze parę pytań co do tego lapka

1.Czy matryca w tym laptopie nada się do "zabaw" w potoshopie?

2.Czy ten procesor poradzi sobie z AutoCadem?

Edytowane przez dark_zero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popraw linka, bo nie wiadomo dokładnie jaki to lapek. Wydaje mi się że to ten: http://sklep.vobis.pl/oferta/notebooki/tft...a_a200-1zb.aspx

W takim razie proc trochę słaby jak na dziesiejsze czasy, może lepiej coś na C2D poszukać?

Dodatkowo 1GB ramu to minimum. POlecałbym 2GB - z AutoCadem się przyda.

 

Na allegro można by moim zdaniem dostać coś dużo lepszego za taką kasę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam laptopa jako głównego komputera już ładne parę lat do większości zajęć, i obecnie nie wyobrażam sobie powrotu do samego deskopa.

Opina ta może też wynikać z mojego trybu życia, spory kawałek czasu spędzam na różnego rodzaju wyjazdach, delagacjach itp. gdzie posiadanie wydajnego notebooka pozwalającego na dłuższą pracę na dokumentach, wstępną obróbkę zdjeć na szybko czy chociażby gierczenie w wolnych chwilach jest nieocenione.

 

Jednocześnie nie wyobrażam sobie pracy bez maleństwa które mogę mieć zawsze przy sobie w biurze, a po wrzuceniu w stację dokującą w 5sek mam możliwość wygodnej pracy na 30" panelu LCD z zewnętrzną klawiaturą.

 

Idealnego połączenia mobilności z wydajnością nie ma, używałem chyba modeli ze wszystkimi opcjami konfigu i nigdy nie udało mi się mieć pełnej swobody pracy z jednym notebookiem. Zawsze albo było to zbyt duże czy za ciężkie, albo oferowało zbyt małą wydajność czy czas pracy bez kabla.

 

Deskopa kupiłem nieco ponad miesiąc temu, używam go niemal wyłącznie do obróbki zdjęć i video. Gdyby nie te zastosowania byłby mi on właściwie zbędny, nawet dokumenty z pracy wolę przeglądać z poziomu notebooka podłaczajac co najwyżej zew. panel i klawiaturę.

 

Podsumowując:

Jeżeli kolega potrzebuje czegoś przenośnego do ściągania plików, przeglądania poczty czy WWW i nie potrzebuje mobilnej wydajności przyłączam się do propozycji maSTHa212 czyli połączenie netbook+deskop. Netbook podczas pracy przy pobieraniu plików pobierał będzie pobierał zdecydowanie mniej energii a wychodząc z domu można go mieć niemal zawsze przy sobie.

 

Ps.

 

@Tony

Te nowe MB są faktycznie, delikatnie mówiąc ochydne... :angry: Ale o gustach ponoć się nie dyskutuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...