Skocz do zawartości
olafo

Instalacja Czystej Visty Na Laptopie Acer

Rekomendowane odpowiedzi

Od niedawna mam laptopa acer 5715z z preinstalowaną vistą, która po instalacji z ukytej partycji jest zaśmiecona kilkudziesięcioma zupełnie niepotrzebnymi programikami i grami. Spróbowałem więc zrobić reinstalację i zainstalować "czystą" vistę so1 i potem dograć sterowniki. Niestety pomimo ustawienia bootowania z płyty dvd instalator nie ruszył. Próbowałem też zainstalować xp sp3. Znowu to samo, pojawia się pasek ładowania się visty. W związku z tym zastanawiam się czy ta ukryta partycja nie blokuje instalacji normalnej visty z płyty? Czy jak ją usunę to będę mógł zainstalować system z płyty?

Edytowane przez olafo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego, że coś źle wybrałeś - boot z płyty musi ruszyć, łaski nie robi. Sprawdź w biosie czy start z CD jest na pierwszym miejscu. Sprawdź też czy nie masz jakiejś opcji wyboru urządzenia boot-ującego podczas uruchamiania kompa, często jest to F10, albo F12 ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego, że coś źle wybrałeś - boot z płyty musi ruszyć, łaski nie robi. Sprawdź w biosie czy start z CD jest na pierwszym miejscu. Sprawdź też czy nie masz jakiejś opcji wyboru urządzenia boot-ującego podczas uruchamiania kompa, często jest to F10, albo F12 ...

Próbowałem różnymi metodami, ustawiłem bootowanie z płyty w biosie na sztywno, próbowałem też ustawić w locie tzn w czasie jak komputer się uruchamiał (quick boot). Na nic się to wszystko zdało. Poza tym trochę doświadczenia w reinstalacjach systemu mam. Robiłem to na domowym blaszaku kilkanaście razy albo i więcej i nigdy nie było takich problemów.

 

A dostałeś z laptopem płytę z "czystą" Vistą?

Nie mam, vista na tym laptopie instaluje się z ukrytej partycji, ewentualnie można za pomocą jednego z tych kilkudziesięciu programików bodajże erecovery się nazywa wypalić płytę instalacyjną z vistą oczywiście używając plików z ukytej partycji a więc to mnie nie urządza. To, że nie mam płyty z systemem dołączonej do laptopa nie oznacza przecież, że nie mogę zainstalować visty home premium z innej płyty skoro mam oryginalny klucz tego systemu przyklejony na laptopie. Edytowane przez olafo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ameryki nie odkryje ale dajesz first boot device na dvd-rom i NIE MA OPCJI zeby nie poszlo - no chyba ze masz niebootowalna kopie systemu ( bo skoro chcesz wklepywac cd-key z nalepki lapka to napewno sciagales obraz iso z internetu )

Oryginalny XP Pro, którego mam na stacjonarnym też nie działa na laptopie. A tego xp-ka reinstalowałem na pececie wielokrotnie i nie było problemów. A co do visty to ściągnąłem z internetu ale to nie ma nic wspólnego z tym problemem bo jak napisałem nie dotyczy to tylko visty ale i xp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj,

 

chciałem się dowiedzieć czy w końcu instalacja windy Ci się udała... trochę dziwne ze nie chce bootwac napędu, czy to wina Twojego dosa czy po prostu ten tym już tak ma? przymierzam się do zakupu tego notebooka zwróciłem uwagę ze jedyny system jaki do tego dodają to Linux.. trochę podejrzane... czytałem również ze są problemy ze sterami po przeskoczeniu na Windowsa... poza tym chciałem zasięgnąć opinii jak się sprawuje ile bateryjka pochodzi itp... pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginalny XP Pro, którego mam na stacjonarnym też nie działa na laptopie. A tego xp-ka reinstalowałem na pececie wielokrotnie i nie było problemów. A co do visty to ściągnąłem z internetu ale to nie ma nic wspólnego z tym problemem bo jak napisałem nie dotyczy to tylko visty ale i xp.

No bez jaj, żeby zainstalować xp ze stacjonarnego na laptopie z kluczem ze stacjonarnego to "se nie da" trzeba użyć kluczy OEM-owych czyli "przerobić" trochę cd instalacyjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...