Skocz do zawartości
860lacov

Pendrive I Ntfs - Czy To Bezpieczne?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pendrive i chcę sobie przekonwertować go na NTFS

Wiem, że żeby to zrobić należy przestawić właściwości pena z optymalizacji szybkiego usuwania na optymalizację wyadjności i po prostu go przeformatować na NTFS.

Z tego co rozumiem z opisu tych funkcji wyjęcie pendrive'a może uszkodzić dane.

Da się tego jakoś uniknąć?

Zauważyłem, że już po konwersji na NTFS mogę wrócić do ustawienia optymalizacji szybkiego usuwania, ale czy to na pewno będzie działać?

Może ktoś z was ma w tej kwestii doświadczenie? Pytam bo nie chciałbym się kiedyś zdziwić jak zabraknie mi danych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie Patriot X-Porter 16GB Boost działa bez zarzutu na NTFS'ie. Oczywiście wróciłem po formacie do ustawienia optymalizacji bezpiecznego usuwania. Ani razu nie odezwał się Chkdsk. Pamiętać należy o zmianie zasad usuwania w Menedżerze urządzeń dla danego pendriva i to wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Ja jednak wróciłem do FAT'a bo niby był koniec kopiowania, ale jak się później okazywało plików na pendrive nie było (chyba, że poczekałem jakoś dłużej).

 

W każdym razie mam inne pytanie, a chyba nie warto zakładać nowego tematu.

Możecie mi powiedzieć czy to normalne, że przy większych plikach (kilka MB) kopiowanie odbywa się z rozsądną prędkością, ale kiedy chcę przekopiować mniejsze pliki (powiedzmy 20 plików po 200kb) to kopiują się one z prędkością ok 60kb/s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi powiedzieć czy to normalne, że przy większych plikach (kilka MB) kopiowanie odbywa się z rozsądną prędkością, ale kiedy chcę przekopiować mniejsze pliki (powiedzmy 20 plików po 200kb) to kopiują się one z prędkością ok 60kb/s

To juz taka specyfika pamieci Flash. Bardzo niski czas dostepu, szybki odczyt duzej ilosci malych plikow ale za to fatalna wydajnosc przy zapisie duzej ilosci malych plikow. Nie spotkalem pendriva, ktory by nie wymiekal w takich warunakch.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...