Skocz do zawartości
Absence2K

Allekomp Ii Edycja - Sonda

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie mowie o nie dopuszczeniu ale o miejscu które zajęła :D

 

Pooglądaj discovery, tam pokazują tam ciekawe rzeczy .... i tu wsadzić szerokie felgi i niskie kapcie każdy potrafi jakieś głośniczki. Porównaj samochód jakikolwiek z dziełem Fuss'a .... o tym właśnie mowie on robi coś nowatorskiego niemal idealnego. i zawsze dostaje 1 miejsce. :D a ty przylepiłeś błotniki niklowane felgi i nisko profilowe kapcie i... jak nie rozumiesz mojego punktu widzenia to nie.

 

Nawet opięcie kabli jest modem ale czy zasługuje na 1 miejsce ???

 

 

Ktoś wspomniał ze O Polacy tu nic nie można pokazać .... hehe nawet się zdziwisz jak poza polska ludzie się zachowują :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli takie układanki będą w konkursie allegro to nie musimy sie martwic o poziom.

 

Giziu twoja buda jest naprawde niezla imho czołówka z tego konkursu, tutaj w dyskusji mi chodziło raczej o sama idee modingu niz konkurs na to kto ładniej złoży i dopracuje kompa z lc.

Edytowane przez xisio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ xisio, masz rację. Ale patrząc na zestawy zgłoszone do I edycji, nie uważam aby mój nie zasługiwał na dopuszczenie do konkursu.

na dopuszczenie zasługiwał, ale nie zaprzeczysz chyba, że wygrałeś dzięki licznym "plecom" :). Mam nadzieję, że komisja "ekspercka" zadziała w końcu jak należy :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na dopuszczenie zasługiwał, ale nie zaprzeczysz chyba, że wygrałeś dzięki licznym "plecom" :). Mam nadzieję, że komisja "ekspercka" zadziała w końcu jak należy :wink:

PelzaK, Ty nie zaprzeczysz że gdyby nie "plecy", nie znalazłbyś się w pierwszej trójce. Bez obrazy ale większość Allegrowiczów nie znających się na moddingu uznałoby twój projekt jako dziwadło :wink: Edytowane przez -GIZIU-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez obrazy ale większość Allegrowiczów uznałoby twój projekt jako dziwadło :wink:

rozumiem ze Ty jestes wszechwiedzacy i wiesz co mysli "wiekszosc Allegrowiczow" ?

 

ja mam nadzieje, ze jury spelni swoje zadanie... a nie pogorszy sytuacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem ze Ty jestes wszechwiedzacy i wiesz co mysli "wiekszosc Allegrowiczow" ?

 

ja mam nadzieje, ze jury spelni swoje zadanie... a nie pogorszy sytuacje

Samhain, wyluzuj. Chodzi mi o to że to konkurs organizowany przez Allegro. Każdy Allegrowicz może wziąć w nim udział. Powiedz mi, ile osób z twoich znajomych, które posiadają konto na Allegro, wie co to modding i potrafiłoby docenić pracę PelzaK'a ? Myślę że góra 3% Allegrowiczów wie co to modding. Edytowane przez -GIZIU-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PelzaK, Ty nie zaprzeczysz że gdyby nie "plecy", nie znalazłbyś się w pierwszej trójce. Bez obrazy ale większość Allegrowiczów nie znających się na moddingu uznałoby twój projekt jako dziwadło :wink:

Nie zaprzeczam... aczkolwiek wiem, że nie każdy z ppc głosował na mnie i wcale mnie to też nie dziwi, bo nie każdemu takie dziwadło się podoba - ale raczej ciężko powiedzieć, że mój komputer ma standardowy wygląd - a o to głównie chodziło w konkursie... :wink:

Już może nie będę wywodził się na temat podejrzanych seryjnych głosów w tym samym czasie na ten sam komputer, bo kto widział ten swoje wnioski wysnuł :).

 

Mój komputer to dziwadło, sam to przyznaję, ale takie osobistości jak pan Arjan B. - skądinąd znany właściciel całego all-grajdołka, był pod wrażeniem, jego - jak domniemuję, syn także, już nie powiem o reszcie ludzi, którzy na wystawie robili zdjęcia i których komentarzy miałem przyjemność posłuchać... Więc wydaje mi się, że mam nieco lepsze rozeznanie nt. co i komu z allegrowiczów się podobało :)

 

Powiedz mi, ile osób z twoich znajomych, które posiadają konto na Allegro, wie co to modding i potrafiłoby docenić pracę PelzaK'a ? Myślę że góra 3% Allegrowiczów wie co to modding.

