Skocz do zawartości
Oststern

Jak Pozbyć Się Natrętnego Agenta?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem,

mianowicie od tygodnia nachodzi mnie natrętny agent ubezpieczeniowy. Kiedyś wykupiłem u niego ubezpieczenie ale zrobił mnie na szaro i przeszdłem do directa.

Ponieważ koleś ma moje dane i sobie wylicza mniej więcej kiedy mi się kończy ubezpieczenie i mnie nachodzi. Jak do tej pory to dzwonił po 10 razy ale teraz to przegina bo przychodzi do mnie do domu.

Mam już kolesia dość a z drugiej strony nie mam pomysłu jak się go pozbyć.

Może macie jakieś 101 porad jak się pozbyć agenta:P I nie chce być jego przyjacielem;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LOL. Domyślam się, że po prostu nie odbierasz tych telefonów, a jak przychodzi to pewnie udajesz, że nie ma Cię w domu :P . Powiedz mu, że nie jesteś zainteresowany i masz już ubezpieczenie w innej firmie. Tyle. Jeśli dalej będzie coś chciał (w co wątpię) powiedz mu wprost, że nie życzysz sobie, aby zawracał Ci głowę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Nie jestem zainteresowany Pana ofertą. Proszę się tu więcej nie pokazywać. W przeciwnym wypadku dzwonie na Policję i wnoszę sprawę o nękanie. Do NIEwidzenia"- trach drzwiami.

Edytowane przez Pigmej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz tam policją grozić...

Nie można grozić policją. Groźba jest czynem ściganym przez prawo, tymczasem policja jest organem państwowym, powołanym do pilnowania porządku. Zatem jest to tylko delikatna sugestia (mocna- przyznaje), żeby kolo dał sobie siana. Jak nic innego nie skutkuje... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie to jakaś paranoja z tymi agentami. jak koleś może być takim natrętem żeby aż przychodzić do Ciebie do domu?

nie dość że oni tylko sprzedają polisy i nie obsłużą Cię jak będzie jakaś kraksa to w dodatku oszukują żeby tylko zdobyć swoją prowizję.

słyszałem o takim przypadku że przyszła agentka żeby znajomym ubezpieczyć mieszkanie ale znajoma miała trochę o tym pojęcie i zaczęła jej zadawać podstawowe pytania czyli jakie są wykluczenia albo w jakim czasie trzeba szkodę zgłosić itp. agentka nie potrafiła odpowiedzieć na żadne pytanie i tak się zafiksowała że w końcu uciekła. dla mnie to jest żałosne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze masz prawo do usunięcia Twoich danych z ich bazy, wyślij pismo i gotowe.

To jest agent ubezpieczeniowy. Samodzielna działalność gospodarcza. On ma swój spis. Co z tego że mu każesz wykreślić twój adres z kajetu. Z głowy mu nie możesz kazać, żeby wymazał gdzie mieszkasz :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest agent ubezpieczeniowy. Samodzielna działalność gospodarcza. On ma swój spis. Co z tego że mu każesz wykreślić twój adres z kajetu. Z głowy mu nie możesz kazać, żeby wymazał gdzie mieszkasz :wink:

Ano to ze jak wystosujesz oficjalne pismo ze nie wyrazasz zgody na przetwarzanei Twoich danych osobowych, oraz na otrzymywanie jakichkolwiek ofer chandlowych, to jezeli takie pismo zignoruje to mozesz do sadu go zglosic :) ( chociaz to tez zalezy od kontrkatu jaki na poczatku podpisales bo moglo byc gdzies malym drukiem ze wyrazasz dozywotnia zgode na to i ze nigdy nie bedziesz wymagal zeby przestali to robic :P)

 

Ale tak jak koledzy wczesniej wspomnieli, po prostu powiedziec mu w prost, ze nie jestes zainteresowany. W koncu to tez czlowiek i zrozumie jak mu wyraznie powiesz "nie dziekuje nie skorzystam ani teraz ani w przyszlosci." i powinno byc po problemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi sie wydaje ze takie podejscie do sprawy nie odgoni takiego natreta. to pewnie jest ten typ czlowieka ktory jak sie go wywali drzwiami to wejdzie oknem. moze faktycznie jakas oficjalna skarga do towarzystwa podziala albo sie wyprowadz i zmien dane osobowe albo sprzedaj samochod:P a tak przy okazji to w jakim jestes direkcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

