Skocz do zawartości
wysio

Nagrywarka Ma Problemy Z Nagrywaniem Na Płytach Dl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam bardzo denerwujący problem. Otóż jakiś czas temu chciałem nagrać na swojej nagrywarce (tej z sygnaturki) dane na płycie dwuwarstwowej. Kupiłem dwie płyty renomowanej firmy i niestety oba nośniki poszły do śmieci, gdyż nagrywanie zakończyło się błędem. Dziś chciałem nagrać koncert i znów to samo. Przy 50% zapisu jest błąd. Nagrywałem Alcoholem. Wcześniej próbowałem dane nagrać w Nero 8. Pozostałe rodzaje płyt nagrywa bez najmniejszych problemów.

Bios nagrywarki mam najnowszy dostępny. Nie jest to też wina płyt, gdyż teraz to już inna firma i identyczne zachowanie... Poradźcie mi, co robić bo zaczyna mnie to już sporo kosztować - pieniędzy i nerwów <_<

Niżej zamieszczam log z Alcoholu

 

########################### System Information ###########################  Windows XP Professional 5.1 Dodatek Service Pack 2 (Build 2600)  Processor info: Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E6550 @ 2.33GHz x 2 (3500MHz)  Memory Available to Windows: 2 095 528 KB############################ Program Information ###########################  File Name: C:\Program Files\Alcohol Soft\Alcohol 120\Alcohol.exe	Company Name: Alcohol Soft Development Team	Description: Alcohol 120%	Original: Alcohol.exe	Product: Alcohol 120%	Trademarks: Alcohol Soft Development Team	Copyright: Copyright(C) 2002-2007 Alcohol Soft Development Team	Version: 1.9.6 ( Build 5513 )	Date: 2007/08/01	Size: 1547648 Bytes	Hash: db2fd45db56eea170ad99bad3cd676e3	Loader: c:\windows\explorer.exe  File Name: C:\Program Files\Alcohol Soft\Alcohol 120\alcoholx.dll	Company Name: Alcohol Soft Co., Ltd.	Description: Alcohol virtual device control library	Original: alcoholx.dll	Product: Alcohol	Copyright: Copyright (C) 2000-2006	Version: 4.10.0 ( Build 0 )	Date: 2007/06/04	Size: 916960 Bytes	Hash: 854741219568150eb400c9b7ca1f5926  File Name: C:\Program Files\Alcohol Soft\Alcohol 120\devsupp.dll	Company Name: Alcohol Soft Development Team	Description: Alcohol Software Device Capability Library	Original: devsupp.dll	Product: Alcohol Software Device Capability Library	Copyright: Copyright(C) 2002-2006 Alcohol Soft Development Team	Version: 2.5.2 ( Build 604 )	Date: 2007/07/02	Size: 59776 Bytes	Hash: 00ff3f64892b915ad0a017eacb0f61df########################### User Information ###########################  User Name: User  Company Name: Prywatny  Registered User ID: 62152########################### Options Setting ###########################  Devices control interface: Default Driver Control Interface  CPU Priority Level: High  Memory Buffer Size (MB): 256  Examine the accuracy of data read from physical device: Yes  Enable Enhanced Weak Sector Scanner during dumping: Yes  Overburn disc(s): No  Turn off "Auto-Select best write speed" function if possible: No  Fill memory buffer before recording discs: Yes  Book Type DVD+R/DVD+RW disc as DVD-ROM while burning: No  Ignore Media Type: No  RMPS (Recordable Media Physical Signature) Emulation: No  BAD Sectors Emulation: No  Sub-Channel Data Fixed & Emulation: No  Laserlock Emulation: No  Current Language: Polish############################ Device(s) List ############################  (E:) BENQ DVD DD DW1650		(atapi, Port 0, Bus 0, Target 0, Lun 0)  (F:) FH0197N MVQ209S		   (aqx62qui, Port 3, Bus 0, Target 0, Lun 0)##################### Installed Device Drivers List #####################  1394BUS.SYS   ACPI.sys	  afd.sys	   alcacr.sys	alcan5wn.sys  alcaudsl.sys  alcawh.sys	Amfilter.sys  Amusbprt.sys  appdrv01.sys  aqx62qui.SYS  atapi.sys	 ATITool.sys   atksgt.sys	ATMFD.DLL  audstub.sys   Beep.SYS	  BOOTVID.dll   BtHidBus.sys  Cdfs.SYS  cdrom.sys	 CLASSPNP.SYS  ctac32k.sys   ctaud2k.sys   ctoss2k.sys  ctprxy2k.sys  ctsfm2k.sys   disk.sys	  dmio.sys	  dmload.sys  drmk.sys	  dump_iastor.sys Dxapi.sys	 dxg.sys	   dxgthk.sys  emupia2k.sys  fdc.sys	   Fips.SYS	  flpydisk.sys  fltMgr.sys  Fs_Rec.SYS	ftdisk.sys	gameenum.sys  ha10kx2k.sys  hal.dll  HIDCLASS.SYS  HIDPARSE.SYS  hidusb.sys	HTTP.sys	  i8042prt.sys  iaStor.sys	imapi.sys	 intelppm.sys  ipnat.sys	 ipsec.sys  isapnp.sys	IvtBtBus.sys  kbdclass.sys  KDCOM.DLL	 kl1.sys  klbg.sys	  klfltdev.sys  klif.sys	  