Dziwnie się czuję jak ktoś o mnie pisze.. :)

Natomiast co chcę powiedzieć. Tu nie chodzi o znajomość modingu. Przyznasz -GIZIU-, że na konkursie były obudowy, w które włożono więcej pracy i po prostu wyglądały niestandardowo (już nie powołam się nawet na mój case). Przeciętny użytkownik nieznający się na modingu, gdyby miał ocenić i przyznać punkty dla bardziej niecodziennej obudowy wybrał by tą, która ma raczej niestandardowy wygląd obudowy. Taki człowiek nie zna się przecież na chłodzeniu wodnym i nie wie jakiej firmy bloki założyłeś na cpu czy gpu, bo nawet nie wie, że coś takiego jak blok istnieje. Widzi po prostu obudowę, jakich teraz w sklepie dziesiątki. Więc wydaje mi się, że z tego punktu widzenia to przeciętny allegrowicz niezwiązany z modingiem raczej by głosował na dziwaki niż na zwykłe obudowy. Chyba :), że nie przeczytał reguł konkursu i zagłosował na to co sam w domu ma :).

 

No ale nie bijcie się już, mamy zrobić tak, żeby było dobrze, bo bierzemy przykład z naszego rządu :wink:. Zamiast polepszać sprawy to się przepychamy o to kto ma lecieć samolotem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też wiem że nie każdy z PCL na mnie głosował. A co do "seryjnych głosów" to chyba nie zarzucasz mi że zaprosiłem do domu 10 kumpli i każdy po kolei sie logował u mnie z kompa i głosował :wink: Co do gustu Allegrowiczów faktycznie możemy gdybać, ja swoją opinię wyrażam na podstawie osób które widziały mojego kompa, którym pokazywałem resztę zestawów i które mój oceniły jako "wypas" a twój jako właśnie "dziwadło". Nie obraź się proszę bo nie piszę tego aby Ci dopiec czy coś, ale tak już jest. Może na żywo twój mod wygląda lepiej, nie wiem bo nie widziałem. Doceniam twój wkład pracy i ogólnie podziwiam osoby które tworzą budy niestandardowe. Ja niestety nie mam na to czasu. Ja osobiście jestem fanem bud a'la ATX nawet zrobionych od zera i wg. mnie buda ma wyglądać jak buda. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też wiem że nie każdy z PCL na mnie głosował. A co do "seryjnych głosów" to chyba nie zarzucasz mi że zaprosiłem do domu 10 kumpli i każdy po kolei sie logował u mnie z kompa i głosował :wink: Co do gustu Allegrowiczów faktycznie możemy gdybać, ja swoją opinię wyrażam na podstawie osób które widziały mojego kompa, którym pokazywałem resztę zestawów i które mój oceniły jako "wypas" a twój jako właśnie "dziwadło". Nie obraź się proszę bo nie piszę tego aby Ci dopiec czy coś, ale tak już jest. Może na żywo twój mod wygląda lepiej, nie wiem bo nie widziałem. Doceniam twój wkład pracy i ogólnie podziwiam osoby które tworzą budy niestandardowe. Ja niestety nie mam na to czasu. Ja osobiście jestem fanem bud a'la ATX nawet zrobionych od zera i wg. mnie buda ma wyglądać jak buda. Pozdrawiam.

Nie wnikam jak przebiegało głosowanie, bo teraz mnie to średnio interesuje ;). Zazwyczaj bywa tak, że jak pokażesz znajomym coś swojego to powiedzą, że łał super :) a inne są be.

Nie obrażam się też, bo już dzieckiem nie jestem, bioreactora wymyśliłem jakieś 4 lata temu więc wtedy miałem nieco inne pomysły niż dzisiaj, ale jak już wymyśliłem to starałem się go skończyć w takim stylu w jakim powstał projekt. Natomiast zupełnie nie rozumiem robienia od zera budy która wygląda jak taka kupiona w sklepie. Jesli już coś robić od zera to tylko dlatego, żeby było inne ;).

