Skocz do zawartości
scoobydoo19911

A4tech X-748k

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co znalazłem na forum, to właśnie najlepiej takie rozdzielczości ( nie interpolowane ) ustawiać.

Najlepiej ustawić najwyższą nieinterpolowaną czyli w tym modelu 1600 dpi

 

A co się dzieje na wyższych rozdz. i dlaczego nie poleca się z nich korzystać, pojawia się wtedy możliwość gubienia wskaźnika czy jakieś jeszcze inne błędy?

Pojawiają się błędy ... np. co 2 pix dodawany jest jeden extra (nie da się przesunąć kursora o 1 pix) = schody, gorsze celowanie ... po prostu niższa precyzja

 

Opcja "zwiększ precyzję wskaźnika" ( inaczej akceleracja ) wiadomo co daje. Wolniej ruszasz = mniej przejedzie, szybciej = więcej. Jak macie te opcje poustawiane? Ja zawsze miałem włączone, ale do gierek precyzyjniej jest wyłączyć. Teraz wyłączyłem i na nowo muszę nauczyć się trafiać w ikonki przy wolnych ruchach myszki. :lol2:

Ja mam wyłączoną akcelerację ...

Pytanko na koniec. Jak jest lepiej ustawić mysz? Dać np 2400 DPI i zjechać suwakiem w lewo, czy dać 1600 DPI i suwak w prawo? Jest różnica przy takich ustawieniach?

Najlepiej dać 1600 dpi (max rozdzielczość myszy) i suwakiem dobrać wygodną czułość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam taką sprawę - kilka dni temu kupiłem poprzez allegro myszkę A4Tech X-480K. Wczoraj przesyłka do mnie doszła i niby wszystko fajnie, ale lewy przycisk tak jakby zacina się. Wczoraj jeszcze zdarzylło mi sie to kilka razy, ale dziś jak chwile pograłem w jakiego FPS'a to po prostu nie dało sie wytrzymać. Myślicie że to sie wyrobi ? Czy trzeba odesłać na naprawę - jeżeli takie cos w ogóle przyjma ? A jeżeli mam wysłać to jak to jest z pudełkiem ? Bo moja super-rozgarnięta siostra otwierając je, przedarła je jakims sposobem na pół....

 

Dzieki z góry za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie pytanie panowie: co będzie lepsze - laser czy optyk?? chodzi mi głównie o wymieniane tutaj modele x-748k i xl-740k. szukam czegoś do zastąpienia mojego logitecha mx-518, bo się sypie obudowa niemilosiernie (a poza tym to ok mysz:P). korzystam z podkladki sharkoona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Optyki mają mniej problemów jeśli chodzi o powierzchnię na jakiej pracuję, dlatego celowałbym w model x-748k.

Ja też szukam następcy dla mojego MX-518, ponieważ jak dla mnie pracuje ona dość "tempo".

Miałem wcześniej x-718 i chodził jak brzytwa, dlatego zamierzam powrócić do a4techa. Mój wybór chyba właśnie padnie na x-748.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do zakupu modelu 748 , jeśli dobrze rozumiem ma on przy ustawieniu na 1600 - 1800 dpi tak ?

Kusi mnie jeszcze razer salmosa, choć ona jest troszku przymała. Jak obie te myszki wypadają w porównaniu ?

Czy może kupić deathaddera? Salmosa i DA poza inną budą to te same myszki tak ? Już sam nie wiem co robić:P

Pozdrawiam

Edytowane przez Crack662

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do zakupu modelu 748 , jeśli dobrze rozumiem ma on przy ustawieniu na 1600 - 1800 dpi tak ?

Powiedzmy że ma ~1600 dpi (przy ustawieniu na 1600) i jest to jego max realna rozdzielczość (wyżej jest interpolacja).

 

ps. jeśli chodzi o Razer (konkretnie miałem i badałem DiamondBack 3G) to się nieźle sparzyłem (niedokładny układ optyczny/elektronika - nie istotne ... po prostu są wyraźne błędy przy ruchu na ukos + objawy jak to zwią "akceleracji pozytywnej"). ... i to przy takiej cenie !

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdecydowałem się na zakup razerka salmozy, ale zaobserwowałem pewien problem - mianowicie kiedy sprawdzam hz w mouse rate pokazuje mi dziwne liczby, nieraz nawet ponad 5000 hz. Nie mam pojęcia o co chodzi...

