Skocz do zawartości
piotrekmor

Problem - Hp 6735s

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem posiadaczem tego laptopa od około 3 tygodni i mam dwa pytania:

 

Po pierwsze, mam model z procesorem QL-60 oraz 2GB ramu i zauważyłem jedną dziwną rzecz - podczas pracy na laptopie wyczuwam dość znaczący problem z płynnością działania podstawowych programów. Np podczas przeglądania stron internetowych (firefox 2) dość często podczas przewijania strony w dół następuje "skakanie" obrazu (nawet jeżeli nie występuje tam dużo obrazków - np strona startowa purepc). Jest to bardzo irytujące i bardzo przeszkadza w korzystaniu z internetu.

 

Druga sprawa, to czy u innych użytkowników również nawet w stanie spoczynku dioda od dysku co jakieś 2-3 sekundy cały czas miga? Nie słychać aby dysk pracował, ale dioda cały czas pulsuje. Ponadto, kiedy np chcę zainstalować nowy program (wszystko jedno jaki) podczas podwójnego kliknięcia muszę odczekać pewien czas (około 2-3 sekund) aż rozpocznie się instalacja.

 

Dodam, że wszystkie sterowniki są zainstalowane a gry (np. NFS U2) chodzą płynnie na najwyższej rozdzielczości i średnich detalach. Problem jest tylko z aplikacjami pod Windows.

 

Wcześniej miałem również laptop Hp (nx6310) na celeronie i 1GB ramu i komputer ten działał zdecydowanie szybciej niż mój obecny (ładowanie się systemu, czas otwierania aplikacji itd były szybsze). Pytałem już w kilku miejscach i problem ten pojawiał się i trwa nadal u kilku użytkowników ego laptopa. Pytam tutaj, może ktoś znajdzie rozwiązanie.

 

System to winxp sp3 - sterowniki sata zintegrowane przez nlite

 

Z góry dziękuje za odpowiedź (podpowiedź) i pozdrawiam

Piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...