Jeśli czas i chęci pozwolą to zabiorę się za kolejną obudowę, która nie będzie już tak fikuśna jak bioreactor - będzie głównie praktyczna :)

 

Beczka powinna wygrać, drugie miejsce BIOREAKTOR, trzecie piramida. Te pierwsze miejsce to jakaś pomyłka, standard okno + świecący wiatraczek :/

W sumie subiektywna opinia, ale zwróć uwagę -GIZIU-, tu masz przykład jak ocenia kowalski obudowy... beczka - coś fajnego, bioreactor - dziwak ale też fajny, piramida - też raczej standardowa nie jest. Natomiast patrzy na Twoją obudowę i widzi okno i katodę - rozumisz pan o co mi chodzi? :) Kowalski nie wnika, co masz w środku, patrzy ogólnie na wygląd.

 

Może zakończmy na tym. Żeby nie było, że mam jakiś uraz do Ciebie czy coś, bo nie mam - a już specyfika moich postów taka jest, że budzą wątpliwości :) i wszczynają wojny :twisted:

Edytowane przez PelzaK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natomiast zupełnie nie rozumiem robienia od zera budy która wygląda jak taka kupiona w sklepie. Jesli już coś robić od zera to tylko dlatego, żeby było inne ;).

Jeśli czas i chęci pozwolą to zabiorę się za kolejną obudowę, która nie będzie już tak fikuśna jak bioreactor - będzie głównie praktyczna :)

 

 

W sumie subiektywna opinia, ale zwróć uwagę -GIZIU-, tu masz przykład jak ocenia kowalski obudowy... beczka - coś fajnego, bioreactor - dziwak ale też fajny, piramida - też raczej standardowa nie jest. Natomiast patrzy na Twoją obudowę i widzi okno i katodę - rozumisz pan o co mi chodzi? :) Kowalski nie wnika, co masz w środku, patrzy ogólnie na wygląd.

Chodziło mi o to że jestem zwolennikiem ATX i tego typu obudów, nie piramid i samochodów itp. Masz rację, I edycja się skończyła 10 miesięcy temu, niedługo nowa edycja, nowe mody i spotkamy się w jury eksperckim :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to że jestem zwolennikiem ATX i tego typu obudów, nie piramid i samochodów itp. Masz rację, I edycja się skończyła 10 miesięcy temu, niedługo nowa edycja, nowe mody i spotkamy się w jury eksperckim :wink:

a wszystkim Giziu chyba chodzi, ze Twoja obudowa nie kwalifikuje sie do kategorii "modyfikacje" a raczej do "mega fajnie zrobiony komputer"

 

ale co racja to racja, nowa edycja i mam nadzieje, ze bedzie dobrze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam od siebie że WC nie jest tak łatwe do złożenia jeśli chcemy to zrobić bardzo dobrze. Jeśli ma chłodzić i być cicho to składamy je w 1h jeśli ma wyglądać, pasować kolorystycznie itp to wymaga też jakiegoś wkładu pracy.

 

Co do gizia to przecież sam nie głosował wybrała go "publiczność" im się podobało to ich sprawa. Jeśli startował typ pokazujący obudowę modecoma z wiatrakiem domowym z boku to czemu Giziu miałby nie pokazać swojego dobrego wc? Może to i nie modyfikacja tak dobra jak Pelzaka ale w jakiś sposób to mały modding bo raczej woda w pc to dla szarego usera może okazać się istną abstrakcją.

 

Jak dla mnie eot.. Teraz zastanawiajcie jak ma przebiegać II edycja by nie było potem zonk'ów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam że powinno to być w miarę przyzwoicie zorganizowane wstępna kwalifikacja potem część odpada i zostają tylko najlepsze z których się wyłania pierwsze 3 miejsca. Gdy bym wystawił swoją obudowę na taki konkurs wiem, że sporo osób by powiedziała co to za rdza ta buda leżała w wodzie ? ludziom podobają się błyskotki i buda standardowa z okienkiem i ładnie poukładanym środkiem w jakieś tonacji, ciężko prostym ludziom wytłumaczyć na czym polega modding. Niektórzy z nas uczestników tego forum prowadzą modding extremalny i to jest nieraz nie zrozumiałe dla ludzi, którzy na co dzień się nie zajmują moddingiem po prostu go nie rozumieją. Zaś niektórym podoba się prosty modding czyli ładnie pomalowana buda i ułożone i dobrane komponenty do środka.