Sterowniki od wcześniejszej myszki odinstalowałem, reset kompa i dopiero podłączyłem razera, wgrałem najświeższe stery ze strony producenta i nie wiem co dalej... w trybie 125hz i 500hz wydaje się być okay ale przy 1000 hz już czyste szaleństwo, tak jak na screenie

Screen

Edytowane przez Crack662

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź lepiej w Strider's DirectInput Mouse Hz. Patrzy się na średnią wartość przy ciągłych szybkich ruchach, pojedyncze wartości mogą być bardzo różne. Jak zatrzymasz to albo zwolnisz to tak właśnie się dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba coś jednak jest nie tak -->screen screen2 screen3(ustawienie przy 1000hz)

Z płytki, którą dostałem razem z myszka nic nie instalowałem, pobrałem od razu najnowszy driver ze strony producenta 1.01. Ściągałem również wersje 1.00 ale nic to nie zmieniło.

Edytowane przez Crack662

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Koledzy!!!! Mam mały problem z myszką x-748k... Własciwie to nie wiem czy problem leży po stronie myszy, płyty głównej (Gigabyte ep31-ds3l), czy systemu (Win XP sp3)... Problem objawia się tym że myszka wykrywana jest tylko w jednym gnieździe USB i nie było by to jakoś strasznie uciążliwe gdyby nie fakt że tym gniazdem jest USB na przodzie obudowy... Inne urządzenia (klawiatura, drukarka, modem, pad, dysk zewnętrzny, mp3jka) wykrywane są bez problemu... Miał już ktoś takie jazdy z tą a może inną myszką??? Wiecie co może być tego powodem??? Znacie rozwiązanie??? Piszcie proszę:) Za wszelką pomoc będę bardzo wdzięczny:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Koledzy!!!! Mam mały problem z myszką x-748k... Własciwie to nie wiem czy problem leży po stronie myszy, płyty głównej (Gigabyte ep31-ds3l), czy systemu (Win XP sp3)... Problem objawia się tym że myszka wykrywana jest tylko w jednym gnieździe USB i nie było by to jakoś strasznie uciążliwe gdyby nie fakt że tym gniazdem jest USB na przodzie obudowy... Inne urządzenia (klawiatura, drukarka, modem, pad, dysk zewnętrzny, mp3jka) wykrywane są bez problemu... Miał już ktoś takie jazdy z tą a może inną myszką??? Wiecie co może być tego powodem??? Znacie rozwiązanie??? Piszcie proszę:) Za wszelką pomoc będę bardzo wdzięczny:)

hmmm - co najmniej dziwne ... u mnie działa na wszystkich portach (ale mam Vistę).

 

W BIOS sprawdź czy masz aktywne USB 2 hi-speed ... ew. może zaprogramujesz raportowanie na 125 hz i zobaczysz czy wykryje w innych portach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kyle

W BIOSie USB 2 mam włączone. Bawiłem się też innymi opcjami dostępnymi w BIOSie, które dotyczą portów USB ale nie dało to żadnego efektu...

Częstotliwości raportowania nie zmieniałem - spróbuję, może zadziała:) Najpierw musze jednak poszukać jak sie to robi hehee;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest taki model jak A4tech X-748 bez "K" ? Wszędzie widać X-748K , chociarz zdarzają się sprzedawcy którzy w opisie podają X-748, wie ktoś jakie są róznice.

Jestem z GD wiec łatwo mi kupic w esc.pl tylko tam w opisie jest x-748 max 2500dpi ale to chyba ich błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy X-748k jest wciaz najnowszym wysokim modelem optyka od A4tech czy tez ma juz jakiegos nastepce?

 

jaka jest ~prawdziwa~ (max) rozdzialka tej myszy? Jaki konkretnie ma model sensora?

 

co z tym skrzypieniem lewego klawisza po jakims czasie?

 

jak sie w ogole ona ma do DA 1800 od razera - bo rozwazam ja i tego razera (uzywke). Gram w szybkie gry w stylu qukae live. Jaka podkladke uzywacie/zalecacie do tej myszki?

 

i wlasnie: czym sie rozni X-748k od X-748 (bez k na koncu)? poza tym, czy sie rozni X-748k od X-738k - ktory model jest nowszy/lepszy?

