Skocz do zawartości
ruller

Ktorego Urzadzenia Adres Mac Podac

Rekomendowane odpowiedzi

witam

wiem ze temat byl poruszany wielokrotnie ale bezposredniej odpowiedzi na moj problem nie znalazlem.

Mam internet z kablowki przez modem motoroli sb5101E do niego podlaczam przez rj 45 router d link dsl 524T (akrurat taki mialem na stanie) i do routera podpiety bedzie komputer narazie jeden komputer, ale pewnie niedlugo to dojdzie kolejny.

Umowa z dostawca zostala teraz odwieszona i prawdopodobnie musze podac adres mac zeby moc uzyskac polaczenie.

 

Zastanawiam sie czy podac dostawcy mac karty sieciowej z komputera i sklonowac go w routerze czy podac mac routera?

czy wogole ma to znaczenie ktorego urzadzenia adres podam?

 

nigdy nie mialem doczynienia z kablowkami a niechcial bym pytac o to technikow zeby zaraz nie postanowili mi doliczyc za jakies dodatkowe stanowiska etc.... Generalnie ustawilem w routerze konfiguracje WAN na dynamic ip i mam nadzieje ze po podaniu mac'a internet "ruszy" i nie bedzie jakis niespodzianek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok wiec podalem mac routera okazalo sie ze oplacane sa 2 stanowiska wiec odrazu jako drugi mac podalem wyjscie usb z modemu i dzieki temu moge teraz walczyc dalej z routerem.

technik stwierdzil ze u nich wszystko ok jest i powinno dzialac a niestety u mnie internetu nie ma. Wiec powiedzial ze cos nie tak mam z ustawieniam a ja zasadniczo zrobilem tak jak mi powiedzial czyli reset routera no i zostawienie wszystkeigo na domyslnych warosciach.

wrzucam zrzut ekranu z konfiguracji routera moze ktos zasugeruje jakies rozwiazanie.

http://img183.imageshack.us/img183/2103/routerqe7.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh ty masz zły router - z modemem ADSL, RJ-11 na WAN... W tej chwili to on działa jak zwykły switch i tyle. Zmień router na jakiś co będzie miał RJ-45 po stronie WAN.

 

I tak btw nie podaje się MAC modemu lablowego bo i po co? Ewentualnie podaje się MAC urządzeń, które są za modemem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...