Skocz do zawartości
-GIZIU-

Murdermod By Giziu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość KOzi]K[

Wyczes WC:). Jestem pełen uznania i podziwu dla tego projektu. Niejeden "zawodnik" pewnie nigdy nie uzbiera na kompa tyle ile pochłonęło to chłodzenie.

Jedno mnie tylko zastanawia... mam takie same węże a jednak nie udaje mi się takich łuków zrobić, może skilla nie mam jeszcze odpowiedniego:).

 

Niklowane bloki wyglądają bosko ale czy nie pogarsza to osiągów bloków przy wymianie ciepła?. Szczerz jeśli jest to sprawa rzędu 2-3'C to nie było pytania:p.

 

Trzeba by się zapytać czy całe aluminiowe nikluje:D.

 

Jeszcze pytanie odnośnie chłodnicy. Czy ona leży swobodnie czy jest jakoś przytwierdzona do spodu budy?.

 

p.s

 

ma ktoś tutorial jak chować kable?:D. Mam enermaxa z odpinanymi kablami a i tak syf w budzie;p.

 

p.s 2

 

Nie doczytałem się jaka katoda uv jest zamontowana na górze budy:).

Edytowane przez KOzi]K[

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki KOzi]K[ :) Co do węży to trzeba poprostu je dobrze włożyć, trzymać ręką i dokręcać złączkę :wink: Niklowanie jeśli dobrze pamiętam poprawia wydajność o 1,2 stopnie. Chłodnice leżą swobodnie, nie ma sensu ich mocować. Na górze budy jest katoda Revoltec.

Edytowane przez -GIZIU-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość KOzi]K[

Niklowanie poprawia wymianę cieplną z miedzią...

 

A katoda to single 30cm czy 2x 30 czy tam 31?.

 

@MIB

Właśnie miałem pisać że zapewne chodzi o to że jak zostanie wypolerowane to będzie lepsza przewodność ale osadzanie tlenków ma to samo na celu.

 

Przewodność cieplna miedzi 401 W/(m*K)

 

Przewodność cieplna niklu 90,7 W/(m*K)

(więcej znaczy lepiej tak dla laików tematu)

 

Czyli jednak coś tam z tych wykładów zostało:p

Edytowane przez KOzi]K[

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niklowanie poprawia wymianę cieplną z miedzią... No nic. Z termodynamiki miałem ino 3;p.

Niklowanie zapobiega sniedzeniu miedzi czyli pokrywaniu tlenkami które stawiają duży opór cieplny strumieniowi ciepła. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość KOzi]K[

Faktycznie, ale na zdjęciu na 1 stronie bardzo słabo widoczne tak że nawet nie zauważyłem za pierwszym razem:).

 

Ja jednak pozbędę się tych świecidełek w jakiś sposób. Ma ktoś jakiś pomysł jak to zrobić najlepiej?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, ale na zdjęciu na 1 stronie bardzo słabo widoczne tak że nawet nie zauważyłem za pierwszym razem:).

 

Ja jednak pozbędę się tych świecidełek w jakiś sposób. Ma ktoś jakiś pomysł jak to zrobić najlepiej?.

A dlaczego mialbys sie nich pozbywac?? Po prostu odlutuj :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość KOzi]K[

Wtedy jak mniemam zostanę bez gwarancji:). A jeszcze cały roczek ma na to żeby spłonąć;p

 

p.s

 

Czy tylko u mnie pompka "siedzi" na zasilaczu?:). Jakoś tak akurat tam mi pasowało ja posadzić :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Giziu bardzo pięknie. Cud miód i malina :lol2: Gratuluję zestawu.

Mam tylko taką małą prośbę. Mógłbyś strzelić fotę dołu od strony zasiłki i tych chłodnic? Już niedługo będę miał coś podobnego (buda i chłodnice) i zastanawiam się ile jest tam miejsca pomiędzy zasiłką a doublem?

I jeszcze jedno chłodnice złączyłeś wentylami?

 

Grat jeszcze raz - śliczna maszyna do zabijania :rolleyes:

Edytowane przez Melampus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta stercząca wtyczka od wentyla zaraz obok slotów pamięci wszystko psuje ( jeśli dbamy o szczegóły które na Polskiej scenie maja największe znaczenie) wiem, wiem czekasz na aquaero i zapewne wszystkie wtyczki znikną? :wink:

Edytowane przez seba84_2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Giziu bardzo pięknie. Cud miód i malina :lol2: Gratuluję zestawu.

Mam tylko taką małą prośbę. Mógłbyś strzelić fotę dołu od strony zasiłki i tych chłodnic? Już niedługo będę miał coś podobnego (buda i chłodnice) i zastanawiam się ile jest tam miejsca pomiędzy zasiłką a doublem?

I jeszcze jedno chłodnice złączyłeś wentylami?

 

Grat jeszcze raz - śliczna maszyna do zabijania :rolleyes:

Melampus, między chłodnicami jest niecałe 10cm. Fotkę piwnicy zrobię gdy będę wyjmował midplate. Co do miejsca między 240-tką a zasiłką, zmierzę jutro. Chłodnice połączyłem wężem.

 

Ta stercząca wtyczka od wentyla zaraz obok slotów pamięci wszystko psuje ( jeśli dbamy o szczegóły które na Polskiej scenie maja największe znaczenie) wiem, wiem czekasz na aquaero i zapewne wszystkie wtyczki znikną? :wink:

Weź pod uwagę że to worklog... Jest jeszcze masa rzeczy do poprawy. Jak dojdzie aquaero, wszystkie 3piny znikną :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrozum że PC to jedno z moich wielu zainteresowań a po 8h spędzonych przy laptopie w pracy wolę gdzieś wyjść z narzeczoną i znajomymi niż siedzieć przed kompem. Mój komp to nie całe moje życie ;)

Edytowane przez -GIZIU-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...