Edytowane przez sliza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość myszek X7 to to samo w innej obudowie. Laserowe można odpuścić ze względu na kiepski sensor. Optyczne są dobre, mają Avago ADNS-3060 lub ADNS-3080. Pierwszy ma 400 i 800 DPI, drugi dodatkowo 1600 DPI. W X-748 i X-738 jest 3080. Prawdopodobnie we wszystkich które mają na pudełku 3200 DPI (interpolowane) jest właśnie ten sensor, w pozostałych z 2000 DPI jest zapewne 3060. Spośród X7 wybieraj taką, która będzie pasowała ci do ręki i ewentualnie wyposażoną w dodatkowe przyciski jeżeli używasz. DA 1800 jest na Avago S3668 który prócz rozdzielczości (450 - 1800) różni się tym, że można wyłączyć przyciąganie do osi (angle snapping / prediction).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Glymbol:

 

dzieki za info!

 

to mam jeszcze pytanko: sa jakies ~dobre~ sensory optyczne o nieco wyzszym DPI (prawdziwym!) od tych ADNS-3080 i 3668? Wystarczylo by mi cos w stylu 2400 DPI, 3000 to juz max? Jest cos takiego na rynku, i jesli tak, to w jakich myszach? Np. jaki sensor jest w Xai Kinzu czy DA 3.5G, i jak sie sprawuja i czemu ludzie mowia, ze sa gorsze od tych 16--1800 DPI? Nie mogliby zrobic jakiegos dobrego sensora z ~2400 DPI?

 

po 2-gie: czy X-738k jest mniejsza/krotsza i lzejsza~ od X-748k? Wole raczej mniejsze/lekkie i symetryczne myszki, i np. taki DA jest juz dla mniej przyduzy/przydlugi i przyciezki. Moj rodzaj uchwytu to raczej claw grip, a nie palm grip (chociaz palm tez nie jest taki zly). X-738k jest lepsza do clawa niz 748? Jaka ew. inna mysz polcasz do claw grip (optyczna)? np. kinzu jest do claw czy palm?

 

 

====

 

da sie jeszcze kupic gdzies w .pl nowego X-738k? ksztalt by mi chyba odpowiadal bardziej niz w X-748k..

 

no i czym sie roznia te wersje z "k" i bez "k"?

Edytowane przez sliza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie z linka wyżej nie ma czegoś takiego jak X-738 czy X-748, są tylko z K, lub ewentualnie XL na początku (laserowe) i K. Moim zdaniem sprzedawca nie potrafi przepisać właściwego oznaczenia.

 

Z sensorów jest jeszcze ADNS-3080E w nowszej wersji Logitech MX518. Ma DPI do 1800 ale występuje problem nasycenia danych przy najwyższej rozdzielczości, co powoduje akcelerację negatywną po przekroczeniu prędkości ~1,7m/s.

Edytowane przez Glymbol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glymbol:

 

a moglbys cos napisac na ten temat:

 

po 2-gie: czy X-738k jest mniejsza/krotsza i lzejsza~ od X-748k? Wole raczej mniejsze/lekkie i symetryczne myszki, i np. taki DA jest juz dla mniej przyduzy/przydlugi i przyciezki. Moj rodzaj uchwytu to raczej claw grip, a nie palm grip (chociaz palm tez nie jest taki zly). X-738k jest lepsza do clawa niz 748? Jaka ew. inna mysz polcasz do claw grip (optyczna)? np. kinzu jest do claw czy palm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prosze o pilne* odpowiedzi, ktora z nich, X-738k czy X-748k, bedzie lepsza/wygodniejsza do claw gripa/trzymania palcami(w kazym razie nie palm grip!)? Dlonie srednio-malej wielkosci, palce dosyc krotkie.

 

poza tym, szukam info na temat ich wymiarow i wagi. Ktora jest mniejsza i lzejsza? Sensor maja ten sam, tak?

 

*) aukcja na allegro sie konczy niedlugo na 738 :-/

 

dzieki na odp.

Edytowane przez sliza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prosze o pilne* odpowiedzi, ktora z nich, X-738k czy X-748k, bedzie lepsza/wygodniejsza do claw gripa/trzymania palcami(w kazym razie nie palm grip!)? Dlonie srednio-malej wielkosci, palce dosyc krotkie.

 

poza tym, szukam info na temat ich wymiarow i wagi. Ktora jest mniejsza i lzejsza? Sensor maja ten sam, tak?

 

*) aukcja na allegro sie konczy niedlugo na 738 :-/

 

dzieki na odp.

 

poniewaz nowe zowie gear (ec1/2) okazaly sie byc lipa w pewnym sensie (uzywaja sensora 3060), temat zakupu A4Tech powrocil, wiec prosze o pomoc i odpowiedzi na powyzsze pytania. W tej chwili sklaniam sie bardziej ku X738 niz 748.

 

Zna ktos info na temat ich wymiarow i (zwlaszcza) wagi?

Edytowane przez sliza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...