( chociaz to tez zalezy od kontrkatu jaki na poczatku podpisales bo moglo byc gdzies malym drukiem ze wyrazasz dozywotnia zgode na to i ze nigdy nie bedziesz wymagal zeby przestali to robic icon_razz.gif)

Z ciekawości - zdarzają się takie zapisy? Bo dla mnie osobiście to by było dziwne o.O...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

werto mam w link4 i mam zamiar u nich zostać. Może dlatego ten agent mnie tak nachodzi chociaż mi się wydaje że on nie może wiedzieć w jakim towarzystwie mam ubezpieczenie. Wczoraj znowu dzwonił. Mam go już serdecznie dość!!!

Odebrałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie telepatycznie przewidział, że to dzwonił agent.

Nie wiem jak tam Twoja komórka, ale moja wyświetla numer dzwoniącego. Mów sobie co chcesz, ale ja nie kupuje takiej akcji, że gość mówi swojemu agentowi wyraźnie, że nie chce zawrzeć za jego pośrednictwem żadnej umowy, a ten i tak go męczy. Po co taki agent miałby wydawać kasę na telefony i paliwo jeśli dałoby mu się jasno do zrozumienia, że nic nie zarobi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Oststern byś sprecyzował sprawę bo wygląda mi to na jakieś krętactwo z Twojej strony.

Może sam jesteś agentem ubezpieczeniowym i chcesz się dowiedzieć co poza wyzwiskami mogą Ci ludzie zaserwować ?

Otóż prawnie możesz zostać posądzony o nękanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem problemy z agentem, tym razem od ofe, męczył mnie telefonami to mu powiedziałem, że nie jestem zainteresowany ofertą bo po zbadaniu rynku wielu moich znajomych stwierdziło, że jego firma jest niesolidna, przez kolejne pare dni wydzwaniał do mnie i starał się na siłę wyciągnąć nazwiska i numery osób które to mówią źle o firmie którą reprezentuje, naprawdę czasami aż mnie to przeraża do czego można się posunąć by złapać ten % za podpisaną ofke... także od agentów jakichkolwiek trzymam się od tej pory z daleka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może dlatego że koleś jest wariatem? Już teraz sam nie wiem co nim kieruje. Jak chcesz znać szczegóły to proszę bardzo:

ubezpieczyłem u niego samochód OC i AC. I pytam się czy w AC jest ubezpieczenie od kradzież a on na to że jest więc już nie sprawdzałem w przepisach (dałem ciała) i uwierzyłem kolesiowi. Oczywiście jak mi ukradli samochód to się okazało że mnie oszukał a ja głupi dałem się nabrać. Trzeba było dopłacić do AC żeby mieć ubezpieczenie od kradzieży. Więc jak tylko zgłosiłem kradzież to się pożegnałem z tą firmą.

A agent zaczął mnie nękać telefonami, przychodził do domu itp. Napisałem skargę że mnie oszukał że mnie nęka itp ale oczywiście sprawa rozeszła się po kościach a ja mam z nim do dzisiaj problemy. Ciągnie to się już 3 miesiące i nic tylko się powiesić. Jak widać nie tylko ja mam taki problem:/ Współczuje bo wiem doskonale co to znaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OC - biorę tam gdzie najtaniej po co przepłacać za coś co nie daje mi ochrony i jest obowiązkowe dla wszytskich wczesniej mialem Allianz ale w tym roku bedzie albo HDI albo MTU. Za mojego furaka Allianz chcial prawie 300 Hestia podobnie a MTU 190 zeta + za 30 zeta mam pakiet chroniący zniżki ( 60%)

AC - tutaj już trzeba się zastanowić ale w każdej firmie ubezpieczeniowej wala w *****

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...