klim5.sys	 kmixer.sys  ks.sys		KSecDD.sys	lirsgt.sys	mouclass.sys  MountMgr.sys  mrxdav.sys	mrxsmb.sys	Msfs.SYS	  msgpc.sys	 mssmbios.sys  Mup.sys	   NDIS.sys	  ndistapi.sys  ndisuio.sys   ndiswan.sys  NDProxy.SYS   netbios.sys   netbt.sys	 Npfs.SYS	  ntdll.dll  Ntfs.sys	  ntkrnlpa.exe  Null.SYS	  nv4_disp.dll  nv4_mini.sys  ohci1394.sys  PartMgr.sys   pci.sys	   pciide.sys	PCIIDEX.SYS  pfc027.sys	portcls.sys   psched.sys	ptilink.sys   PxHelp20.sys  rasacd.sys	rasl2tp.sys   raspppoe.sys  raspptp.sys   raspti.sys  rdbss.sys	 RDPCDD.sys	rdpdr.sys	 redbook.sys   RivaTuner32.sys  rspndr.sys	SCSIPORT.SYS  spjh.sys	  sr.sys		srv.sys  STREAM.SYS	swenum.sys	sysaudio.sys  tcpip.sys	 TDI.SYS  termdd.sys	update.sys	USBD.SYS	  usbehci.sys   usbhub.sys  USBPORT.SYS   usbuhci.sys   VcommMgr.sys  vga.sys	   VIDEOPRT.SYS  VolSnap.sys   wanarp.sys	watchdog.sys  wdmaud.sys	win32k.sys  WMILIB.SYS	WudfPf.sys	################## Detailed Information of Device(s) ##################  ///////////////////////////////////////////////////////////////////////	(E:) BENQ DVD DD DW1650(0:0) detail information.  ///////////////////////////////////////////////////////////////////////	Vendor Identification: BENQ	Product Identification: DVD DD DW1650	Production Revision Level: BCIC	Location: atapi, Port 0, Bus 0, Target 0, Lun 0	Support recording method: DAO, RAW SAO, RAW SAO+SUB, RAW DAO(96), TAO, DVD DAO	BURN-Free Technology: Seamless Link	Auto-Select best write speed: Not Supported  -* Note: This information below is provided by the unit, it might be inaccurate. *-  -* This software does not use this information!								  *-	  Removable media: Yes	  Version: ATAPI (INF-8090i/INF-8020i/INF-8028i)	  Response Data Format: 01h	  CD-R Read/Write: Yes/Yes	  CD-RW Read/Write: Yes/Yes	  Read CD-R Fixed Packet: Yes	  Test Write: Yes	  DVD-ROM Read: Yes	  DVD-R Read/Write: Yes/Yes	  DVD-RAM Read/Write: No/No	  Audio Play: Yes	  Composite Audio and Video Data Stream: No	  Digital output (IEC958) on port 1 Supported: Yes	  Digital output (IEC958) on port 2 Supported: No	  Mode 1 Form 2: Yes	  Mode 2 Form 2: Yes	  Multi-Session: Yes	  BUF: Yes	  CD-DA Commands supported: Yes	  CD-DA Stream is Accurate: Yes	  R-W Supported: Yes	  R-W De-interleaved and Corrected: No	  C2 Pointers Support: No	  ISRC Supported: Yes	  UPC Supported: Yes	  Read Bar Code: No	  Lock media into the drive: Yes	  Currently drive Lock state: Unlocked	  Prevent Jumper: No	  Eject Command: Yes	  Separate volume levels: No	  Separate channel mute: No	  Changer Supports Disc Present: No	  Software slot selection: No	  Side change capable: No	  P through W in Lead-In: Yes############################################################################################# Source Disc/Image Information ######################Typ: 	Plik obrazu Standard ISOŚcieżka: 	D:\Moje dokumenty\Alcohol 120%\Nazwa: 	DM - Live Milan.iso Rozmiar:	7954.44 MBIlość sesji: 	1Ilość ścieżek: 	1Sesja 01:   Ścieżka 01: DVD, Rozmiar: 4072672(7.77 GB), Adres: 000000#################################################################################################### Dumping/Recording Progress Log #######################********* Time stamp of this log file:  2008-10-23 20:35:58 *********20:35:58 Procesor: Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E6550 @ 2.33GHz x 2 (3500MHz)20:35:58 Pamięć dostępna dla systemu: 2 095 528 KB20:35:58 Rozmiar bufora pamięci: 256 MB20:35:58 Ładowanie obrazu płyty: D:\Moje dokumenty\Alcohol 120%\DM - Live Milan.iso20:35:58 DVD Informacje o źródle:  Sesja: 1, Ścieżka: 1, Rozmiar: 7.77 GB / 905:02:2220:36:04 (E:) BENQ DVD DD DW1650(0:0): Tryb zapisu/Prędkość20:36:04 Zapis - DVD DAO - 4.0X (5540 KB/s)	(E:) BENQ DVD DD DW1650(0:0) - Media format: DVD+R	 , Double Layers20:59:55 (E:) BENQ DVD DD DW1650(0:0) - [Write ERROR] LBA: 2036672, Length: 16	S:KEY - 03/0C/00  - "Write Error"20:59:56 (E:) BENQ DVD DD DW1650(0:0): Zapis nie powiódł się!20:59:56 Błąd:  [03/0C/00] - Write Error20:59:56 (E:) BENQ DVD DD DW1650(0:0): Zapis nie powiódł się!20:59:56 Ładowanie obrazu płyty przerwane!20:59:58 Błąd w procedurze zapisu! Sprawdź plik z logiem i wyślij informacje o błędach do Pomocy Technicznej.##############################################################################