Tego nigdy nie przeskoczymy, ważne by organizatorzy konkursu zrobili wszytko by all było fer i nie było zgrzytów. Co do samego głosowania to ciężka sprawa jak to rozwiązać by nie było przekrętów.

 

Dodam jeszcze :

Właśnie przed chwilką byłem odwiedzić galerię wszystkich obudowek z 1 edycji i powiem tak TOTALNA ŻENADA !!!!! Ja się wcale nie dziwię, że wygrała ta buda która wygrała. Ludzie nie zrozumieli o co chodzi (modding extremalny to dla nich czarna magia) oni patrzyli co by w domu postawili sobie a tu wyszło, że dobrze ułożone kable itp wystarczają do pełni szczęścia. Z drugiej strony patrząc na to wszystko ciężko powiedzieć jak moddować czy pod ludzi czy pod swoje upodobania. Ale powiem wam, nie zrażajcie się do moddingu bo robicie to dla siebie by ładnie wyglądało oraz jak dla mnie było bardzo funkcjonalne i poprawiało całokształt usprawnienia pracy z komputerem.

 

Więc jak wspomniałem albo wprowadzić 2 kategorie dla obudowek albo wstępną selekcję. I prośba do organizatorów zróbcie na 2 edycję porządną stronę z porządną galerią wymagajcie od ludzi opisów co robili z obudową itp, to da większy pogląd dla innych co to jest modding a nie tylko dziurka i katoda ! Bo jeżeli takie mody trafiają już na internet to dają tylko pogląd na świat że Polska to nie kraj dla moddingu bo tu nie potrafią robić czegoś fajnego !

 

A już takie coś jak jest pod tym linkiem to powinna byc totalna dyskwalifikacja KOLEGA PRZEGIĄŁ !

TEGO SIĘ NIE ROBI I NIE POWINNO ROBIĆ !!!!!

 

 

A i jeszcze niech jury odróżni sobie jeszcze scratch build'y od modding case bo to trochę różne rzeczy !

Edytowane przez Thorn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze nie zdyskwalifikowany ale poddany specjalnemu nadzorowi... od strony sedziów.

Co rozumiesz przez to stwierdzenie, mają pilnować jego kumpli.

Dla mnie taki koleś to odrazu powinien wylecieć za nieuczciwą grę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak to oczywiste ale nie mozna zdyskwalifikować za to, ze ktoś gdzie znalazł temat na forum o głosowaniu na dany/dane mody. Być może założył je jakiś fanaboy danego moda/modera tudzież kolega, który chciał pomóc a tylko szkodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze niech jury odróżni sobie jeszcze scratch build'y od modding case bo to trochę różne rzeczy !

Dwie, nie dwie.. za dużo będzie możliwości.

 

Odnosząc się do Twego posta, po to właśnie zgłosiłem zapotrzebowanie na oddzielną komisję, która nagrodzi tych, którym się należy, a nie tych, którzy zabłysnęli wśród widowni.

 

być może koleś nawet nie wiedział, ze taki post został napisany a Ty od razu, ze wylatuje

Może nie wiedział, ale po nicku, IP, dacie publikacji czasami łatwo dociec kto i co napisał... internet nie jest aż tak anonimowy jak się niektórym zdaje :).. A w obecnych czasach NKwd i innych serwisów społecznościowych to już w ogóle nie ma tajemnic :lol:

 

Z doświadczenia mojego wynika, że przed takim czymś się uchronić po prostu nie da. Ilu kto ma kolegów, tyle głosów. Co z tego nawet, że uczestnik nie napisze tego na forum, jak ma do wykorzystania mejla, PM, IM. To i tak się będzie działo poza jakąkolwiek kontrolą.

Teoretycznie - tak sobie myślę, gdyby zezwolić każdemu uczestnikowi na reklamowanie swojego moda konkursowego, średnio na każdego zagłosowało by tyle samo osób (znajomych) - co by się wyrównało, i wtedy większe znaczenie w końcowym wyniku miały by głosy osób bezstronnych... W tym szaleństwie jest metoda :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...