Skocz do zawartości
Kolczu09

Co Sądzicie O Tym Zestawie? I Pytanie Dot. Ram'u

Rekomendowane odpowiedzi

Procesor : Intel Pentium Dual Core E5200 293,00

Chłodzenie Procesora : Arctic Cooling Freezer 7 Pro 72,00

Płyta Główna : Asus P5QL Pro 280,00

A-Data DDR2 2x1024MB Extreme Edition VITESTA 1066+MHz CL5 BOX 137,00

Palit XpertVision Radeon HD 4850 512MB DDR3 PCI-E BOX 560,00

Chieftec GPS-450AA-101A 450W 173,00

Samsung SpinPoint T166 HD321KJ (320GB, 7200RPM, 16MB, SATA/300 NCQ) 158,00

PIONEER DVD+/-RW DVR-216D czarny OEM 84,00

Cooler Master Elite 331 czarno-srebrna 137,00

 

 

Tylko, że teraz ten radeon podszedł do góry o ponad stówę... I może dałoby się jakiś zamiennik? Bo niedawno taki zestaw był 1670zł a teraz to prawie 1900... Coś mnie tu boli... Przecież za taką cenę mógłbym mieć dużo lepszy sprzęt... Tak więc co tu zmienić? Może ktoś ma propozycję zestawu za 1500-1600 zł...

 

Aha i tu pytanie czy 2GB RAM'u, z taktowaniem 1066 Mhz jest lepsze niż 3GB z gorszym taktowaniem, np 800mhz? Które by było lepiej wziąć?

 

Prosze o szybkie odpowiedzi! Z góry dzięki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za taką kasę nie będziesz miał duzo lepszego sprzętu, bo ceny poszły w górę, proste. Możesz co najwyżej czekać na spadek kursu dolara.

 

Do tego proca nie ma w ogole sensu kupowac pamieci 1066 MHz... Nawet 667 wystarcza z zapasem.

 

 

A jakiś inny zestawik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie ceny są masakryczne, sam mam nadzieję, że niedługo coś się zmieni na lepsze dla nas...

 

A już zupełnie na temat:

Fakt, 2gb to już w niektórych przypadkach trochę mało. IMHO nie ma też co się pakować w 2x1gb. Brałbym 2x2gb, jeśli natomiast nie ma na to funduszy, to 2gb w jednej kości, zawsze to łatwiejsza możliwość rozbudowy na przyszłość, a na braku dualu wcale tak wiele nie stracisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego radka za 560 zł gdzie wynalazłem? Jeszcze przedwczoraj kosztował 460 zł... Dolar rośnie panowie... Teraz już będzie tylko coraz drożej.... W momencie kiedy pisze posta dolar już 3.13~... Co do ramu zostawię tak jak jest to akurat najmniejszy problem bo to jest kwestia zamówienia w razie jakby mi go brakowało... Płyta ma 4 sloty więc wezmę 2x1GB i wrazie czego zawsze mogę dokupić...

 

PS : Płyta kosztuje juz 330zł... Nawet wszystkie napędy podrożały o 20~zł...

 

 

 

Ale tak jak mówię teraz, będzie już tylko gorzej...

Edytowane przez Kolczu09

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego radka za 560 zł gdzie wynalazłem? Jeszcze przedwczoraj kosztował 460 zł... Dolar rośnie panowie... Teraz już będzie tylko coraz drożej.... W momencie kiedy pisze posta dolar już 3.13~... Co do ramu zostawię tak jak jest to akurat najmniejszy problem bo to jest kwestia zamówienia w razie jakby mi go brakowało... Płyta ma 4 sloty więc wezmę 2x1GB i wrazie czego zawsze mogę dokupić...

 

PS : Płyta kosztuje juz 330zł... Nawet wszystkie napędy podrożały o 20~zł...

 

 

 

Ale tak jak mówię teraz, będzie już tylko gorzej...

No racja co racja, nie żałuję że kupiłem Palit 4850 za 427 zł :), teraz ta sama karta kosztuje już ponad 550 zł :). Maskara z tymi cenami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No racja co racja, nie żałuję że kupiłem Palit 4850 za 427 zł :), teraz ta sama karta kosztuje już ponad 550 zł :). Maskara z tymi cenami.

Dokładnie. Ja także trafiłem w moment. Koniec sierpnia kupiłem komputer (podpis + gigabyte ga p35 ds3l) za 1642. Teraz to kosztuje z dobre 1900~

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...