Ps. czy może to być winą, że nagrywarka ma już trochę czasu i może mieć już słabszy laser, który nie daje sobie rady z nagraniem drugiej warstwy???

Edytowane przez wysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na Nero nie nagrywa się płyt dwuwarstwowych, bo się przy drugiej sesji wykrzaczą.

wypal się i działaj pięknie ...

sam program to jednak nie wszystko ...

 

+DL. Kupiłem takie, bo gdzieś czytałem że z "-" mogą być problemy.

użyj verbatim +DL pal przy prędkości 4X

 

a co do -dl to benku nie jest mistrzem wypalania

 

@Luciano

płyta wypalona Pioneer-m 215 i Nero

post-120927-1224799343_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plik image czy zwykłe pliki - na Nero nie nagrywa się płyt dwuwarstwowych, bo się przy drugiej sesji wykrzaczą. Używaj ImgBurn do wypalania DL.

A ten program nagrywa obrazy do normalnej postaci? Jeśli tak, to jaki mam wybrać tryb z menu? Pytam, bo mam za mało płyt na testowanie :unsure:

 

Edit. Nie chciało mi się, ale przełożyłem nagrywarkę z komputera, który dopiero co złożyłem bratu ciotecznemu i na tej nagrywarce ( LG GH22LP20) nagrało się bez problemu. Nagrywałem Alcoholem. Przy 50% jest pauza i po jakimś czasie kontynuuje nagrywanie. Na moim Benq po tej pauzie wyskakuje już błąd - czyli w momęcie przejścia do nagrania drugiej warstwy... Czyli laser, czy może coś innego?

Edytowane przez wysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...